Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelnek egy olyan...

Hogyan kezelnek egy olyan anyukát aki nevelni akarja a tied? Neked pedig állandóan jelzi h rosszul csinálod?

Figyelt kérdés
Persze mi a rossz?Mindenkinek más nevelési modszere van.En az övét eléggé szigorúnak tartom és a gyereke is egyre visszahuzodobb a sok szabalytol.De én nem szólok,nem az én dolgom.Biztos oka van amiért ő így neveli.Nem idéztem eldönteni.De h ő ítélkezik és okoskodott ettől rosszul vagyok.Nem is tudom kezelni,lereagalni.
2017. márc. 30. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell osszejarni, talalkozni.
2017. márc. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,már megtörtént.Mivel szomszéd és egy idősek a gyerekek kb mindenhol összefutunk.
2017. márc. 30. 09:17
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
A gyerekedet vedd meg, ha ugy erzed, tenyleg ok nelkul szol.
2017. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Számomra ok nélkül szól.En szeretem hagyni h gyerek legyen és önfeledten jatszon.Ez amiatt nehéz,h alapjában mást gondolunk a nevelésről és azt mit szabad,mit nem.
2017. márc. 30. 09:29
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Tök mindegy, hogyugyanazt vagy mást gondoltok a nevelésről. A lényeg, hogy ezt mindkét félnek tiszteletben kell tartania. Egyszerűen kérd meg erre! Mi a legrosszabb, ami történhet? ;-)
2017. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

én elmagyaráznám a gyereknek, hogy a szomszéd kicsinek nem szaba, de neki attól még igen... illetve hogy amíg anya ott van,addig nem kell szót fogadni a szomszéd néninek, figyelsz te rá, majd szólsz, ha valami nem tetszik.

én simán a gyerekkel szoktam elintézni: pajtásnak szabad, neki nem. pajtásnak nem szabad, de neki igen, mert ÉN, az ő ANYUKÁJA megengedem.


másik anyuka meg majd leszokik róla.

2017. márc. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem javaslom, hogy bárki rajtunk, a szülőkön kívül megpróbálja nevelni a gyerekemet, ezért finoman, de határozottan csírájában elfolytanám az ilyen irányú törekvéseket. Nem azért, mert keménykedni akarok, hanem mert az én gyerekem a saját felelősségem, nem az övé, én ismerem a természetét, a hajlamait, az eltérő instrukciók, netán rászólások csak összezavarnák, így sérülhet a következetesség. Nagy hibának tartom a részéről.
2017. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

"Mivel szomszéd és egy idősek a gyerekek kb mindenhol összefutunk."


Én már ideköltözéskor összekaptam a szomszéddal. Akkor évekig nem beszéltünk. Majd 3 hónap különbséggel szültünk (ő a 4.-et, és az 1.-t).

Akkor egy pár hónapig beszélőviszonyban lettünk, majd újra nem. Most 4 évesek a fiaink. Teljesen megoldható, hogy 1 szót ne beszéljünk, ne legyünk semmilyen kontaktban. A gyerekek köszönnek egymásnak, és ennyi.


Szóval megoldható!

2017. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen,remélem.Csak elég idegesítő,h becsmérlő az én nevelési modszerem.Amugy 2eves gyerekről van szó.Pontosan tudom mi az a szint ami elvárható tőle és mi az ami nem.Szamomra h ugrál a pocsolyába(természetesen olyan ruhában) nem baj,venni akar ő is a ropibol ha más kibontja,játszani akar más játékával(az ő játékainak is játszanak),ha lát egy számára érdekes dolgot oda akar rohanni és menni kell vele,adni akar(ropijabol,pufijabol) és megkinal masokat,jön egy gyerek valami új játékkal és természetesen ő is ki akarja próbálni.Kb ilyenekert rászól.
2017. márc. 30. 10:22
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Én megmondanám az anyukának, hogy az én értékrendembe ezek a dolgok beleférnek, és megkérném, hogy ne szóljon rá a gyerekemre olyanért, amiért én nem szólok rá. Ahányszor csak ezt teszi, mindig emlékeztetném erre. (Itt nem a gyerekedért kell kiállni szerintem, hanem magadért... mert ha a gyerek azt látja, hogy mindent ráhagysz a másik nénire, akkor ezt tanulja el. A mintából tanulnak a legtöbbet.)
2017. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!