Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában tanuló diákok! Hogy...

Angliában tanuló diákok! Hogy ment a beilleszkedés? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Tegnap felmerült hogy kiköltözünk Londonba mert apa nagy valószínűséggel kapni fog egy 3 éves melót.Én gőzerővel tanulok angolul de félek hogy ott ki fognak nevetni a nem értem meg őket.Vagy nem lesznek barátaim...

Nektek hogy ment a beilleszkedés?

Valószínűleg általános iskola után mennénk ki.

A másik kérdésem:

Anyának is sokszor megfordul a fejében hogy költözzünk el, de valamiért mégsem akarja elhagyni Mo-t.Hogyan nyugtathatnám meg hogy semmi baj nem lesz és ott jobban élnénk?

Már régi vágyam London de félek hogy minden rosszul sülne el!Egyetemisták is írhatnak!

Várom a tapasztalatokat!:)

13/L



2013. júl. 28. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úgy mentek ki, hogy legalább az egyik szülőnek van meló, az nagyon jó! Mindenképp próbáljátok meg, anyagilag jól fogtok járni.

Anyukádnak mondd meg, hogy ha nem megy a beilleszkedés, akkor hazajönni bármikor tudtok, ráadásul a te angol tudásod is annyira fejlődik majd, hogy későbbiekben (akár itthon) előnyöd lehet belőle.


Kint egyébként van előnye és hátránya is, pl. sok minden olcsóbb (na nem a lakhatás), meg Londonban elég sok a bevándorló, szóval nem az a hely, ami a legideálisabb. Viszont ha nem tetszik akkor vagy hazajöttök, vagy országon belül tudtok tovább lépni egy nyugisabb helyre.


Beilleszkedés: attól függ, milyen közösségbe kerülsz. Mivel sok a bevándorló, az iskolák fel vannak készülve a nyelvet nem vagy nem jól beszélő külföldi gyerekekre. Barátnőmék gyerekei általánosba járnak, nekik nagyon jó a tapasztalatuk, más szülő meg nem egy jó sulit fogott ki a gyerekének... ezt így előre nem lehet megmondani, de érdemes megpróbálni.

2013. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(:
2013. júl. 28. 16:52
 3/5 anonim válasza:
Kedves kérdező! Bocsi, hogy itt kérdezem, de nekem is ugyanez a helyzet lesz valószínüleg aktuális most szeptembertől, csak én 15 vagyok, és gimi 10-ből mennék ki Londonba. Az lenne a kérdésem, hogy te beiratkozol egy gimibe és magántanuló leszel, vagy nem fogsz gimibe járni? És akkor mi lesz a magyar érettségiddel? Csak mert én nem tudom, hogy magántanuló legyek-e, vagy ki lehet iratkozni!? Köszönöm előre is a válaszod... :)))
2013. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem leszek magántanuló,ott érettségizem.Ha szeretnél magyar érettségit elvégezheted levelező/éjjeli (mind1 ugyanaz:D) tagozaton vagy osztályozóvizsgát teszel.De sok helyen olvastam hogy ki íratták a gyerekeiket a régi sulijukból és nem is jöttek vissza.Amúgy 1 évet halasztasz?

Ha eszedbe jut később írhatsz hogy milyen a kinti élet.Jajjj de jó neked!:D Nemsoká apa hazajön külföldről és eldöntjük mi lesz.

Sok sikert és jó utat!:)

2013. aug. 5. 17:55
 5/5 anonim válasza:
Mindenképpen menj, ha nekem ilyen lehetőségem lett volna, biztosan éltem volna vele. A beilleszkedéstől ne félj, rengeteg diák megy olyan országba, ahol az adott nyelvet nem beszéli, mégis sikerül barátokat találnia. Úgyhogy hajrá! ;)
2013. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!