Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól tudtatok...

Mennyi idős kortól tudtatok normálisan bevásárolni a gyereketekkel? Tippek, ötletek, praktikák? Most értem haza, de az összes hajam égnek áll.

Figyelt kérdés
Ruhát, élelmiszert, tök mindegy. Az enyémmel egy rémálom minden ilyen kísérlet, (19 hónapos) azonnal mászik ki a kocsiból (önállóan ki tud szállni, bekötni nem tudom, mert nem hagyja), rohan el ész nélkül, mint az őrült, ha elkapom és visszaültetem, visít, ha kiveszem, pakol le mindent és még véletlenül sem hallgat arra, hogy nem szabad. Tudja, de azért sem:) Nektek milyen módszer válik be? Otthon hagyni nem tudom, egy csomó dolgot nem tudok elintézni, csak napközben, úgyhogy az sem megoldás, hogy megvárjuk apát és este megyek. Egyelőre az egyetlen járható útnak az tűnik, hogy beleragasztom a kocsiba és betapasztom a száját:)
2011. júl. 21. 12:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tudtunk.a nagy bevásárlokocsiba teszem,nem a kisautósba.

onnan nem hiszem h kimászna.

2011. júl. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Még most se, pedig már 8 éves. Ez kell, az kell, amaz kell, éhes vagyok, szomjas vagyok, pisilni kell, stb...
2011. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én még pont el tudok vele mindent intézni, még nem mászik ki egyedül sehonnan, 11 hónapos. De már sikítozik mutogat és dumál egyfolytában. :) Kersztlányom két és fél éves, vele egyáltalán nem lehet, amit elér, azt lerámolja, leborítja és nem hajlandó sem babakocsiban, sem a bevásárló kocsiban nyugodtan ücsörögni.
2011. júl. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a bevásárlókocsiból is kimászik. Ráadásul van egy másfél évvel nagyobb tesója, mit gondolsz nálunk mi lehet??? Vizes a bugyim is mire hazaérünk, de semmi segítségem nincs. És ugye mostmár abban a korban vannak, hogy a rosszaságban egy pillanat alatt haverok lesznek...Én is most értem haza, csak ebédeltünk és már alszanak, és meg szuszanásnyit leülök.

Szóval hidd el nem vagy egyedül. Nem minden gyerek nyugodt természetű. Nem is nevelés kérdése. A nagyobbikkal egyedül mindig is bírtam,vele bárhova mehettem. Ugyanúgy van a kicsi is nevelve, de ő rettentő izgága, vehemens és szó szerint viszi a nagyot a rosszaságba. Úgyhogy olyankor a nagy is átveszi a stílust.

2011. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

a nagy bevásárlókocsiban is 5 percet bír ki, utána feláll(!) az ülésében, olyankor beteszem a cuccok közé, de akkor meg elkezdi kidobálni őket:) Mostanában már 2-3 percre leköti magát azzal, hogy "Titanicosat" játszik, áll az elején széttárt karral és dülöngél:) De aztán ezt is megunja és elkezdi kimászni belőle (baromi jó erőben van, simán ki tud mászni:) ). Amikor meg elszakítja a cérnát és egy kicsi erőteljesebben szólok rá, akkor meg jön, öleli a térdem, néz fel bociszemekkel és cuppog, adja a puszikat....:) és már le is kapott a lábamról a piszok:)

Tudom én, hogy nem igazán van jó megoldás, majd kinövi, de muszáj kipuffogni magam:)

2011. júl. 21. 12:58
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel is sokszor nehéz... de én is a rendes bevásárló kocsiba beültetem a gyerekülőkére, vagy ha nagyon nem nyugszik, a nagy részbe berakom, ahová a vásárolt holmit is pakolom. :) Adok a kezébe egy kiflit vagy egy almát, azzal többé-kevésbé elvan addig, míg bevásárolok.

Ruhát azt tök esélytelen vele vásárolni. Múltkor a kikben kikapta az egyik eladónő kezéből a porszívót, és nekiállt takarítani a bolt közepén. Én meg csak álltam és vártam rá, hogy kitologassa magát. :) Ruhavásárlást egyedül intézem inkább.

2011. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

És nem szolsz rá h nem szabad?

vagy nekem van csodagyerekem aki nem követelőzik,és elücsörög a kocsiban?

2011. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
27%
Igen, neked van csodagyereked. Mennyi idős a tiéd egyébként??
2011. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
47%
Igen, neked van csodagyereked. De sose kiabáld el ezt tanácsolom, mert a SORS sokszor kegyetlen :) :)
2011. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
percenkét átlag 8x hangzik el, hogy nem szabad. mintha a falnak beszélnék. pedig nem rossz gyerek, nem neveletlen, de egyszerűen akkor annyi a látnivaló, annyi az izgalom, mindent meg kell nézni, meg kell fogdosni, rohangálni kell....
2011. júl. 21. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!