Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, mit adjak neki, h...

Mit tegyek, mit adjak neki, h normálisan egyen a lányom? 21hónapos

Figyelt kérdés

Szinte semmit sem hajlandó megenni. A mai ebéd tojásos leves és húsgombócos paradicsomszósz volt. Mindebből pár kanál levest evett csak. És ez így megy egy ideje. A többi étkezés is szörnyű. Ha beleültetem az etetőszékbe, azonnal dobálja lefele az ételt.(Nem tudom, honnan vette ezt!) Ha hagyom, had menjen, és úgy tízóraizzon, uzsonnázzon, akkor meg azért nem eszik rendesen. Bármit adok, semmit nem eszik meg egészen. Pedig már csillag nincs az égen, mert mindet lehoztam neki, csak egyen. Készíthetek,adhatok szendvicset,rántottát,kalácsot,sajtos bundás kenyeret,fánkot,stb., semmi. Az eddig kedvenc tejbegrízt is unja már. Bármit megfőznék, csak egyen. Az ételdobálástól már kivagyok. Tudom, h ezt már nem a felfedezés szintjén "műveli", ez rosszaság-féle. Persze mindent mondok, csinálok, h leszokjon, de nem. Inkább nem eszik.

Nassoltatni nem szeretném, így, ha nem ebédelt, nem adok semmit(állítólag ez szívtelenség), abban a reményben, majd uzsonnára megéhezik. De nem. Még jó, h reggel+este megissza a tápszerét.

Tudna vki tanácsot adni ez ügyben? Vagy esetleg van-e vkinek hasonló gondja?


2010. máj. 28. 13:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az imént olvastam kicsit lejjebb, egy tegnapi kérdést, amiben egy anyukának ugyanez a gondja. Annyiban térünk el, h én nem adok semmilyen nasit, és így sem éhezik meg igazán.
2010. máj. 28. 13:37
 2/16 anonim ***** válasza:
Pucolj fel Neki gyümölcsöket,darabolj mellé sajtot,diót!Én falatkákat készítettem ha ilyen gondunk volt:)Ez is elmúlik majd kislányodnál csak ne görcsölj a témára mert ezt észre veszi és csak azért is nemet mond mindenre:)
2010. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A mi lányunk 23 hónapos, hasonló gonddal, bár ő csak eltolja a kaját, nem löki le, de borzasztóan keveset eszik/evett. Kapott a gyerekorvostól vasat (Maltofer cseppek) és folsavat, hogy jobb legyen az étvágya, gondolván, hogy vashiány okozza a bajt. De ettől sem változott 2 hét alatt a helyzet. Most kapott egy receprte felírós, gyógyszertárban kikeverős kanalas szert, amit kajálás előtt 30 perccel kell adni neki, és gyomorsavat csinál, emiatt megéhezik. Már két nap alatt sokkal látványosabb az étvágya, sokszor mondogatja, hogy éhes és eszik is, bár még nem értük el a korához megfeleő adagot, de két nap alatt nem várok csodát. Szerintem érdemes lenne megpróbálnotok, annyit tudok, hogy pepszin van benne, a gyerekorvos így biztos tudni fogja.
2010. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kicsim 23 hónapos és dettó mint a Tiéd.Annyi különbséggel hogy Ő még reggel sem akarja a tápszert meginni,max.100-120ml és kész.Hiába próbálom kínálni utánna is bármivel csak azt hajtogatja hogy nem kell.Délben pár kanál leves ,ha jó passzban van akkor pár falat második és ennyi.Nem uzsonnázik ,nem eszi meg a gyümölcsöt,a vacsora kutyafuttában 1 szeletkenyér vajjal vagy májassal.Lefekvés előtt 170-200ml tápszer.Olyan 13,5kg körül van.Mindenki azt mondja hogy ne aggódjak.Közben persze majd megüt a guta de nem tudok mit csinálni.Kiváncsian várom hogy valakinek lesz-e jó ötlete,mert én már mindenből kifogytam.
2010. máj. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 22-23 hónaposan ezt csinálta. A dobálásról gyorsan leszokott, mert elvettem tőle a kaját és akkor nem volt semmi... Az evéssel egészen addig mentünk, még egy falatot sem evett napokon át. Elvittem dokihoz. Vérvétel+vas lett a vége. A normál tartományban volt, de az alján a vasa. A vas nagyon lassan hozta vissza az étvágyát, hetekig tartott. Azokon a napokon amikor volt mellé folsav akkor jobban evett. Az én fiam nagyon sokat ivott kicsi kora óta, ezt lecsökkentettük, mert a folyadékkal pótolta a kaját. Mi nem tápszereztünk hanem kakaóztunk reggel. Ezt is elhagytuk, mert nagyon telít, és ettől sem eszik délelőtt. Én megvizsgáltatnám. Ha egy jól evő gyerek egyszer csak nem eszik, az gáz.
2010. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem a kérdező válaszára, de az én fiam 24 hónapos és 11 kiló, és én elég jó evőnek tartom, kinézetre sem sovány hanem pont jó. Nem lehet hogy túl sokat vártok? Tényleg nem tudom, csak kérdezem.

