Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovodas koru gyereketek mellett...

Ovodas koru gyereketek mellett, aki mar nem csuszik-maszik a padlon (kertes haz) milyen hofokot tartotok osszel- telen?

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Én születésüktöl kezdve ugyanúgy 20 fokot tartottam a lakásban, mint elötte is. Ennek "ellenére" sosem voltak felfázva vagy megbetegedve, a testvérem gyerekei meg a 24-25 fokos lakásban állandóan betegeskedtek.
2017. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
19-20-21, 21 fölé nem megyünk. :)
2017. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
22-23 fok van. Én sem érzem jól magam hűvösebb lakásban.
2017. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
22 fok körül.
2017. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

20 fok körül és bár nem a legtakarékosabb megoldás, de egyelőre majdnem egész nap nyitva van egy ablak is a lakás távolabb eső részében.

Mióta tud beszélni, megtanítottuk, hogy ha melege van, vetkőzzön, ha fázik, szóljon. Rendszeresen jelzi is, ha nem jó a hőfok.

De ebből nem itthon szokott gond lenni, hanem az óvodában. Ott hiába kérjük, mániákusan öltöztetik 26-27 fokban. Itthon két vékony hosszúujjú meg egy vékony nadrág van rajta, bent pulóvert adnak rá, amikor sokkal melegebb van. Szerencsétlen ellenkezik, de ráerőltetik. Mi meg a csatakosra izzadt gyereket hozzuk ki a 10 fokba, szélbe. Lekopogom, idén még nem volt beteg.


De volt már olyan, hogy rövidnadrágot és rövidujjú pólót adtam rá reggel az oviban. Délután mesélte, hogy épphogy megreggelizett, máris öltötették át bélelt(!) nadrágba és pulóverbe. Bentre. A bélelt nadrág kintre van. Várja is, hogy kivigyék, mert kint kevésbé olvad meg.


Egyébként bármi ötlet, hogy az egyértelmű, sokszoros kérésen kívül mi a rákot lehetne csinálni az óvónőkkel?

2017. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5, vezetőóvónő?


Nálunk a gyerek a legkevésbé fázós, sose miatta tekerjük feljebb a fűtést (ha feltekerjük).

Születése óta max. 20-21 fokra vesszük a termosztátot télen.

(Jelenleg még nem fűtünk csak fürdetéskor, de a nap nappal felmelegíti a házat, 23-24 fok van idebent).

2017. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
22-23. Születésüktől függetlenül.
2017. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!