Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszatérő dadogás volt...

Visszatérő dadogás volt valaki gyermekének? Elmúlt megmaradtt?

Figyelt kérdés
3,5Kisfiam elkezdett dadogni áprilisba azota húllámzó a dadogása voltak nagyon rossz napjaink amikor csak nagyon nehezen tudott beszélni és voltak olyan napok is amikor szépen akadás nélkül beszélt..voltunk psych.logopédus mindehol azt mondták hogy ilyen korban előfordul és 6honapig is eltarthat..Eltelt a 6honap és el is múlt már több min t 1hónapig nemdadogott a kisfiam most pár napja megint elkezdett kicsit nem ugy mint szokott hanem erőssen megnyomja az első betűt..már kicsit felélegeztünk és most megint el vagyok keseredve valaki hasonló helyzetbe ?

2017. nov. 1. 13:23
 1/3 Execlor ***** válasza:

Én 5-6 éves koromban kezdtem el dadogni, és most így 18 éves koromra szinte teljesen elmúlt.

ha nyugis a helyzet, és olyan emberek körül vagyok/voltam akik megnyugtatnak, szeretem őket, akkor nem dadogtam. De nem voltam e miatt kevesebb, bár voltak kellemetlen élményeim, azért nem kell kétségbe esni! Pszichológushoz mindenképpen megéri elmenni, lehet nem fog használni sokat, de egy próbát megér.

2017. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszikee a válaszodat reméljük fiamnál is teljessen elmúlik..nálatok van a családban aki dadogott vagy csak te?Mert nálunk van a nagypapa aki dadog meg énis bár aki nemismer nemis tudja mert ritkán fordul elő.Ezért is aggodunk hogy valoszinűleg örökölhette is .
2017. nov. 1. 20:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tudom, hogy sok év telt el, de azóta elmúlt a dadogás?

Sajnos nálunk is ugyanez van , 3,5 éves volt mikor kezdődött, van olyan nap amikor tök szépen beszél, aztán fogalmam sincs mi történik és újra dadog. Járunk vele dadogás terápiára ami úgy látom segített picit.

febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!