Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárjátok ugyanazokat a...

Elvárjátok ugyanazokat a szabályokat például nagyszülőknél, barátoknál mint otthon?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves, itthon úgymond "szigorú" szabályok vannak. (nincs nassolás reggeltől estig, nincs az ölemben órákat, nem kap meg semmit csak azért hogy ne hisztizzen, stb) Ha a nagyinál vagyunk, vagy átmegyünk a barátainkhoz, persze próbálkozik ott is, de én úgy vagyok vele hogy azért mert máshol vagyunk, nem rúghatunk fel mindent. Anyukám mindig azt mondja, úgyis tudja azt a kislány mit szabad itt, és ott. Én ezzel nem értek egyet, mert ha így lenne, akkor ha hazaérünk, nem lenne kb egy fél napon át tartó harc azért hogy visszaálljunk a kerékvágásba. Szerintetek?
2010. máj. 31. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk nincsenek ilyen szabályok. 2 éves a fiam, nassolni is szokott, ha kér csokit, rudit vagy tejszeletet, biztosan adok neki,ha amúgy evett ebédet,de én elég laza vagyok ilyen téren.

Én nem vagyok ilyen következetes, az ölemben is hurcolom,ha szeretné,pedig 15 kg. A hiszti az más, de azt úgyis a nagyi is jól kezeli, sokszor jobban mint én.

De ha te mindig így nevelted,akkor máshol is így csináld, mert ezt szokta meg. De nem hiszem hogy kizökkene, attól mert egyszer kétszer engedsz neki ha máshol vagytok.

2010. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amiket máshol is elvárok tőle. Pl. hogy köszönjön, meg ilyenek. De vannak, amiket nem, pl. máshol nem kell a szokott időben lefeküdnie, ha jól érzi magát, és nem álmos, nyűgös. Van egy barátunk, aki nyaraláskor, vendégségben is állandóan fegyelmezi a lányát, szegény sosem csinálhatja azt, amit szeretne. Ez szerintem rossz, de amit írtál, az talán az én elvárásaimnak is megfelel, én is így csinálom. A lányom sem nassol, nem veszek meg ha hisztizik neki semmi, de ha ölben akar lenni, lehet, ha ahhoz van kedvem, hogy hozzám bújik, nem tudnék nemet mondani, és szerintem nem is szabad. Bár biztos azért írom ezt, mer t alapvetően nem igényli ezt egész nap, csak ha fáradt, vagy valami baja van. Ezt máshol is csináltahja, és csinálja is.
2010. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nincsenek "szigorú" szabályok (persze ez is relatív, hogy ki mit tart szigorúnak), de én mindig és mindenhol ugyanúgy nevelem a lányaimat. Persze elő szokott fordulni, hogy ellágyulok, "megadom magam", de ez helytől független, itthon is, utcán is, nagyinál is ugyanannyiszor fordul elő. Amíg úgy érzem, hogy tudok "hatni" a gyerekre, tudom terelgetni, nevelni, addig nem csinálok presztízs kérdést abból, ha néha engedek a kérésének (pl. kanyarodjunk a játszótér felé, vagy hadd kapjon pogácsát a sarki péknél)

De azt viszont elvárom, és be is tartatom, hogy pl. a nagyszülők ne menjenek direkt szembe a szülői nevelésünkkel.

2010. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos pedig kizökkenti. Igaz a mama nagyon elkényezteti, Ő csak akkor szól bármiért rá, ha veszélyes, vagy már nagyon nagy rosszaság. És ha például ott van pár órát, utána itthon elvárja hogy én is annyit engedjek mint a mama, különben nyafog, esetleg hisztizik.
2010. máj. 31. 14:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Direkt nálunk sem mennek szembe vele, legalábbis ezt mondják. Viszont az én szabályaimat, úgy gondolják, tartsam meg itthon magunknak. És akkor jön az össze vissza evés, olyan dolgokkal való játék, amit itthon nem szabad. De van fordítottja is: itthon van egy nagytestű kutyánk, nagyon szeretik egymást a lányommal, sokat is játszanak. Nagyszülőknél is van egy kiskutya, és soha nem engedik a lányzó közelébe, mert jaj mi lesz, ha mégis odamegy, elzavarják a kiskutyát. Ezzel elérték azt hogy a mi kutyánkkal kezd ugyanúgy bánni a lányom, mint a másikkal bánik a mama, mert belerögzítették a fejébe, hogy: fúj, menj innen! Hiába mondom, hogy ne legyenek ilyenek, mert szereti a kislány a kutyákat. Most már nem szereti ezt sem azt sem!
2010. máj. 31. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha itthon vagyunk, akkor az itthoni szabályok érvényesek, nemcsak a gyerekre nézve, hanem a nagyszülőkre is (pl. nem adnak a gyereknek csokit, kekszet, egyéb édességet csak evés után, az uzsonnát sem játék közben eszegetjük, hanem asztalnál, stb...)

