Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a munkáltató nem tud...

Ha a munkáltató nem tud biztosítani más munkakört a terhességem alatt, köteles távolléti díjat fizetni? Ki intézi ezt? Ki állapítja meg, hogy milyen munkakör alkalmas?

Figyelt kérdés
Olvasom, hogy ha a munkaköröm nem megfelelő a terhesség alatt, akkor a munkáltatónak kötelessége más munkakört biztosítani, vagy ha azt nem tud akkor távolléti díjat kell fizetnie. Táppénzre nem szeretnék menni ha nem muszáj, mert tudnék dolgozni, sőt, nászutat tervezünk ami úgy gondolom táppénz alatt amúgy sem működne, de a jelenlegi beosztásom nem alkalmas egy terhes nőnek. Egyáltalán ezt ki állapítja meg, hogy így van e? Illetve kihez forduljak, hogy ebben tudjanak segíteni?

2017. júl. 17. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első körben üzemorvos, alkalmassági vizsgálat, munkaügyestől kérhetsz beutalót.
2017. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, köteles fizetni ilyen esetben távolléti díjat, de nem szeretik így csinálni a munkáltatók. Szívesebben küldök táppénzre a kismamát, mert az csak részben kell nekik fizetni, szemben a távolléti díjjal.


Az üzemorvos feladata eldönteni, hogy alkalmas vagy-e dolgozni, és ha igen, milyen munkakörben, milyen módon.

2017. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Mit dolgozol?

Nem fogja megfizetni a távolléteit, az fix.

2017. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Attól még hogy 0-ra pontoztok, még nem fogja kifizetni a távollétit. Az neki nem jó.
2017. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értékesítő vagyok. Ülő munka full stressz, nincs szünetem ( persze ezt nem reklámozzák)

Amúgy én sem hiszem, hogy erre lesz lehetőség, főleg ha a cég saját üzemorvosának kell majd ezt jóváhagyni..

Viszont 400 ezer forintunk áll a nászútban (repjegyek) október végén mennénk. Táppénzre simán ki tudom íratni magam a háziorvosommal, de az utazás nem tudom megoldható-e. A munkahelyemen már a terhesség miatt is kapom az ívet, tuti nem néznék jó szemmel ha elutazunk. Nem így terveztem ( már, hogy kiíratom magam a nászútig) de állandóan baszogatnak, beszólogatnak, sajnos nem az a típus vagyok aki ezt el tudja engedni, nem akarom, hogy baj legyen a babával :(

2017. júl. 17. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Neharagudj, de szerintem a baba egeszsege es a tied is fontosabb most mindennél! Menj el szabira, és táppénzre, addig míg a doki ki nem adhatja a szülési táppénzt! Fontosabb most a baba, mint bármi más! A nászútnál is szerintem...de táppénz alatt utazhatsz, ha a doki engedi!
2017. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!