Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 és fél éves kislányom...

A 4 és fél éves kislányom elkezdte rágni a körmét. Néha borzasztó csúnya. Mitől lett ez a rossz szokása? Hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában stressz, félelem miatt szokták a gyerkek elkezdeni rágni a körmüket. Nem történt valami a családban? Nem árt beszélni vele, hiszen attól, hogy még kicsi, nem hülye. A gyerkek még jobban elmondják, ha bánja őket valami. Tudd meg, hogy miért csinálja és mitől jó neki. Vannak körömrágásra lakkok, amiknek rossz íze van, hátha az segít.
2008. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban lehet kapni keserű körömlakkot.
2008. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is előszőr a kiváltó okot kell megszüntetni. lehet hogy szorong valami miatt. amikor én kicsi voltam akkor anyu nekem is valami nagyon keserűvel kente be a körmöm. soha többé nem vettem a számba.
2008. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem tudom mit tehetnél, de valahofgy szoktasd le róla még most.Én 18 éves koromig rágtam, már nemtudom mikor és miért kezdtem, de teljesen a mániámmá vált, és nagyon zavart.Nagyon-nagyon nagy erő, és kitartás kellet hogy leszokjak róla.Szörnyű volt.Szoktasd le róla, amilyen gyorsan tudod.
2008. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Én kislányom is csinálta most 5 éves, de vettem neki keserű körömlakkot és befestettem a körmét, már nem rágja. :)

28 éves anyuka

2010. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesem is rágta! Most kismama vagyok, nagyon várja a kis tesót, és megmondtuk neki hogy ha nem hagyja abba, és nem lesz szép körme mire megszületik a tesója, otthagyjuk a kórházba, és soha többet nem lesz kis tesója!Ennek 3 hónapja.Épp ma kentük be átlátszó lakkal, a szép formás körmeit!Hatott a zsarolás!!A gyógyszertári körömlakk, ami rossz ízű, az nem jött be anno!
2010. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!