Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit válaszolnál, ha megkérdezn...

Mit válaszolnál, ha megkérdeznék Tőled az iskolában, hogy szeretnél-e egy roma származású ember mellé ülni? És ha azt kérdeznék, szeretnéd-e, ha a gyereked mellé ülne? Aki erre a kérdésre nemmel felel, szerintetek rasszista?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a lényeg,hogy roma származású -e vagy sem,hanem,hogy ki az illető,és milyen ember! Amikor én iskolás voltam,akkor nem is tudtam néhány osztálytársamról,hogy roma,csak később jöttem rá hogy az..Akkoriban nem foglalkoztunk ilyesmivel,hogy ki roma,és ki nem az.
2012. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Én már ültem roma mellett. Tudjátok mit csinált?

Órán állandóan zaklatott, elvette a ceruzáimat, összetörte. És el kellett viselnem a cigi szagát, na meg a test szagát.

Borzalom! Ahol tudott keresztbe tett. Bár én nem provokáltam!

2012. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Látatlanban nemet mondanék rá, ettől függetlenül vannak rendes cigányok, én egy évig általánosban egy rendes mellett ültem.
2012. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Igen, rasszista szerintem. Ha tőlem kérdeznék, nyilván osztálytársról lenne szó, akit viszont már ismernék, és az alapján döntenék, hogy szimpatikus-e vagy nem. Ha a gyerekemről lenne szó, rábíznám a döntést, ő tudja, hogy jóban vannak-e vagy nem. Volt két roma osztálytársam, egy szótlan, magának való; és egy szorgalmas, kedves, bár nem túl éles eszű lány. Semmi baj nem volt velük. Szerencsére nem vagyok rasszista.
2012. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Az 1. válaszolónak van igaza, ha az illető szín magyar, de egy idióta, az mellé se sokan ülnének.
2012. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem vagyok rasszista, csak minden népcsoportnak saját viselkedésmódja és szaga van, a sajátunkat elviseljük, a másé kellemetlen. Biztos neki is az a mienk, ezért én sem akarnám őt erre kényszeríteni. Neki is rossz lehet, hogy nem verekedhet, lophat, stb., ezért jobb ha mindenki a saját fajtársa mellé ül, ahol azonosak a kultúráslis szokások is.

2021. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!