Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet ekkora alvásigénye...

Mitől lehet ekkora alvásigénye, vagy normális 3-3,5 évesnél napi 13 ora alvás?

Figyelt kérdés

Nappal 3-4 órákat alszik, éjszaka 9-10-et.

Ha kimarad a nappali alvás, du 16 órátol már rendkívül hisztis, magatartászavaros.


Egyszerűen kevés neki a bölcsis/ovis kb 1,5 orás alvásrutin. Du alig lehet hiszti nélkül hazahozni.


Itthon pl hétvége, mai nap is ált du 13-tol alszik 17, 18 óráig. Most is..

Este kb 21-kor alszik el kb 6:30, 7 óra körül kel


Mitől lehet ilyen hétalvos?

Vagy ez norma 3 év körülieknél?


2017. szept. 4. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Komolyan nem tudod, hogy mennyi az életkornak megfelelő alvásigény egy gyereknél?


Szerinted miért alszanak délutánonként is a kiscsoportosok az óvodában?


Nem tudom eldönteni, hogy ez egy komoly kérdés-e vagy trollkodsz.

2017. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-3 éves gyereknek 12-13 óra az alvásigénye. 3-5 éves korig 11-12 óra. De minden gyerek egyénenként eltérő. Tehát a gyereked saját alvásigényét és az átlagot nézve teljesen rendben van a gyereked alvásigénye. De majd úgyis változik.
2017. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A neten napi 13 orát kisbabákrol irják mint alvásigenyt es nem 3 évesekrol


Oviban sincs 3-4 ora alvás.

2017. szept. 4. 17:25
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor nem vashiányos lehet, akkor azt kizárom.
2017. szept. 4. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:
"A neten" vagy szakorvosi portálon olvastad? Esetleg megkérdezted az orvosod? belenéztél szakkönyvbe?
2017. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy norma. Minden embernek más az alvásigénye. Ha felnőtt, ha gyerek.


Én például napi öt órát alszom, a barátnőm 10-et. Ha teheti. Hiába írják a szakértők, hogy 8-at kell(ene).


A lányom, mikor kicsi volt, addig aludt, ameddig felköltöttük. Miután kinőtt a szoptatásból, sosem tudtam naponta ötször megetetni, mert egyszerűen nem volt annyi ideig ébren, hogy beleférjen az öt étkezés.


De ha aggódsz, hogy vashiányos lehet, és azért alszik sokat, vidd el egy vérvételre. Csak hogy megnyugodj.

2017. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamhoz képest keveset alszik éjjel. Miért 9-kor fekteted, ha ilyen korán kel? Nálunk 8-kor alvás van, reggel 7-kor kel, és alszik a bölcsiben is.
2017. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!