Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves fiamnak teljessen...

3,5 éves fiamnak teljessen elmúlik majd ujra és ujra előjön a dadogása volt már valakinek ilyen gyermekének elmúlt vagy megmaeadtt?

Figyelt kérdés

2017. szept. 27. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Jelen! 4 éves lesz a lányom. 2,5 évesen kezdett dadogni. Vannak mentes időszakok. Viszont amikor énekel, elő se jön. Nálatok érte vmi negatív hatás kisebb korában? Én most készülök az óvodai pszichológushoz fordulni ez ügyben.
2017. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mi már voltunk psychologusnàl de nem talált nála semmi olyan dolgot ami dadogásra utalna..azt mondta semmi baja a fiamnak átmeneti dolog sok ennyi éves gyereknél előfordul..de nàlunk ez már 6hónapja tart és vannak napok hetek amikor eggyàltalán nem dadog és van amikor meg nagyon..nemtudja elkezdeni amit szeretne volt egy olyan napunk is amikor szegénykém belevörösödött mire meg tudott szólalni ..nálatok hogy van?Teljessen elmúlik aztán semmiből semmi előjön?Mikyen dadogása van a kislányodnak?
2017. szept. 27. 16:34
 3/19 anonim ***** válasza:

Életkorinak hívják. Ez szép lassan el fog múlni, csak nem szabad felhívni a fiad figyelmét rá. 6 hónap simán belefér. Hirtelen sokat akar mondani és fizikailag meg nem tudja lekövetni. Vagyis a gondolkodása megelőzi a kifejezést.

Nálunk viszont én már soknak tartom. Nem dadog folyamatosan. Csak például stresszhelyzetben, idegenek előtt, lányom visszahúzódó típusú.

A pszichológus hogyan vizsgálja? Miket néznek ilyenkor?

2017. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én amikor kisfiam elkezdett dadogni rögtön hívtam a logopédust meg a psychologust.2hét után kaptunk időpontot,de adigra teljessen elmult a dadogás..Konkrétan nem csinált semmit a fiammal csak még velünk beszélgetett figyelte a fiamat miközben játszott aztán játszottunk eggyütt is ..ő is mondta azt amit te írtál ,hogy a gondolkodása előbre van..aztán 1honap mulva megint visszavittük akkor megint csak nemdadogott..azt mondta neagódjunk nemlesz semmi probléma mert a fiam eggy jokedvű vidám kiegyensulyozott nem visszahúzodó gyerek át fogvrajta menni..de én aggódtam és a mai napig aggódom mivelhogy énis dadogtam "dadogok"de ritkán jön elő nekem is inkább stresshelyzetekbe..akkor megbeszéltem a psychologussal hogy bevisszük olyankor hozzà amikor dadog..ugyis volt de akkor meg a fiam nembeszélt csak játszott ugyhogy a psychologus nemsokra ment vele..Reménykedünk hogy teljessen elmúlik
2017. szept. 27. 17:29
 5/19 anonim ***** válasza:
Több embert ismerek akik stresszhelyzetben kicsit dadognak. Szerintem ez teljesen rendben van. Ahogy irsz, szerintem a fiaddal nincs semmi baj, én is úgy gondolom hogy ki fogja nőni :).
2017. szept. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kb pont ekkor kezdődött a fiamnál, aztán tartott nagyjából 1 évig, volt kisebb szünet közben hogy vége lett, de újra előjött, végül elmúlt. Én is vittem pszichológushoz, nem talált semmit. Van az élettani dadogás, hogy a gondolata előlrébb jár, valószínű ez van nálatok is, még nem tudja úgy formálni a mondatokat, szavakat, mint ahogy kigondolja.

Ne figyelj rá és ne tudjon róla, ne beszéljetek előtta arról, hogy dadog, a környezete se reagáljon rá pl nagyszülő. A gyerek ezt a dadogást nem veszi észre.

2017. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy ha dadog akkor nagyon és akkor már zavarja is..nembeszél annyit..fiam ha dadog akkor ő nem a szavakat ismételgeti(szokta azt is de ritkàbban)hanen megakad el se tudja kezdeni amit szeretne mintha leblokkolna..előtte már 1 eve szépen beszélt mondatokban.Nálatatok milyen dadogása volt a fiadnak?
2017. szept. 28. 19:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod már zavarja a dadogás. Na ez nagyon nem jó.

Nem jó ha felfigyel rá, mert akkor inkább megmaradhat.

Próbáld mondani neki hogy lassan mondja, ülj le hozzá és türelmesen hallgasd végig, persze a környezeted is.

Logopédus, gondolom az oviba van. Már úgy tudom ennyi időseket is szűrnek.

2017. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Türelmessen meghallgassuk mindíg.Az az érdekes,hogy pár hét után mindíg magátol elmúlik a dadogás és szépen beszél van hogy 1 honapig is majd egyszer csak megint dadogni kezd..nem tudjuk mért és hogy ez meddig tarthat vagy el e múlik végleg..A valódi dadogósnak is lehetnek olyan hetek hogy eggyáltalán nemdadog aztán igen vagy ez most csak ilyen időszak?
2017. dec. 1. 14:29
 10/19 anonim ***** válasza:
Az ocsem evekig dadogott es a szuleim elvittek pszichologushoz etc aztan egyszer elvittek valami orosz szakemberhez, fogalmam sincs mi tortent ott de azota nem dadog es ennek 25 eve;-)
2017. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!