Ha a nagyinál vagyunk, akkor ott ő "diktálhat", persze ésszerű keretek között. Ő több mindent elnéz neki, de ha hiszti van, akkor általában azt is neki kell megoldani.


Lehet, hogy kicsit zavaros, de a lényeg, hogy itthon az itthoni szabályok érvényesek, nagyszülőknél az ottaniak.

2010. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell komolyan venni szerintem a dolgokat, az a lényeg, hogy boldog, kiegyensúlyozott kisgyermek legyen. Mik azok, amivel otthon nem játszhat, a nagyinál meg igen? A kutyás dolog meg biztos azért van, mert félnek, nehogy baja legyen, és a kis tesű kutyák amúgy is dilisebbek a kisgyerekkel. Nekünk két nagy kutyánk van, és imádja őket. Szerintem neked is lazulni kéne a dolgokban. Gyermekkoromban imádtunk a nagyinál lenni, és mi is mindent megtehettünk ott, otthon persze nem, de ezt tudtuk is. A nagyi volt az ISTEN. Mi panelban laktunk, Ő kertesben, állatokkal. Nem ettől leszel jó vagy rossz, hogy mit engedsz meg, persze az ésszerűség határain belül. Nálunk is az Apukám mindent megenged, nem szól rá, és nagyon szeretik egyműst Így még nehezebb, hogy egy házban élünk.. Mi együtt élünk a papával, de én vagyok az anyja, én vagyok a legfontosabb neki, tudja, kinél mit tehet meg.
2010. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: amit itt nem tehet meg. ott meg igen: mamánál hurcolhatja a testápolót, kinyomkodva mindenhova belőle, a fésűt (kutyát is megfésüli), a cipővel (akár akkor is ha sáros) a szobában az ágyban. Lehet vaskalapos vagyok, de a fésűvel fésülködjünk mi, emberek, a testápoló a bőrre kerüljön, ne a bútorra, szőnyegre, a cipőt kintre vesszük fel, nem az ágyba.
2010. máj. 31. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Aha, hát ezeket én sem szoktam megangedni. Ez normális.
2010. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elarulom neked nem azert hisztizik otthon valamiert mert nem tudja vagy elfelejtette, hogy mit szabad es mit nem, hanem a hatarait probalgatja. Tudod dac korszak es az enkep szemelyiseg kialakulasa. ugyhogy anyukadnak teljes mertekben igaza van, nalunk is megy a lazasag a nagyinal (kiveve a taplalkozas teren, mert arra nagyon kiakadnek, erre tekintettel vannak) akkor alszik delutan amikor akar meg este is (bar nagyon ra van allva a megszokott esti ritmusra, ugyhogy ez szinte valtozatlan) es nagyjabol kenyeztetik, lesik minden kivansagat egesz nap, ha ott van. Anikor hazahozom meg beprobalkozik ezzel azzal, de szepen leültetem es elmagyarazom neki, hogy engem nem erdekel a nagyinal mit csinalhat vagy nem az ott van, itt nincs ez meg az... hat amit eppen akart volna rosszasag, vagy bünti van. ezt szepen megerti, aztan kb felora mulva megint beprobalkozik, akkor jön egy bünti kb egy perces szobafogsag es mar jön a bocsanatkerö puszikkal es vissza is zökkent, ahogy te fogalmaztal. ennyi.

Mert nagyon jol meg tudja különböztetni hogy kinel milyen messzire mehet el es jokat röhögök azon amikor egy baratnöm vagy baratom jön fel hozzank es hagyja magat ugraltatni, mert egy gyerekkel ha nem vagy következetes es nem jelölöd ki elesen a szabad-nem szabad hatarokat akkor a fejedre nö :D

2010. jún. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!