Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengedjem a kiscsoportos...

Elengedjem a kiscsoportos gyereket autóbuszos kirándulásra egész napra, úgy hogy szülő nem mehet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Te tudod milyenek az ovónők. Én elengedtem, akkor 3,5 éves volt. Most 4 éves. (2 hete lett 4) 2 hónap múlva mennek ottalvós kirándulásra. Ha menni akar én elengedem. 24 gyerek van, 4 felnőtt megy velük. Én 100%-ig megbízok az óvónőkben. Csodálatos emberek.
2011. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a csoportból többen is mennek, ha nem ez az első alkalom, hogy az óvoda ilyen kirándulást szervez, s máskor is vitték már a kicsiket (nem feltétlenül a mostani kiscsoportosokat, hanem mondjuk tavaly a tavalyi kiscsoportot), ha a saját óvónénije is megy (mert ugyebár ő ismeri a gyermekedet, hogy mennyire szófogadó stb.), ha egyébként gyalog máskor is sétálnak az óvoda körül (azaz a gyerekek már hozzá vannak szokva, hogy kettesével, kéz a kézben, az óvónéninek szót fogadva sétáljanak), akkor igen. Ha a fentiekre még nem volt példa, akkor nem.

Illetve kérdés, hogy mitől félsz: hogy elszalad a többiektől, s elüti az autó (erre jó a korábban már sétáltak együtt), nem szokott busszal utazni, s hányni fog (ennek megelőzésére valamelyik B vitamin jó), nem fog tudni aludni délben, mert mozgó járművön nem szokott aludni (na bumm, akkor majd este hamarabb leteszitek)... Nem sorolom, mert csak ötleteket adok a kifogásokhoz.:-)

2011. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez erdekes. A lanyomek vegyes csoportja is menni fog kirandulni (14 gyerek) A kiscsoportos szuloknek megmondtak, hogy oket nem viszik, mert nem birnak. Marad 11 gyerek. Akinek tud menni a szuloje, elmehet, akinek nem, nem. A lanyom 6,5 eves, igy nem mehet, mert a pici tesoja miatt nem tudok menni. Tavaly egy masik anyuka vigyazott ra. Most is megtenne, de az ovonok alapbol azt mondtak, hogy "ugy gondoltuk, mivel te nem tudsz jonni, akkor a kislanyod sem johet" Hat, sz@rul esett igy nagycsoportban. Amugy egy visszafogott, inkabb tul ovatos kislany a lanyom....

Kerdesedre valaszolva: ha birja a gyerkocod az egesz napos kirandulast, es megbizol az ovonokben, akkor engedd csak el.

2011. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csak saját magamból indulok ki, a mai napig emlékszek arra a kb. 3-4 óvodai buszos kirándulásra, amit szerveztek, nagyon élveztem őket. Szülőkre nem emlékszem, de ez így is van rendjén. Ebből szerintem kár lenne kimaradnia, meg kell tanulni ezt a részét is a dolognak, hogy bízni a képzett óvónőkben, és a gyerekben is, nagy lépcső neki is, de sokat fejlődik ezáltal. Nem lesz semmi baj, hidd el, jól fogja magát érezni. :)
2013. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!