Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik befolyasoljak hogy reggel...

Mik befolyasoljak hogy reggel meddig alszik kisgyereketek? Mennyi idos?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 09:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne egyertelmu, ugy ertem hogy mondjuk farasztas, deutani eves .. stb.
2017. nov. 9. 09:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyit alszik napközben.

De ö nem reggel hozza be ha nem aludt, hanem hamarabb lesz nyügös estére, igy hamarabb fekszik le

3 é

2017. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
Semmi.Mindig fel kel 4-6 között.11 hónapos.Este már alszik 18-19kor reggel 4-6ig.max egyszer kel enni,de mostanában azt sem.Nappal 3x alszik még.
2017. nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább még a friss levegőn való rohangálás, ami beválik. Ha kihagyja a délutáni alvást (kb. 20%-ban mr kihagyja), akkor is ugyanakkor kel, de akad, amikor - ettől függetlenül - ha felkel (és közénk bújik), vissza lehet altatni még egy órát. 3 éves, este 9-től reggel 6-ig alszik.

Van egy nagytesója, aki ennyi idősen még este 7-8-tól reggel 7-ig aludt és napközben is fix időben 2-3 órát. Szóval az biztos, hogy nagyon gyerekfüggő és nálunk is már születéstől erősen különbözött, kinek mennyi az össz alvásigénye, mikor aludja át az éjszakát és ha nem, hányszor ébred. (Nálunk a nagy volt a szuperalvó, a kicsi még 2 évesen 4x ébredt éjszaka, pedig igazán igyekeztünk fárasztani.)

Aztán a nagyobbik csak mióta iskolás lett alszik bepótlósan többet hétvégén, addig mindig ugyanakkor kelt, bármi történt előző nap vagy éjszaka. Ezt - a részünkről igazolt elméletet - pedig már sokaktól hallottam vissza, hogy csak iskolás kortól lehet számítani a (közös) hétvégi lustálkodásokra. :) (Persze gondolom kivételek mindig vannak, mondjuk lehetnek olyanok, akiknek egyébként nagyon más lenne a bioritmusa, csak hét közben felkeltik, mert bölcsi vagy ovi van.)

2017. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14 hosan mindig reggel 10ig alszik, ha nem keltem fol. 3 hos kora ota. Mindentol fuggetlenul.

Mostanaban inkabb 9kor keltem, hogy ejszaka is 1 oraval elobb tegyem le(ez nem mindig sikerul). De magatol nem kelne fel 9kor, igy is ugy kell keltegetni.

2017. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az esetek 90 százalékában fél 7kor kel, nagy ritkán 7kor. Az égvilágon semmi nem befolyásolja, szerintem óra van építve a gyerekbe. Egyedül akkor alszik tovább max 1 órával, ha valamiért nagyon nem tudott éjjel aludni. 2,5 éves.
2017. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak azert kerdezem mert az en gyerekem reggeli ebredeseben kb harom oras kulonbsegek vannak es nem jottem ra hogy mi a franc okozhat mit.
2017. nov. 9. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!