Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak játék babakocsi ciki?

Kisfiúnak játék babakocsi ciki?

Figyelt kérdés

2 éves lesz, imádja a babakocsiját, ezért ciki lenne otthonra egy ilyen játék?


[link]


2017. okt. 20. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
A kérdés inkább az, téged érdekel-e, hogy idegen emberek szerint mi ciki.
2017. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem is értem egyébként, hogy jönnek ide a nemi szerepek. Apukák nálatok sose tolták a babakocsit?
2017. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Úgy jönnek ide, hogy azok már felnőtt férfiak. Anno a fiúgyerek autót kapott, a lány meg babát, legfeljebb fából volt az előbbi és kukoricacsuhéból az utóbbi. Sokan nehezen engedik ezt el... Tudjuk mindannyian (remélem), hogy nem ezen múlik, de lássuk be sokan ördögtől valónak ítélnek mindent, amit nem tudnak belepréselni a világképükbe... Én nem láttam bele semmi extrát a rózsaszín babakocsit tologató gyerekem viselkedésébe (üresen, vagy macival tolta), de nem lepődök meg azon sem, ha sokan még ott tartanak fejben, hogy ez ciki, vagy nem normális, holott nyilván teljesen természetes.
2017. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem az az a kérdés hogy ciki e hanem hogy te tudod e vállalni. Mert az egy dolog hogy itt ki mit ír, kint az utcán neked kell mellette setalni és biztos hogy lesz aki nagyon nézni fog. Kérdés te hogy fogod birni lelkileg
2017. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Oké, 'anno' ugye sok minden másképp volt, most meg emígy van. Lehet, rossz példa, kb 1000 másikat lehetne sorolni, de most ez jut eszembe: Anno nem is volt nagymama, aki nem rakott el több tonna lekvárt, befőttet, lecsót, szörpöt (saját kertjében temett akapanyagból persze) házi tésztát és/vagy (ha nem volt kertje) nem kötött-horgolt meg minden ruhát az unokáinak. Akkor az idősek döntéseit, életét is eszerint kellene ma megítélni? Egy kisgyereknek miért kellene úgy élni, mintha 50 évvel korábban született volna? Hogy kellene ezt megértetni vele? És főleg mivégett?


Marhaság az egész úgy, ahogy van.

2017. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha most az anno dolgokról beszélünk: Anno a férfi férfi volt , a nő bedig nő. Ma már lassan fordítva van. A nő szülés után amint lehet megy dolgozni a férfi marad gyesen.

Anno nem volt a világ ennyire eleresztve játék téren sem. Jóhogy a fiúk autóztak a lányok babáztak és közösen labdáztak és fa játékokat tologattak - huzogattak mert kb ennyi volt a piacon a kínálat. Ma már millió játék van és ha a fiamnak pont egy játék babakocsi fog kelleni megkapja. Mert ez a mai világ lehet válogatni. Ha utcán tolja hát tolja nagyon nem érdekel ki mit fog gondolni ha látja. Ha nagyon nézi majd megkérdezem tőle , hogy ő is kér egyet? Veszek szivesen. 😀

2017. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A játék a felnőtt életre készít, egy férfinak is ugyanúgy dolga a babagondozás, így szerintem inkább alap, mint ciki.

Fiam van, és nem hiszek a nemek szerinti játékokban.

2017. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A 3-as egészen lényegbe vágó dolgokat ír, de egy picit hadd korrigáljam. A pszichés "gender-semlegesség" 4 éves kor előtt még alapvetően igaz. De óvodás korra z elkezd megváltozni, és 6-7 éves korra kialakul mind a nemi identitás (lány vagyok, fiú vagyok, esetleg androgün stb), mind pedig a nemi orientáció (bi, homo, hetero) szinte mindenkiben (ha csak később, akkor valami komolyabb pszichés sérülés lehet emögött).


Az ödipális/elektra komplexus is jellemző óvodás korra, ami igencsak pszichés nemi vágyból eredő viselkedés és érzelmi töltet.


A 3-asnak mégis alapvetően igazat adok, hiszen bölcsődés korúról van szó itt.


Mindettől függetlenül ha csak a játékszereket és játékmódokat tekintjük, akkor kisgyermekkorban, főleg kb 6 éves korig a legtöbbje uniszex.


És számos játék amely kislányoknak hasznos, fiúk számára is. És megfordítva. Feltéve, hogy nem erőltetik a gyerekre, hanem önként vágyik játszani.


(Bár én személy szerint minden életkorban, felnőtt korban is uniszexnek tekintem általában a játékszereket és játékfajtákat, és inkább egyénfüggőnek.)

2017. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!