A másik a tápszer: nekünk a gyerekorvos azt mondta, ilyenkor már rendes tejet lehet adni a gyereknek, lehet hogy azért nem kell nekik annyi kaja, hiszen a tápszer az ugye sokáig nemcsak ital hanem az étel is volt számukra.

Kérdező, ha ledobálja az ételt, egyáltalán ne add oda neki, hanem te add a szájába falatonként. Nálunk anno az vált be, hogy az etetőszék tálcájára mindig volt egy külön kicsi játékokkal teli tálka rakva,amiben kimondott "evős" játékok voltak, ezekkel csak kajáltatáskor kapta meg, máskor nem, így mindig várta, mikor játszik már velük újra (tudjátok hogy ebben a korban még elég hamar megunnak mindent a gyerekek). Szóval ő eljátszogatott, én pedig pakoltam falatonként a kaját a szájába. Mondjuk elég sokára is kezdett el önállóan enni, de így evett rendesen, s nekem az volt a fontos. Esetleg egy próbát megér.

2010. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából szinte születése óta ilyen Ő. :(( Vannak evős időszakok, akkor nagyon, és van ilyen.

próbáltam én már a falatokat is. Meg sem közelíthető a szája.

Mindig betegségre gondolok ilyenkor, de ha beviszem az orvoshoz, és meglátja a 13,vmennyi kg-ját, nem érti, miért is aggódok én. Volt már vagy háromszor gy.

2010. máj. 28. 15:31
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lánykám 15 hónapos, s nálunk is van olyan időszak, amikor alig eszik. Újszülött korától sokkal kevesebbet eszik, mint az "átlaggyerek", pl. jött nekem a védőnő, hogy testsúlykilogrammonként 150 ml-t kell ennie, na az én gyerekem ha megette a 120-at kilónként, már ragyogtunk a férjemmel, hogy milyen jól eszik!

Szerintem ha éhes, akkor eszik. Amíg rendesen fejlődik, addig ne idegeskedj. Ezek a kismanók nagyon okosak ám, azonnal megérzik, ha valamin parázol, s rá is tesznek még pár lapáttal!

Nálunk az jött be, hogy amikor már nem hajlandó kanállal enni, akkor odateszek neki egy tányérban mindenféle falatkákat meg ételdarabkákat, amiket szabadon vizsgálgathat meg a saját ütemében kézzel eszegethet: így mindig eszik, amennyi kell neki.

2010. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén problémás az étkezés, pedig a 25 hós lányom 14 kiló. Ráadásul még mondják is, hogy milyen kis husi... Szinte egyik étkezés sem zökkenőmentes, úgy kell könyörögni minden falatért. A lányom egy örökmozgó, képtelen egy helyen huzamosabb ideig megülni, de ha véletlenül a helyén ülve eszik, akkor izeg-mozog, jár a lába, megy ilyenek. Van amikor elkezdjük az evést a kisasztalkájánál, utána jön a mienkhez a tányérjával együtt, és ha már ott sem bírja, akkor lemászik az asztaltól és én megyek utána a falatkákkal, vagy maradok a helyemen és ő jön időnként 1-1 falatért. Az is bejön néha, ha pl a reggelijét mesenézés közben adogatom a szájába. 2 éve mikor még icipici volt és egy barátnőmnél azt láttam, hogy mesenézés közben eteti a lányát, akkor eldöntöttem, hogy nálunk ilyen nem lesz... Egyébként én eléggé következetes vagyok, de ebben az evés kérdésben muszáj vagyok engedni. Jaaaa, és az előbb említett barátnőméknél magától megoldódott a problém, kinőtte a kislány a "nemevést", úgyhogy van remény. :)
2010. máj. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, jó tanácsokat!

Sajnos ha én elé rakok a tányérba vagy a tálcájára darabkákat, nem telik sokba, már hajigálja is el. Nagyon idegesít ez a rossz szokása. Remélem ezt is kinövi, mint a nemevést.

Én még a mesenézős evésben is benne lennék(már szinte akármire rá lehet engem venni), de nem köti le semmilyen műsor-még.

2010. máj. 29. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!