Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi arra a helyes válasz...

Mi arra a helyes válasz amikor az apa azt mondja: Azt csinálok a gyerekemmel amit akarok, mert az enyém?

Figyelt kérdés
Az apa ezt a durvasága és érzéketlensége leplezésére, jogérvényes kinyilatkoztatásként kezeli. A család (nagyszülők rokonok) mit tehetnek, ha az anya meg van félemlítve? (Az apa sajnos depressziós, de nem ismeri el - ő nem "hülye"!).

2017. ápr. 17. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

"Te csak azt hiszed, hogy a tiéd, vadbarom."

Amúgy meg, van olyan, hogy családvédelem, érdekesen néznének erre.

2017. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi idös a gyerek?
2017. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ő nem egy tárgy, amivel azt csinálsz, amit akarsz és nem tulajdon, hogy birtokold.
2017. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Válóper.
2017. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel minden nő azt hangoztatja állandóan, hogy "neki szültem" vagy, hogy "a férjemnek szültem", így az övé.


Amúgy ez vita nem a nagyszülők dolga, ha van egy anya is a képben.

2017. ápr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A gyermek kicsike, 1,5 éves, leányka (az apa soha nem pelenkázta, DE egyszer se emelte fel, ölelte magához, pedig szegény kicsike vágyik rá, kéredzkedik nála.).

A válás kétélű megoldás, megkönnyebbülés az anyának és a családnak, nehéz sors a gyermeknek és az anyának ( a nagyik se élnek örökké), de erről már kérdeztem itt, és vegyes volt a vélemény (rabszolgaság).

Sajnos az illető elmeállapota csak rosszabb ahogy öregszik, tipikus szakbarbár: informatikusként jól dolgozik, de otthon két nulla, mint férj és mint apa.

Már csak böcsületből is vállalnia kellene a gyermek egészséges felnevelését - de a becsületről is sajátos, önös fogalma van.

Gyermekvédelem: mit tesz? Kiveszi a gyereket a családból? Olajat önt a tűzre? Vagy tán rá tudja venni az apát, hogy neurológussal kezeltesse magát? (Antidepresszáns+pszichológia kezelés)

Ki mondja ki egy ilyen esetben, hogy az apa beteg és alkalmatlan a gyerek felnevelésére = válás esetén még a láthatás is kockázatos lehet.

Bocs, de kétségbeesett nagyszülő vagyok - talán eddig kitalálhattátok.

2017. ápr. 18. 08:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az apa nem pelenkázza és öleli magához a gyereket, nem fog a gyermekvédelem semmit sem tenni.

Az a kérdés, hogy a gyerek konkrétan mit kap, nem az, hogy az anyjától vagy az apjától. Ha az anyja rendesen ellátja, akkor ez a pont ki van pipálva. Az, hogy szeretve van-e annyira, mint normális családban szokásos, az nagyon nehezen mérhető és csak a szélsőséges problémák buknak ki. Ha pl. úgy veri az apa a kicsit, hogy külsérelmi nyomok maradnak a gyereken. Vagy ha a gyerek nincs tisztán tartva, betegségei nincsenek kikezelve, télen fűtetlen házban tartják stb. De a rideg, érzéketlen viselkedésnek nincsenek ennyire egyértelmű jelei.

A kulcs az anya kezében van. Ha ő nem lép, akkor a saját gyereke életét cseszi el. A rokonok, nagyszülők tehát a feleségre próbáljanak hatni, ennyit tehetnek.

Feltéve, hogy objektíven látják a helyzetet, mert lehet, hogy egyszerűen utálják a feleség szülei (egyéb rokonai) a férjet és eszerint ítélik meg minden megnyilvánulását.


Egyébként eddig azt hittem, hogy a depresszió az lehangoltságot, életuntságot jelent, nem agressziót. Illetve nem értem, honnan lehet tudni, mi a baja, ha nem megy orvoshoz a férj.

2017. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves "Goldmund73", köszönöm higgadt szavaid. Ismerem azt a jelenséget, ha valakit utálunk akkor minden rossz ami hozzá kapcsolódik.Itt nem ez volt a start, minden szép volt és szimpatikus, bár voltak jelek, pl. a férjnek vannak pánikreakciói amit nem tud kezelni. Azt hittük ezen túljut, ha öregszik, de nem. Minden kritikusabb helyzetben menekülési refleei vannak, a feleségét magára hagyva "légszomjra" hivatkozva, lelép, majd amikor helyreáll a rend megjelenik, mintha mi sem történt volna. Ez az enyhébb eset. Már volt úgy, hogy odáig jutott hogy elküldte a feleségét a gyerekkel együtt a lakásából (ahová ő hívta őket), hogy hagyják el, mert ez az ő lakása és kell az élettér neki (1,5 szoba hall, hmm). Szóval kitenné az utcára az 1-1,5 éves gyermekét az anyjával együtt, csak mert bekattant.

Hogy fizikai bántalmazás ... odáig nem engedjük fajulni, mert az végzetes nyomot hagy mindenkiben - bár sokszor gondolkoztam, hogy felpofozom, de ez sem vezetne sehova. A fején belül van a probléma, amit a sivár gyerekkora idézhetett elő. Szavai szerint nem kell a gyereknek játék, minek az. Nem is érti miről beszélünk, így aztán elbeszélünk mellette és nem jut el a tudatáig, mert még nem is reagál se pro se kontra.

Sajnos a depresszió tüneteit produkálja (amikor úgymond be van kattanva): kilátástalanság, lehangoltság, tehetetlenség, sőt néha lefogyás, légszomj, hibás keresése, szerencsétlennek érzi magát. Néha a pánik tünetekkel megspékelve: izzadás, mérhetetlen szomjúság, elerőtlenedés. És mindehhez a teljes empátia hiány, de ez konstans. Ez mind a terhesség harmadik trimeszterében bukott ki - máig sem tudjuk miért - egyszer csak elkezdett ellenségesen viselkedni a terhes feleségével szemben.

Szóval ezek után kilopta a szívünkből magát, de kisgyermek érdekében nagyon szeretnénk, ha kerek családja lenne. A szeretet mi pótoljuk amennyire tudjuk, bár már a kisgyerek pontosan érzi, kihez mehet oda egy kis ölelésért - az apját szó szerint kikerüli.


Viszont nagyra tartja magát, mert az övé a gyerek. Azt nem érti mi a különbség a biológiai apa és a családapa közt, ami normál esetben egybe esik.


Szóval nincs pszichológiai vizsgálat, kezelés, csak öntelt elbizakodottság, basáskodás, egy helyben járás.

A lányom többet érdemelt volna, pláne a kis unokám, hogy miért az most ne firtassuk, szerintem becsapta a fiú és családja, mert eltussolták ezeket a pszichiátriai problémákat, pedig szerintem ismerték ezeket a megnyilvánulásokat és persze kezeletlenül hagyták.

2017. ápr. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!