Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan az angol nyelvben...

Van olyan az angol nyelvben vagy kultúrában, hogy szándékos dadogás, amit egy fajta illedelmességből csinálnak?

Figyelt kérdés
Konkrétan elkezdi mondani, hogy I, aztán újra újra újra, és csak ötödjére mondja a mondatot, vagy azt ,hogy Which which ... Mintha ezzel vennék ki az élét egy durva vagy durvának, tolakodónak tűnő kérdésnek. Egyfajta illedelmességnek tűnik ez nekem, mert kifejezetten a legintelligensebbeknél figyeltem ezt meg, de mivel sosem hallottam róla, gondoltam rákérdezek.

2012. nov. 1. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérlek ne haragudj, nem tudok válaszolni, de ez engem is nagyon érdekel!
2012. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem dadogás, hanem a beszédszünet kitöltésének egyik formája. Pl. ismételgetik az I-t, addig, amíg ki nem gondolják a mondat folytatását. Ehelyett többször err-reznek, mmm-eznek, ahogy magyarul is van, aki öö-zik, ööö, izé, ööööö, hát...


Semmi köze sincs a kultúrához, figyelmességhez, illemhez, intelligenciához. Minden nyelvben van ilyesmi.

2012. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!