Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valakinek gyermekénél volt e...

Valakinek gyermekénél volt e olyan fajta dadogás hogy erőssen megnyomja az első betűt?

Figyelt kérdés
Fiam aki 3 éves mult elkezdett dadogni de nem szavakat és szótagokat ismétel hanem sokszor else tudja kezdeni a szót.K.....kutyus valakinek gyeremekének volt ilyen?Elmúlt ?

2017. nov. 14. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Nekem volt ilyenem, de később. Ha elakadok, másik szót mondok. Ehhez azért (gyanítom) nagyobb szókincs kell, mint egy 3 évesnek van.

(én már iskolás voltam, a mai napig ezt csinálom)

50F

2017. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
2-5 éves kor körül sokszor van olyan, hogy "élettani dadogás" (keress rá). Ez mindenkinél más lehet, de oka csak annyi, hogy gyorsabban akar beszélni, mint ahogy tudja, vagyis a gondolkodási képessége megelőzi a beszédképességet. Nem szabad kinevetni vagy javítgatni, nehogy rögzüljön, kisebbségi érzést okozzon, hogy ő az, aki "nem jól beszél", de emellett jó, ha olyan váltott kéz-láb nagymozgásokat végez (pl. úszás, tánc, torna), ami visszahat a beszédfejlődésre, illetve persze ha közösségbe jár. Általában pár hónap, esetleg év alatt magától elmúlik. Ha nem növi ki legkésőbb a nagycsoport előtti nyár végéig, akkor érdemes logopédushoz fordulni.
2017. nov. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Ez a tónusos dadogás. Másik fajtája a klónusos (szótagismételgetős). Ha nem múlik,logopédus...bár,nekem elég súlyos vegyes dadogásom volt,a logopédus kijelentette,hogy nem lehet mit tenni,így maradok. Mégis elmúlt 90%-ban. Lányoknál nagyobb az esély,hogy elmúlik,de fiúknál sem lehetetlen. Ne görcsölj rá!
2017. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Gyorsabban gondolkodik, gyorsabban szeretne kimondani, mint ahogy tudja. Beszedben mondjuk meg a mondat elso felenel tart, fejben meg mar a vegen, es "osszeakad" a nyelve. Majd utoleri magat es elmulik. Irasnal is meg lehet figyelni ugyanezt, sot azt meg felnotteknel is neha. Amikor pl nagyon csunyan ir egy kisiskolas gyerek, hiaba tanuljak, hogy hogy kell szepen kanyaritani a betuket, elnagyolja, elhuzza, lehagy ezt-azt. Egyszeruen azert, mert gyorsabban jar az agya, mint ahogy irni tud. Idovel altalaban azert utoleri a ket keszseg egymast.
2017. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat..fiam nem mindíg beszél amugy így voltak hetek amikor akadás nélkül beszélt de ujra és ujra visszajön neki és van hogy nagyon dadog de pl.ha mesekönyvből mesél(nem betanult meséről vam szó)akkor nemdadog.Már lassan 7hónapja tart de voltak dadogos mentes időszakok is..Ha énekel verset mond akkor se dadog..ami engem aggaszt,hogy nem a szó vagy szotagismétlős dadogása van mert azt olvastam hogy az lehet élettani..vagy ez a teljes "blokk"dadogás is lehet élettani?
2017. nov. 14. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet neked kéne egy elfogadnod ezt. Hiába kérdezed olyan sokszor attól nem múlik el. Ebben a korban sok gyereknél van beszédhiba. Ahogy előttem írták ne nevesse ki senki ezért ez fontos. Majd elmúlik vagy javul. Ahogy a szókincse bővül jobba ki fogja tudni magát fejezni.

Vidd szakemberhez logopédushoz.

Jár oviba?


Azért ajánlott a mondókázás éneklés mert ahogy te is írtad nem dadog.

2017. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!