Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki valami...

Van itt olyan aki valami modszerrel megtanitotta jatszani a kisgyereket?

Figyelt kérdés

Ket eves gyerek semmit nincs el egyedul. Inkabb ul a konyhaban velem mikozben fozok, minthogy bent tologassa az autoit a szobajaban.

Tudom elmeletben mi lehet a megoldas, jatszani kell vele, majd ha belefeedkezett, otthagyni kicsit. Ez minden amit tehetek:)?

Ha van itt olyan akinek vannak sajat tapasztalatai, megosztana? Mennyi idos volt, meddig tartott amig valami javulas lathatova lett.

(Kb masfel eves koraig hozza se kellett szolni egesz nap, olyan jol elvolt. Aztan megvaltozott es mar konkretan semennyit nincs egyedul. Szeparacios szorongasrol szerintem mar reg nincs szo.)


2017. nov. 12. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Ekkora gyerek az életben nem lesz el neked egyedül.
2017. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hat ez igy tuti nem igaz. De koszi a segitseget:)
2017. nov. 12. 18:28
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
És az baj, ha kint ül veled a konyhában? Adj neki valami játékos feladatot. Törölje le az asztalt pl., szeretik az ilyen kis házimunkákat csinálni.
2017. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem baj, de hadd ne kelljen mar magyarazni hogy neha jolesne 10 perc nelkule.
2017. nov. 12. 18:43
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Figyelj, akinek az ilyen korú "elvan", mint a befőtt egyedül, az vagy azért van el, mert az anyja/apja nagyívből tojik rá és a gyerek már hozzászokott, hogy ha megfeszül se foglalkoznak vele,

vagy azért van el, mert autista.

2017. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Egy átlag gyerek kb 5-6 évesen lesz érett önálló játékra, addig igényli a figyelmet, a kozelseget. Ha nehezedre esik vele lenni, inkább add bölcsődébe
2017. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De ertem hogy nem kene egesz nap ellennie, de komolyan az a normalis/atlagos hogy havonta van 5-10 perc amikor valami csoda folytan a szobajaban marad egy jatekkal?
2017. nov. 12. 18:51
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Igen, az a normális.
2017. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Irreálisat vársz el.
2017. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Neeem.


Az lenne ideális, ha veled egy szobában játszana, és néha rádnézne vagy odafutna hozzád.


Sosem tojtam le a gyerekem, inkább kívülállók szerint el van kényszetetve, és szívesen játszott 2 évesen is egyedül, amíg a közelben voltam. Persze odaszaladt gyakran meg oda is hívott, de amíg látótávolságon belül voltam, addig bátran és önállóan felfedezett.


Én azt mondom, ne szórakoztasd mindig, hogy rájöjjön, hogy egyedül is tud játszani. Hadd diktálja ő a tempót.


Ülj le vele először egy kupac játékhoz. Ne csinálj semmit, csak figyeld, mit csinál. Akármit próbál, engedelmeskedj, hadd legyen főnök. Ha odaadja a kockát, fogd meg és dicsérd meg, milyen jó ötlet volt odaadni neked a kockát. De semmi mást. Ha lehúzza a kezed a kockával, hogy építs tornyot, rakd le a kockát, és dicsérd meg az ötletét.


Tutti menni fog, nem fogtok csendben ülni egy adag játék mellett pár percnél tovább.


Legyél passzív, hadd irányítson.


Ha majd neked dirigál és veled megvalósíttatja az ötleteit, amikről tudja, hogy jók a dicséret miatt, már csak egy lépés, hogy a plüsseinek is dirigáljon és negvalósítgassa velük a terveit, ha te épp nem vagy erre kapható.


Rá kell éreznie az irányítás érzésére.


Hagyod dönteni eleget? Választhat magának zoknit? Játékot? Ruhát? Programot? (Persze csak a felajánlottak közül)


Amúgy az elég durva, hogy másféléves koráig nem volt rád nagyon igénye. Az enyémnél pont fordítva van, néha már elküld, ha épp játszik és olyankor nyomnék le neki egy puszit.

2017. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!