Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is elvárható,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is elvárható, hogy az otthon babázó feleség vacsorát készítsen?

Figyelt kérdés
A teljes női egyenjogúság híve vagyok, és magam is tudok vacsorát készíteni, de azért jól esik, ha meleg vacsora vár otthon... Én dolgozom kettőnk közül, a feleségem otthon babázik. De nem mindig csinál vacsorát, azt mondja, csináljak magamnak. Mit gondoltok erről?

2016. jan. 9. 07:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Rossz kommunikáció van köztetek. Te elvársz, ő nem szolgál ki. Ha nem rázod meg magad és kezded jobban tisztelni, tanulni arról hogyan beszél az ember normálisan egy nővel, nemsokára tenyleg magad csinálhatod azt a vacsorát!
2016. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted nem lenne elvárható,hogy hazafelé vigyél neki meleg kaját valahonnan, ha már szünet nélkül otthon melózik?
2016. jan. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem elvárható. A babával is sok dolga van otthon, ő simán lehet olyan fáradt, mint te. Én se várnám meleg vacsorával az "uramat" minden egyes alkalommal, az fix, hazajönne aztán maximum főznénk valamit együtt, mikor már alszik a gyerek, és akkor legalább közös program lesz a dologból.
2016. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
De, az elvárható, hogy vásároljak és meg is teszem. Amúgy a vacsorát sem teszem szóvá, csak rosszul esik, hogy nincs.
2016. jan. 9. 08:50
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Na hamár egy r..adt 5perces rántottát nem bír összedobni,akkor ott más baj is van.Nem azt mondom hogy minden nap legyen leves,meg második,de mikor megvan kérve hogy nem e csinálna,azért illene.
2016. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

:-) úgy írod,mintha a gyerekkel való otthonlét valamiféle játék lenne (babázás)

Csak szólok,hogy nem az! Főleg,ha éjjel is kel hozzá.

Mert amíg te szépre alszod magad 6-8óra alatt(még ha fel is ébredsz,nem neked kell kiugrálni az ágyból félkómásan),addig a feleséged lehet felkel a közös gyereketekhez 5-6szor is!

Qrva pihentető tud lenni,mikor óránként kiugrálsz az ágyból!

Elvárni pedig akkor várj el bármit is,ha az adott körülmények között magadtól is elvárnád!


És csak hogy tisztában légy a munka fogalmával, a Ptk. Családjogi könyvében is meg van fogalmazva,hogy a háztartásban és gyermeknevelésben való munka is a költségviselésben való részvételnek minősül!

2016. jan. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Akkor azt írd,hogy rosszul esik és ne azt hogy elvárod!!! Nem mindegy ám,hogy kiszolgáltatottnak érzi magát melletted vagy egyenrangú társnak!

Ha a feleségednek is ezt mondanád,biztosan máshogy állna a kérdéshez!

2016. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
De elvárható. Nem kell folyamatosan a gyerekre nyáladzani, vannak egyéb feladatai is egy nőnek. Engem így tanítottak, helyesen. Amíg nem dolgoztam, én is megcsináltam mindent, a gyerek nem kifogás.
2016. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, mennyi idős a baba, de elárulom, hogy rohadt nehéz bármit csinálni tőle. Amíg nagyon pici és szopizik, azért. Mikor végre elalszik van egy kis esélyed pihenni nem fogsz a konyhában csörömpölni. Amikor már hozzátáplálsz ugye pár óránként eteted, csinálod neki a kajeszt. akkor már nem alszik, foglalkozni kell vele, ott kell lenni mellette. Van olyan baba aki édesen eljátszik egyedül a járókában,van akit minden percben szórakoztatni kell. Amikor elkezdenek állni és megpróbálnak járni, az a legkimerítőbb időszak. Pillanatok alatt kirámolják a fiókot, felszednek és a szájukba tesznek mindent, állandóan elesnek te pedig szinte robotként vagy jelen mellette és megállás nélkül rajta tartod a szemed. Egyre kevesebbet alszik nap közben és amikor végre elalszik, te semmilyen zajt nem mersz csapni és áldod azt a kicsike békét és nyugalmat.

És ez ő egész élete erről szól. A hétvége is, a munkaszüneti nap is, az ünnep is az éjszaka is....


Jobban belegondolva, örülj ha van kaja, ha nincs, csinálj magadnak vagy amint hazaérsz vállald át a gyereket, hogy megcsinálhassa a vacsit.

2016. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

#8

Apád meg gondolom lekevert két pofont anyádnak, ha éppen valamit véletlenül nem "helyesen" csinált :D

Még szerencse, hogy kihalófélben van ez a fajta felfogás.

2016. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!