Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit foglalkozik vagy...

Mennyit foglalkozik vagy költenek a gyereketekre a keresztszüleik?

Figyelt kérdés

Kicsit túlzásnak érzem hogy a fiam keresztapja mennyit költ rá. Most jött haza németországból és majdnem 40 ezres legot hozott neki. Előtte 50 ezres konyhát. Tudom ne az árát nézzem sokat is foglalkozik vele, rengeteget viszi állatkertbe, moziba közös hétvégékre vagy csak átjön "meglepni" őt.

Annyi mindent vesz neki, vagy elviszi sok helyre.


2017. nov. 13. 21:07
 1/7 anonim válasza:
10%
Túlzás bizony. Aztán csodálkozni fog, hogy kint van öt éve, de megtakarítása 0. Ti vagytok a szülei, költsetek rá ti.
2017. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Örülj neki nagyon! A fiam keresztszülei a legjobb barátnőm és a párja. Nem találkozunk sűrűn, de naponta beszélünk, mindig érdeklődik a fiamról, jeles napokon együtt ünneplünk, visszafogottan ajándékozunk (mi is keresztszülei vagyunk az Ő nagyobbik kislányuknak, próbáljuk viszonozni a kedvességüket).

A kislányom keresztszülő-választása kevésbé szerencsés, sajnos. A keresztanyja eltűnt a ködben, pedig odavolt a kislányunkért, a két keresztapja pedig valójában a két nagybátyja: ők nagyon szeretik, csak lúzer mindkettő, az én bátyám egy elcs.szett alkoholista (jó ember, imádja a kislányomat, de keresztszülőnek nem ideális, csak gesztust szerettünk volna gyakorolni), a férjem bátyja pedig börtönbüntetetését tölti😖

2017. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én keresztszülő vagyok. Keresztlányom 5 éves, kéthetente egy napon csajos napot tartunk, ilyenkor elmegyünk moziba, állatkertbe strandra, cukrászdába vagy ahova kedvünk tartja. Persze gyakrabban találkozunk, de ezek a napok csak róla szólnak. Ajándékot az ünnepekre szokott kapni, körülbelül 5-10 ezer értékben, és óvodakezdéskor fizetem a fél ruhatárát, ez olyan 30 ezer körüli összeg.
2017. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha külföldön dolgozik, akkor az neki nem kerül sokba. Nekem is van egy keresztfiam, nyolc éves. Én több mint 10 éve élek külföldön, jó munkám van, nem segédmunka, hanem magas szintű szakmai. A keresztfiam szülei nincsenek jó anyagi helyzetben, úgy segítettem, hogy a fiú öt éves koráig kizárólag én vettem neki a ruháit. Mindet külföldről küldtem. De tényleg annyit, hogy az anyukájának, csak zoknit és fehérneműt kellett vennie. Télen, pl. legalább öt pulóvert, öt nadrágot, télikabátot postáztam mindig. De nekem ez nem volt megterhelő, mert egy napi fizetésemből egy szezonnyi ruhát tudtam venni.


Azóta változott a helyzet, nekem is lett saját gyerekem, az ő szülei pedig jobb helyzetbe kerültek, így most már nem küldök neki annyit.


Úgyhogy, ezen ne aggódj, ha megteheti akkor nyugodtan. Hidd el neki az pár órányi munkába kerül.

2017. nov. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Jo dolgodban azt se tudod min problemazz.
2017. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ ki mennyit tud költeni. Ha külföldön dolgozik akkor biztos jól keres, igy nem megerőltető számára 50 ezer forintos legot venni. Inkább örülj, hogy gondoskodik a gyerekről.
2017. nov. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagxon messze laknak. Kb. evben 1x latjak. Szulinap, nevnap, miku, karacsony dobozban kuldenek ajandekot kb. 3000 Ft ertekben, de ez pont eleg is nekunk. Szinte minden heten beszelunk, erdeklodnek felole rendszeresen. Nekunk igy megfelel ennyi.
2017. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!