Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális lehet nagyon hullámzó...

Normális lehet nagyon hullámzó beszédfejlődés?

Figyelt kérdés
Fiam 20 hónapos, és kicsit aggódom a beszéde miatt. Hol megindul, és több új szót is mond egy nap, de van, hogy teljesen leáll és 1-2 hétig az addig ismert szavakat is teljesen rosszul mondja, mindenre azt mondja tete. Mintha ilyenkor leblokkolná valami. Ezekben az időszakokban szinte semmit nem mond ami értelmes. Amikor megindul akkor is elég rosszul artikulál,de úgy tudom az még ilyenkor normális. Érdemes ezzel a problémával szakemberhez fordulni vagy általános jelenség? Egyébként értelmes okos kisfiú, normális ütemű mozgásfejlődéssel.
2017. okt. 15. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 19 hónapos,és annyit mond csak,hogy bababa,mamama,kakaka,gaaaa,mee. Ehgez képest ti már előrébb vagytok!
2017. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lehet félreérthetően fogalmaztam, nem az zavar, hogy mennyit tud, hanem az, hogy azt látom egy ideig fejlődik a beszéde, aztán visszaesik úgy fél évvel ezelőtti szintre. 1-2 hetes periódusokban történik ez, és úgy két hónapja kezdődött. Egyébként érti amit mondunk neki. Nem azt látom,hogy egyenes ívben halad a dolog ezért tartom furcsának.
2017. okt. 15. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 19 hós lányom van, mint az elsö válaszolónak. Ugyan nem ilyen mértékben , de nálunk is megvan ez az ingadozás, volt már, hogy 2-3 szót is összekapcsolt, most épp megint csak szavakban beszél, mások elött sokszor meg sem szólal ha nem közeli ismerös, és az is elöfordul, hogy az eddig szépen kimondott szavakat rosszul ejti. Szerintem nem kell emiatt aggódni, nyilván nem felejti el a szavakat csak éppen nem akarja használni. De ha félsz kérdezz rá a védönönél! :)
2017. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Rá fogok kérdezni. Érdekes én azt látom ilyenkor,hogy valóban nem felejti el, szóval az ismert dologra rámutat, pl. cipő, de olyankor mikor ez a hullámvölgy van, tök mást mond,pl. tete. Addig meg cipő volt a cipő. Hát remélem semmi komoly, megnyugtató, hogy valamennyire más is tapasztal ilyet. Azért érdekel más véleménye is, mert szerintem két éves korig úgyis azt mondják várjunk.
2017. okt. 17. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!