Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírok a gyerekemmel. Mit...

Nem bírok a gyerekemmel. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A lányom 5 éves,okos,értelmes kislány.Kb másfél éve nem érdekli ki mit mond neki vagy kéri bármire is(oviba se itthon se).Nem fogad szót,csak azért is az ellenkezőjét csinálja a dolgoknak.Hisztizik,orfit kikelve magábol veri magát ha valami nem ugy van ahogy szeretné.Próbáltam szépen,csúnyán mindenhogy de semmi nem használ.Húzgálja a vállát,szemét húzogatja ha szól neki az ember. Nem bírom tovább,férjemmel folyamatosan miatta veszekszünk,teljesen ki vagyok idegileg hogy mit ronthattam el.Mit csináljak vele?
2017. okt. 7. 21:24
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
86%
Be kell tartani azt amit mondassz neki és legyél következetes vele
2017. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen otthon a hangulat ? Sok a vita ?

Túlterhelt a gyerek sokat van oviban ?

Lehet fáradt

Lehet az otthoni feszulteg üt ki rajta

Te vagy ideges ö lesz ideges te leszel ideges ördögi kör

2017. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Következetes vagyok,es pont emiatt ordit magán kivül mert rá van szólva,parancsolva.

Az itthoni légkör nyugodt. Oviba is ugyanezt műveli nem fogad szót,mintha nem is neki beszélnének

2017. okt. 7. 21:45
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Próbáld levetni az egyenruhát és közeledj hozzá nyugodtan , szeretettel , megnyugtatóan .

Biztos már ki vagy idegileg nagyon ( amint irtad is) es mar mindenen felhúzod magad . Mar nem tudsz játékos lenni , ELVICCELNI dolgokat .

Kérj segitséget mielött falra ragasztod , mert úgy érzem h nem sok kell hozzá.

2017. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

És mi történik ha hisztizik ordít?-hogy reagálsz rá te és hogy az óvónéni? Ők mit mondanak erre a viselkedésre?

Mikor csinálja?-mindig, vagy ha fáradt, ha éhes, ha a figyelmedre vágyik?

2017. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%
Én is próbálkoztam ezzel 5 évesen. Úgy elvertek mint a lovat. Érdekes, utána valahogy nem próbálkoztam vele.
2017. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Amit lehet, kezelj lazán, humorral. Amiben lehet, legyen döntési lehetősége (pl. melyik felsőt vegye fel).

Csináljatok közös programokat együtt, ahol mindenketten jól érzitek magatokat. Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy közös színezés, gyurmázás, színes levelek és gesztenyegyűjtés, mozizás, meseolvasás stb. Ne csak fegyelmezd, hanem játssz is vele, szeretgesd.

Amiben viszont nem engedhetsz, amiben muszáj szót fogadnia, abból soha ne engedj. Ne húzd fel magad, hanem higgadtan, de következetesen hajtasd végre vele, amit kell. Ne érdekeljen, ha hisztizik, majd ha látja, hogy nem ér el vele semmit, ez előbb-utóbb elmúlik.

2017. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
5 evesen ebbol mar ki kellett volna nonie. Nagyon valoszinu, hogy ADHD vagy autista, a tunetek arra mutatnak. Akkor viszont barmit csinalsz, konyorogsz, buntetsz, nem fogsz elerni semmit. De ez biztos nem most kezdodott, csak most kezd idegesiteni.
2017. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes volna elvinni a nevelési tanácsadóba és segítséget kérni. Ott szakemberek vannak, akik ezer és egy gyereket láttak már, segíteni fognak nektek. :)
2017. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget. Vannak erre szakosodott pszichológusok és tanácsadók. Nem szégyen ilyen helyre járni és a gyerek érdeke is, hogy vége legyen ennek az időszaknak.


Ezen felül addig se hidd el, hogy "szaranya" vagy. Minden gyerek máshogy reagál és vannak olyanok, akiknél nem jön be az ami a másik 10-nél igen. Nálatok eléggé átesett ez a dolog a ló túloldalára és valószínűleg jó lenne nektek egy szakember által kidolgozott éles váltás, ami kizökkenthet titeket ebből. A másik zárójeles szempont meg az, hogy ne dugd homokba a fejed. Vidd el a gyereket, hátha tényleg van vele valami gond, ami meg kezelhető (pl hiperaktív).

2017. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!