Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsem a beszédfejlőd...

Hogyan segítsem a beszédfejlődését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Kislányom most lesz 2 éves és még szinte semmit nem mond! Hogyan tudnám segíteni? Volt köztetek olyan, akinek szintén későn kezdett el beszélni a pici?

Előre is köszönöm a válaszokat! 😊



2017. jún. 24. 05:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Persze, beszelgess vele, beszélj hozzá sokat. Mondókázzatok, énekeljetek.

Mondd mindig mi fog tørténni, hova mentek , mit csinaltok ott. Stb.

A szavak elejet használja? Mondd azert mar valamit?

Ha semmit, akkor szakemberhez fordulnék

2017. jún. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jövő hónapban tölti a 2t a lányom.

Szintén nem mond szavakat csak babanyelven vakerál.

Van logopédus ( korai logopédiával is foglalkozik) ismerősöm.

Megnyugtatott h semmi gond nincs. Játszottak együtt. Ebből kiderült h értelmes gyerek, megérti amit mondanak neki, "válaszol" a kérdésre. (Hol a maci? Megmutatja)

Szóval nincs gond, csak nem akar beszélni.

Én sokat beszélek hozzá, mondókázunk, énekelünk. Annyi tanácsot kaptam, h egy kicsit lassabban, beszéljek hozzá.

2017. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Lányom is bő 1 hónap múlva lesz 2, szintén nem beszél. Mozgása miatt járunk gyermekrehabra, ahol a beszédét (azaz a hiányát) is figyelemmel kísérik.

Azt mondták, ha érti, amit mondasz, mutogat, próbál kommunikálni, akkor nem valószínű hogy gond van.

Nyilván az alap, hogy folyamatosan beszélj hozzá, mindent kommentálj, mondókázz, énekelj... (de sértő, amikor azt feltételezi valaki, hogy azért nem beszél a gyereked, mert erre nem fordítasz hangsúlyt).

2017. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

2 eves a gyerekem, egy szot sem mond. 3 eves korig teljesen normalis!

Elso , ne reklamozd az ostobasagod, NEM kell szakember 3 eves korig.

2017. jún. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 😊 Kicsit megnyugodtam, hogy azért még sincs akkora baj, mint amire számítottam! 😊 Természetesen beszélek hozzá, mondókázok neki, nagyon sokat énekelünk együtt, ami abból áll, hogy én énekelgetek ő meg lálá-zik mellé 😂 Ő is mindent megért, tudja, hogy mikor mit szeretnék tőle, de csak (én azt szoktam mondani, hogy UFO nyelvet használ 😁) gagyarászik. Megijedtem, mert valahol azt olvastam, hogy 2és fél éves korára 50 szót kell tudni mondania. Hát reméljük lassan belekezd 😊
2017. jún. 24. 08:49
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van,26 hónapos és nem beszél csak valami kínai nyelvet használ.

Nem mondom hogy mindent ért amit mondok neki,de nagyon-nagyon sokat megért.

Vannak saját szavai,amit csak a szűk család ért meg.

Ezek a szavak a labdára,járművekre,állatokra és az enni,innivalóra korlátozódnak.

Ezeket mi már pontosan tudjuk mikor mire érti.

Szóval jár a szája,de értelmes szó az egy sincs még.

Nekünk a 2 éves státuszon javasolta a doktornő a fejlesztőt.

Egyenlőre még nem kérelmeztem, de fogom, mert nálunk vannak viselkedésbeli problémák is.

Akaratos,iszonyúan aktív,makacs,nagyon hisztis,nemtudja kezelni a dühét,néha már-már erőszakos.

Ez olyan 40 százalékban megy napi szinten, a maradék 60 százalékban egy imádnivaló kis huncut fiú.

2017. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

A beszedfejlődes az mozgás függvénye


Vidd tsmt re vagy szenzonmotoros fejlesztesre vagy pl könyv: Szabo Borbála Mozdulj rá!


Beszédet erőltetni, gyereket javitgatni tilos.


Es ne tevezzen.

2017. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

A mi fiunk se beszélt 2 évesen. Mindenki nyugtatott, hogy normális. Én hiába mondtam,.hogy de őt zavarja, hogy nem tud beszélni. Rengeteget sírt, dühkitörései voltak, fejelte a falat, padlót, minket is. Értette, amit mondtunk, de beszélni nem tudott. Megelégeltük 2 év és 3 honapos korában az egész napos őrületet. Elmentünk fül-orr-gégészhez és a pedagógiai szakszolgálathoz. A fül-orr-gégész krónikus arcüreg gyulladást állapított meg, szerinte ezért nem tudta képezni a hangokat. A pedagógiai szakszolgálatnál pedig megállapították, hogy bő egy évvel le van maradva a beszéde. Persze mindenki szerint normális volt a viselkedése,.csak mi nem neveltuk meg, nem foglalkozunk vele eleget, és különben is a szomszéd Pistike is csak 3 éves kora után tanult meg beszélni. A gyulladásra kapott gyógyszert és korai fejlesztést javasoltak. Másfél hónap múlva már több száz szavas szókincse volt, lenyugodott. Az oviba már úgy ment, hogy a csoporttársai közül neki volt a legtisztàbb beszéde és ő tudta a legtöbb mondókát. Nem értették,.hogy miért sni-s. Félév múlva a felülvizsgálaton meg is àllapították, hogy semmi baja.

Ha más gond nincs, akkor várhattok még, de ha viselkedési problémái is vannak, akkor kérjetek szakszerű segítséget.

2017. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, a fejlesztések alatt konkrétan hogyan foglalkoztak vele?

De gondolom nem szenzonmotoros.

2017. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Férjem vitte, mert ő volt vele itthon. Ő azt mesélte, hogy volt torna, meg mindenféle játék. Ennél többet sosem tudtam belőle kiszedni. :-) Férfi. :-) De egyébként szenzomotoros fejlesztés is volt (Pető módszer, tsmt és ayres módszer elemeit vegyítették), illetve logopédiai foglalkozások, legalábbis nekünk azt mondták, hogy ezek lesznek/voltak. De csak 3 hónapig járt, mert aztán jött a nyári szünet, utána az óvodában pedig már "csak" logopédiai foglalkozás volt, de nem vitték túlzásba, mert addigra már tényleg gyönyörűen beszélt. Kérni is akarták a soron kívüli felülvizsgálatot, de a ped szolgálatnál nem tudtak időpontot adni, annyira leterheltek voltak.
2017. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!