Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális hogy cipelteti...

Meddig normális hogy cipelteti magát a lányom olykor?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a második terhességem ikerterhesség volt. Ő az ikrek közül az egyik. Mindig is ő volt az, aki a legtöbb figyelmet igényelte tőlem.

A nagyobb 2 évvel idősebb amúgy az ikreknél és ahogy nőttek a kicsik, mindig az ikrek közül a lányt kellett felvennem, a fiam egyáltalán nem igényelte, szinte menekült attól, hogy mondjuk utcán ne sétálhasson.


Ma már 6 éves a lányom, de még ma is elég gyakran kéri, hogy vegyem fel. Ilyen például a reggel mikor megyünk oviba és kiszállunk a kocsiból, vagy szabadtéri rendezvényen vagyunk és nem amikor mondjuk elfárad, hanem azonnal.

Többen jelezték mostanában, hogy nekik ez furcsa, meg mástól annyira ezt nem látják.


Ez mennyire normális? Már egyáltalán nem kellene ezt csinálni? Másik ilyenje, hogy még mindig mindenhova viszi magával a babakori takaróit (vékony, színes, kicsi takarók) és még lazán elalszik kézben. Egyik este például nem tudott elaludni, kivittem kézben és amíg pár percig megálltam a tv előtt, elaludt a kezemben, úgy hogy álltam vele. Nem túl "babás" ez a viselkedés? És akkor elvileg jövőre iskolás lesz. (Amúgy szellemileg semmi baja, csak annyira babás még). Vagy ő ilyen típus? Amúgy is nagyon igényli a testi közelséget, mert ha leülök jön, mellém bújik, éjszaka sokszor átjön aludni mellém (másik kettő sosem csinálta), fogni kell állandóan a kezét, amikor sétálunk, stb...


Ez meddig normális?



2017. okt. 13. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
De ez nagyon babás. Vagy valami gond van nála és ki kell vizsgáltatni vagy nagyon elrontottad a nevelését.
2017. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez már szerintem se normális.Az,hogy pl tvzéskor odabújik vagy naponta többször megölel,azzal semmi gond,de szerintem ehhez már nagy amiket leírtál
2017. okt. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez teljesen nevelesi kerdes, addig "csinalja" amig te csinalod vele/neki. Ha babusgatjatok, akkor babas marad 40 evesen is.
2017. okt. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
én 3 évesen se cipeltem,lassan leszoktattam rola.otthon fel se venném,ha nem tud elaludni akkor jöjjön ki a saját lábán,nem tartogatnám a kezemben,te is elrontottad ezt kissé.
2017. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem normális, azért cipelteti magát, mert te megcsinálod, más anyuka meg leállítja max. 3 éves korában.
2017. okt. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha neveles kerdese lenne, akkor a masik ketto is ezt csinalna. Ez szerintem is habitus kerdese, olvass esetleg utana az ot szeretetnyelvnek, o olyan tipus, akinek az elsodleges szeretnyelve a testkontaktus lehet, ebbol erzi, hogy szereted, ez nyugtatja meg. Hugom is ilyen, es a fiam is. Hugom meg altalanosban is boven atjarkalt estenkent anyahekhoz, naluk aludt el, aztan bekisertek a szobankba. Megis felnott:)


Ha neked ez mar megterhelo, el lehetne kezdeni vele kozosen jobb megoldast talalni. Mivel nagy mar, neki is lehet, hogy lesz javaslata, hogy cipeles helyett mondjuk az oledbe fekudne, vagy setalaskor a kezed fogna. En megkerdeznem ot is a helyedben, hogy neki hogy lenne jo, es oszinten elmondanam neki, ha neked mar megterhelo.

2017. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Babás, de szerintem ha iskolás lesz, elmúlik magától.
2017. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kivizsgáltatás azért túlzás.

Ha nehéz cipelni mondd meg neki, hogy nem bírod el mert már nagy, bújjon oda hozzád inkább.

Én kb 12 éves koromig fogtam anyám kezét az utcán, ha apám nem volt otthon kaptam az alkalmon és vele aludtam. Este mindig mellébújva néztem a tvét lefekvésig. A gyerekkori kedvenc párnámmal alszom a mai napig. :D

30 éves elmúltam, teljesen normális felnőtt lettem, házas vagyok, gyerekem van nincs semmi "stikkem". :D

Elmúlt ez a nagy anyásság egyszer csak. Persze a mai napig imádom anyukámat és kamasz koromban is bármit meg tudtam beszélni vele. Szóval szerintem nem feltétlenül gond ez, a cipelésről szoktasd le mert már nehéz. Szerintem meg fogja érteni. :)

2017. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak kortárs kapcsolatai?
2017. okt. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!