Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit vigyáz (ott) más a...

Mennyit vigyáz (ott) más a kisgyereketekre 2-3 évesen?

Figyelt kérdés

Ki mennyit bízza másra a 2-3eves gyerekét? Nagyi, rokon, babysitter. Hetente, havonta? Ottalvósra vagy csak pár órára?

2,5 éves a fiam, de még nem hagytam nagyszülőknél éjszakára. Eddig egyszer altatta es furdette a nagyi egyedul(szinhaz miatt=. Max par orara hagyjuk nagyikra, legtöbbször amikor alszik napközben, de olyan is van hogy addig jatszanak. Vasarlas, mozi, valami elintezni való miatt szoktuk napközben főleg.


2017. nov. 1. 07:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Szinte semennyit (valami minimális volt, egyszer-kétszer talán elmentem orvoshoz és épp nem ért rá a férjem). Akkor nem dolgoztam, ráértem. Vigyázni nem nagyon kellett rá, a nagyszülők akkor jöttek, amikor szerettek volna unokázni. 5 évesen aludt először a nagyszülőknél, akkor is csak azért, mert ő szeretett volna ott maradni. Más rokon, bébiszitter nem vigyázott még a gyerekünkre.
2017. nov. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Nagymama kb 2-3hetente egy èjszakára,babysitter ritkán mondjuk havi 1x 2-3 órára. A nagyi egèsz pici korától.
2017. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Babysitterre nem is mernem hagyni, képtelen lennék egy ismeretlen embert bevonni. Nagyon bizalmatlan vagyok. Persze tudom hogy vannak szuperek, csak nekem nem menne.
2017. nov. 1. 07:49
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

2,5 éves lányom van. Szitter soha nem vigyázott rá, anyukámnál alszik 2-3 havonta egyszer, ilyenkor a férjemmel ketten megyünk valahová (ez másfél éves kora óta van kb). Havi egy nagybevásárláskor is a mamával van, az 3-4 óra.


Minden második hónapban van egy szokásos találkám a még gyermektelen barátnőimmel. Mivel az másik városban van, és esti program, nem alszom itthon, de ilyenkor az apjával van a kislányunk, szóval az nem igazán lepasszolás. Ez szintén másfél éves kora óta van így. Hetente egyszer bejárok január óta a munkahelyemre, akkor is a férjemmel van a lányunk reggeltől estig, illetve most kezdek egy párhetes tanfolyamot, ami vasárnaponként pár óra, akkor is apával lesz.


Szóval van azért nélkülem a lányom rendszeresen, de úgy, hogy a mamára bízva havi 1x pár órát van, meg 2-3 havonta ottalszik, a többit a férjemmel ketten oldjuk meg. Természetesen amúgy mindegyik nagyszülőjével rendszeresen találkozik, anyámék a szomszédban laknak, így velük naponta, anyósomék a szomszéd településen, velük heti 1-2x, csak így konkrétan rájuk bízva nem sokszor van. Nyugodt lélekkel hagynám különben bármelyikükre, de mivel meg tudjuk oldani, nem érzem szükségesnek.

2017. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Még itthon vagyok vele. Pár havonta 2-3 óra, ha a férjemmel kettesben megyünk valahova. Ha dolgom van, akkor könnyű megoldani, hogy apával marad mivel folyamatos műszakban dolgozik, legtöbbször hétköznapra esik 2 de minimum 1 pihenőnap.

Éjszakára mikor költöztünk 15 hós korában, anyósomékkal volt. Estére hazahoztuk volna de probléma lett a kazánnal, február volt, minuszok, 15 fokban aludtunk. Így ott maradt aludni.

Meg nyáron anyukámék vagy 2x elvitték teljes napra.

2017. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Hetente 2 napot van a nagyszülőknél, ilyenkor rendel a férjem én meg az asszisztense 2 éves múlt a lányom
2017. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

2,5 éves és még egyszer sem vigyázott rá más.

Nagyszülők sajnos nincsenek olyan állapotban, hogy vállalhatnák. Csak úgy szoktak unokázni, hogy mi is ott vagyunk valahol a házban.

Heti egyszer kiscsoportos gyógytornára visszük, csak ott van nélkülünk, mert szülő nem mehet be.

2017. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ugyan nincs még gyerekem, de rengeteget vigyáztam az unokatestvéremre 0-3 éves koráig. Egy házban laktunk így sokat voltam náluk, sokszor rám hagyták. Mindig csak pár órára és míg kicsi volt legtöbbször végigaludta (mondjuk akkor én is csak 13 éves voltam)

Ottalvósan sose kellett rá vigyáznom, nem jártak sehova esténként a szülők. De napközben elmentek vásárolni, anyuka fodrászhoz, stb

Nagyszülők nem voltak, így én voltam az egyetlen opció.

Kb heti 3x, volt hogy többet, volt hogy kevesebbet.

2017. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Kizárólag anyósomra merem bízni. De ő elég messze lakik, így ritka az ilyen.

Fiunk nagyon szereti őt. Először 1,5 évesen vitte el tőlünk, de az muszaj volt (ajtó-ablak csere, hatalmas rumlival). Akkor 2 éjszakát volt nélkülünk. Nyáron szokott menni 1 vagy 2 hetet. Már 4,5 éves, és amikor idén nyáron hazahoztuk, kérte, hogy karácsonykor is maradhasson...


Anyósom nagyon megbízható. Amit megbeszélünk, betartja. Sőt. Néha ő a szigorúbb, napirend, édesség... ilyesmi terén. Fiam nagyon szereti szerencsére. Ja, és a Balcsin lakik Siófok mellett. Így sok a program mindig, Sosem unatkoznak.

2017. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
52%

Szerencsére élnek a szüleink és a nagyszüleink is vannak olyan állapotban, hogy simán elvannak a fiunkkal nélkülünk is. Születése óta sokat van velük, imádják és nagyon szeretnek unokázni. Nincs így fixen meghatározva, hogy mikor ki vigyáz rá, de péntekenként mindig az én anyai nagymamám megy érte az oviba és elmennek megebédelni, utána kacsákat etetni és játszóterezni. Olyankor náluk van egész délután, ha nagyon nem akar hazajönni, ott is alszik.


Már az összes nagyszülőnél aludt, anyukámék és anyósomék huzamosabb ideig is vigyáztak rá (egy hét), amíg tavaly és idén nyáron elutaztunk a férjemmel nyaralni.



Igazából mi sosem kértük őket ilyenre, maguktól szokták felajánlani, mondani, hogy elviszik ide-oda, kitaláltak valami programot.

Bébiszitterre mi sem bíznánk, hiába ajánlottak már többen szuper megbízhatót... Nekem az valahogy nem jön be.

2017. nov. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!