Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, ha a lányunknak...

Miért baj, ha a lányunknak próbálunk boldog, tartalmas gyermekkort biztosítani?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt, van egy majdnem hétéves, első osztályos kislányunk. Hétvégente, ritkán hétköznap próbálunk közös programokat szervezni, amit Ő is élvez. (Mozi, állatkert, nagyobb városok meglátogatása stb.) Emelett otthon is figyelemb vesszük mit szeretne: sátrazunk az udvaron vagy pillecukrot sütünk a tábortűznél stb. Az iskolában egyes szülők "megszóltak", hogy nem biztos, hogy jó ötlet ennyi programot szervezni Neki, mert nem fogja tudni, hogy miként találja fel magát, ha egyedül lesz és nem fog tudni rendesen készülni az iskolára sem. Amikor elmeséltem ezt a nagyszülőknek, egyetértettek ezzel és szerintük el lesz így kényeztetve. Szerintem ez nem így van, és egy szülőnek igenis figyelembe kell venni a gyerek vágyait is. Szerintetek kinek van igaza?
2017. okt. 1. 18:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
Jó dolog a közös program, de nem okos dolog átesni a paci másik felére.
2017. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen jól csinálod. Mi is szervezünk családi programokat és ez nem abban merül ki, hogy átvisszük a nagyszülőkhöz.

Én is úgy vagyok vele, hogy sok mindent meg szeretnék mutatni neki és nem gondolom, hogy hátrányos számára. Inkább kirándulunk és várost nézünk, mint tv-t. Hozzáteszem nekem még csak 2,5 éves a gyerekem, de már most sok élménye és emléke van, amiről sokszor beszélni is szokott vagy kérni, hogy csináljuk még.

2017. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Tökéletesen csináljátok a dolgokat és legfőképpen azért, mert nektek így jó.

Nyilván van más is, aki szeretné így csinálni, csakhogy ehhez kell türelem, pénz, idő, kreativitás, stb... Vannak akik ennek hiányában élnek, de lehet, hogy ők is így szeretnék csinálni. Meg vannak azok, akiknek kb minden mindegy, örüljön a gyerek, hogy van otthona meg kaja minden nap. Nem tudom, hogy melyik kategóriából/kategóriákból mondhatták/mondhatják ezt neked, de tuti, hogy ebből a kettőből valamelyik. Na törődj velük, mert az egyik a féltékenyek csoportja, őket inkább sajnálom, a másik meg...

2017. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Pont, hogy ő fogja feltalálni magát, mert ebbe nő fel. Ne foglalkozz az ilyen szülőkkel. Azt pedig ti tudjátok, hogy mi az, ami nem megy a tanulás rovására.
2017. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves #1! Kinek mi a "paci másik oldala" az szerintem megítélés kérdése. Mi szeptemberben egy hétvégét Szegeden töltöttünk, voltunk Kecskeméten egy gyerekeknek szóló kiállításon, voltunk Vadasparkban, parkerdőben. Otthon sütögettünk az udvaron és hetente kb. 1x játszótérre megyünk. Egyszer beültünk egy cukrászdába. Illetve minden héten legalább 1x elmegyünk mindkét nagyszülő pároshoz.

Nekünk ez így jó. Valakinek kevés lenne, valakinek ez túlzás. De ez alapján következtetéseket levonni, nem helyes. Szerintem.

2017. okt. 1. 19:20
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Keresem, de nem ertem mégis miert kötnek ebbe bele.

Gondolom mindenki megy kirandulni, vagy süt főz a gyerekkel, vagy akár együtt hoznak vizet a kutrol, mindenki a gyerekkel él, alap, hogy közös es gyerekbarát minden program, ill a legtöbb. Nyilván ezert is vállaltak gyereket.

2017. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg féltékenykedés lehet. Kb. 1300 fős faluban élünk, mindenki ismer szinte mindenkit és mindenkinek mindenről van véleménye.

A pénz egy fontos tényező persze. Én nem tartom magunkat "gazdagnak",főleg hogy csak a párom dolgozik teljes állásban. De megfontoljuk mire költünk. Ráadásul a látszat ellenére ezek nem "túl drága" programok, persze ez is relatív.

2017. okt. 1. 19:38
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Mi szeptemberben családi összejövetelen voltunk, céges gyereknapoztunk is, idősekkel kirándultunk, gesztenyét falevelet szedtünk, temetőben jártunk, bekukkantottunk a templomba mert senki nem volt, hallgattuk a harangot, cipőre kötött műanyaggal szambáztunk otthon, figyeltük a szomszédszerenádot :D, hegyeken dombokon másztunk, átragoztunk minden kresztáblát, stb

Mindezek a hasonlo élmények szerintem mindenhol megvannak a gyerekeknek, nem kell ehhez Miami vagy Los Angeles sem :)

2017. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

4. vagyok

Most mit írtam, amiért lepontoztak?

2017. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Mielőtt a temetőn kiakadna valaki, a gyermeknek nagy élmény volt virágot kérni venni és vinni is, itatta a kerti kutban es nem akarta otthagyni a siron es előszeretettel kapálgatott es a kútrol sem lehetett leszedni igy minden idegen tőle kért vizet es örömmel szolgált ki mindenkit :)


Hogy lehet más családban a bajt keresni ezek után oktober elsején?

2017. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!