Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaltok egesz nap 1 es...

Mit csinaltok egesz nap 1 es masfel ev kozotti gyerekkel (ahol nincs testver)?

Figyelt kérdés

Van egyaltalan aki elvezi ezt az idoszakot?

Az enyemet semmi nem koti le, egesz nap rohangal, mindent megprobal lerantani, leboritani, megenni...Sokat vagyunk levegon, jatszoteren, de mar hideg van es ott sem szeret igazan lenni. Fozok es takaritok mellete, de ezek viszonylag hamar kesz vannak. Hogy lehet eltolteni ezt az idoszakot hogy ne unja magat halalra a gyerek es szulo sem?


2017. nov. 3. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz időszak. A kisfiam ilyentájt mondókázást például szerette, jártunk ilyen foglalkozásra. Babaúszás szintén jó és különleges program. Otthon ilyentájt már érdekelték az egyszerűbb könyvek, hol a kutya, cica, mit mond, stb. Szerette, ha tornyot vagy várat építettünk, persze rombolt is, de ilyenkor még az a lényege. :) Pakolni szeretett, érdekes tárgyakat dobozokból, dobozokba. Ő szeretett játszóterezni, tavaly ilyenkor lett egy éves, tehát nekünk ez pont téli időszak volt. Mégis kinn voltunk sokat. Hideg van, igen, de fel kell öltözni. Ilyen időben még babataxizni is engedtem. Ja, tényleg, a babataxi nagy sláger volt.
2017. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
1 eves a kisfiam. Nalunk is az van, hogy mindenre fel akar maszni, mindenen fel akar allni es minden szoszt meg akar enni. Konyveket nezegetunk, egy ket jateka mar lekoti valamennyire.. Annyira en sem elvezem ezt az idoszakot :(
2017. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én építek, ő rombol. Kemény lapos könyvekkel akár egy órát is elvan, lapozgatja őket. Én mutogatom benne az állatokat, melyik mit mond stb. Van ilyen nagy gombája, amibe bele kell dobni a kislabdát, és kanyargós úton alul kijön. Ezt is már nagyon élvezi, dobálgatja bele a labdákat. Pöttyös labdával is szoktunk játszani, gurítom neki, ő pedig megpróbálja vissza gurítani. Van benti hintája, nagyon szeret hintázni. Van már hinta lova, azzal is kis ideig elvan. Forma bedobóval is már ismerkedik, de inkább csak szétdobálni szereti a formákat. Bébi taxival is nagyon elvan, tologatni is szereti. Nagyon élvezi, ha játék közben, mondókázok vagy énekelek.

Udvarra is minden nap kimegyünk, hideg van, de van meleg ruha. Hintázik, kutyákat nézeget, szeret kint nagyon, bár most pont nem olyan jó időszak ez, mert még nem megy önállóan, de menne le a földre.

Ha a konyhában vagyunk, akkor engedem neki, hogy az alsó fiókot kipakolja, ebben szatyrok vannak, na ezekkel nagyon sokáig elvan.

Nekem szerencsém van, mert nem kell egész nap foglalkoztatni, aokat elvan magában, játszik a játékaival. De nekem az Anya taníts engem c. könyv is is sok ötletet adott.

1 èves kislány amúgy.

2017. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ilyenkor 14 hónapos volt a fiam, a fogai is jöttek sorban, hát nem volt könnyű vele. Untuk magunkat mi is, pedig még 2x aludt úgyhogy olyan nagyon hosszú ébrenlétek nem voltak.

Nem tudom más mennyire élvezi ezt az időszakot, nekem másfél éves kora után sikerült de tavaszodott is így megint több időt töltöttünk kint.

2017. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Délelött játszótér ha nincs eső/szélvihar, jól felöltözve mi megyünk mindenképp.

Alvás után meg megjön délután apja akkor vele megyünk boltba/sétálni/játékbolt/játszóház/mamához/papához este hazaérünk akkor vacsi aztán játék, most az építés a kedvence, már nagyon ügyesen épít mega bloksal.

Én élvezem, egyikünk se egy seggenülős fajta, nem vagyunk sokat itthon.

18 hónapos

2017. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos, sokat játszik egyedül, könyveket lapozgat, pakol dobozból dobozba, vagy a táskáimból, plüssöket pakolgatja "beszélget" nekik, ami leköti még sokáig az az üvegek rakosgatasa. Amíg ezekkrl elvan addig csinálom a dolgom. Délelőtt van egy sétánk, ilyenkor posta, bank stb. hazafelé játszótér, délután is van egy sétánk akkor boltba.

De itthon van hogy zenét hallgatunk azt nagyon szereti, időnként nézhet egy kis mesét, a Bogyó és Babócát nagyon szereti. Mondókázunk, bújócskázunk, " segít" mosást bepakolni, teregetni, stb.

Teraszon van hinta, hintazunk. Nagyjából ennyi. Jajj meg rajzolni szeret. Mindig találunk valamit. :)

2017. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éves és kb azokat csinálja amiket a tiéd. Nehéz lekötni, de ez a korának "megfelelő" viselkedés. Most nyílt ki igazán a világra, rengeteg az új inger, neki is van rossz napja,rá is hatással van a front. Most fejlődik az akarat ( ez a nehezebb rész), de elmúlik. Én legalább is ezt mondogatom magamnak :)
2017. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
program, program és program. Egyszerűen muszáj. Alaktsíatok ki fix napirendet, gondolom, már csak egyszer alszik olyan 12 felé. Délelőttre akár mindennapra be lehet valamit iktatni. Pl. babauszás, babamama klub, ringató, kerekítős stb. A babának is jó, mert megismer új dolgokat, ingerek érik, neked is jó, mert gyorsabban telik a nap, és legalább társaságban vagy. Itt lehet ismerkedni, barátságokat kialakítani, utána átjárogatni egymáshoz. Mozdulj ki, hidd el mindkettőtöknek kell.
2017. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Aha, az dicseretes, ha valakinek van heti 20ezer ftja minden nap kulon programra.
2017. nov. 3. 21:29
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz nem kell pénz hogy kipóbáljatok új játszótereket ha a mostanit unja, lemenjetek gesztenyét/makkot/levelet gyűjteni, vinni asztfalkrétát és rajzolni vele, tologatós járműveket levinni, esetleg motorozni/bébtaxizni, elmenni rokonokhoz, akár egy nagy játékboltba beviszed az is hatalmas élmény.

Egy jól lefáradt gyerek nem fog unatkozni, otthon én is unatkozok.

2017. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!