Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyereked aki az oviban...

Elsős gyereked aki az oviban jó evő volt most eszik az iskolában?

Figyelt kérdés

Más beszállító van mint az oviban szinte minden nap éhesen jön haza, hogy milyen rossz undi ebéd volt. Tegnap uzsira kaptak 2 szelet uborkát, 1 szelet sajtott és fél kiflit ami semmivel sem volt megkenve Ha nem látom nem hiszem el.

Havi 12540 ft körül fizetek a menzán de ebből alig eszik valamit, ha nem csomagolok neki akkor semmit sem enne.

Kivegyem így a napköziből?


2017. szept. 22. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Egy jóízlésű állat sem enné meg az, amit néhány éve a magyar kórházakban, iskolákban adnak, nemhogy ember. Kivéve, ha nagyon nincs mást mit ennie. Te megennéd a sótlan, cukortalan ételt ? És bárcsak ez lenne a legkisebb baj. Nem tudom melyik idióta találta ezt ki. Biztos kell a moslék Mészáros desznajainak.
2017. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* legnagyobb
2017. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, alig eszik az iskolában. Az óvodában normális beszállító volt, változatos jóízű ételekkel, az iskola meg a klasszikus menzakoszt. Alig eszik valamit.
2017. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Emlékszem, az én időmben olyan volt a menzakaja hogy sokszor felismerni sem lehetett az ételt. Azóta azért egy kicsit jobb a helyzet. Szerintem ne csomagolj a gyereknek külön kaját, hátha ráfanyalodik az étel. Tudom kicsit szadi módszer, de meg kell tanulnia h nem mindig az van amit szeret.

Rossz evést a suliban más is okozhat, pl. hogy kevés az idő, alig férnek be a menzára, sietni kell, stb.

2017. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#ételre (bocs elírtam)
2017. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az én lánykám örömmel megeszi, kivéve, ha káposztás étel van, mert azt nem szereti.
2017. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert szar a kaja.
2017. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én bölcsiben és oviban nagyon jól evő gyerekem iskolás korára eléggé finnyás lett, pedig a kaja ugyanaz volt elsőben is, mint oviban. Másodiktól lett más, de sok mindenre azok közül is azt mondja, hogy az fúj, az undi, nem is étel, stb. Az ebédet legalább megeszi általában, azok között sok olyan is van, amit szeret, de azért a finnyáskodás ott is megy. Viszont a tízórait meg az uzsit rendszeresen a táskájából szedtem ki. Napköziből kivenni nálunk nem lehet, egésznapos iskola van, tanórák vannak 3-ig. Viszont második osztály második fele óta csak ebédet fizetek, tízórait, uzsonnát itthonról visz, így legalább tudom, hogy olyat kap, amit meg is eszik. Szokott vinni joghurtokat, sajtot, tojást, szendvicset, muffint, gyümölcsöt, zöldséget, hideg sült húst, ilyesmiket, ezeket szívesen eszi, és kellően változatos is szerintem.
2017. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem, konkrétan semmit nem hajlandó megenni, amit ott adnak.

Az oviban nem ilyen "menzakaja" volt (magánovi), itthon sem ahhoz volt szokva, hogy olyat egyen, amit nem szeret. Nem fogom mondani, hogy igenis egye meg, mikor tényleg undorító, ahogy kinéz a legtöbb étel ott és én sem kóstolnám meg... Nálunk az van, hogy csomagolok neki külön ebédre is valamit, de erősen gondolkozom azon, hogy valamilyen ételallergiára hivatkozva lemondom az egész iskolai étkeztetését, mert ennek így semmi értelme nincsen.

Nálunk sajnos délután is vannak órák, így azt sem tudom megcsinálni, hogy ebéd előtt hazahozzuk, vagy beülünk valahová ebédelni...


De ha nálatok ez lehetséges, vedd ki nyugodtan.

2017. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerdától lesz hazajárós. Nem akartam elhinni, hogy miket kapnak.így pénteken ebédkor mentem érte. A második felett ült ami mócsingos sült hús darab volt és párolt karfiol.
2017. szept. 24. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!