Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti kisfiatok is ennyire...

A ti kisfiatok is ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés
Van egy maholnap 4 éves kisfiunk. A feleségem mellett alszik (sokat vagyok külföldön). Egy-két hónapja annyira féltékeny, hogy ha meglátja, hogy anyát megölelem, megsimogatom, vagy akár csak megközelítem, nyekegni kezd és elszalad vagy elbújik. Ilyenkor nekem se engedi, hogy megsimogassam, elmenekül. Ha amúgy anya nincs ott, akkor játszik velem, ölembe ül, nincs semmi baj. Ha anya megjelenik, azonnal menekül előlem “félek apától” címszóval. Nálatok is volt ilyen?

2017. nov. 19. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet, hogy valamikor észrevette, hoyg szexeltek, azt agressziónak érezte és azért fél töled illetve félti az anyját?
2017. nov. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja nem, dehogy, saját hálószobánk van. Nem komolyan mondja, hogy félne tőlem, csak nem tudja máshogy kifejezni amit érez. Nem vagyok egy félelmetes apa. :)
2017. nov. 19. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

A fiu gyermekek nemi identitasanak fejlodesehez tartozik hogy anyurol levalik es az apamintaval fog azonosulni. Ezert is fontos a ffi noiminta. Ez oket megviseli hisz anyahoz ragaszkodnak.


Ez amajdani szexualis elet miatt fontos. Hiszen a baba elso orome, kielegito elmenye a taplalkozas anya cicijebol viszont a szexualis oromoket kielegito elmenyeiket el kell az anyatol anya cicijetol vonatkoztatnia. Igy alakul ki az hogy a belso szereto erzelmektol a ffiak a szexet kulon tudjak kezelni, mig egy lany gyermek ugye a ffiak fele fog vonzodni igyneki anya felé csak szepen elkopik a testi vonzodas ami a szoptatasbol eredt. Valahol van fent errol eloadas ha nem ertheto ahogy le tudtam irni.

A lenyeg pont a 4-6 eves kor a fiuk levalas kora azaz levalik anyarol es azonosul a ffi mintaval.

2017. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ödipusz-komplexus (olvass utána, pontosan időben produkálja a kisfiad. Minden egészséges 4-5 éves átmegy ezen).

A 3-as elég sokat rizsázott, féligazságok vannak benne, inkább olvasgass az Ödipusz-komplexusról gyermekpszichológiai témájú könyvekben, a neten rengeteget találsz, így legalább teljes képet kapsz.

2017. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Ez valóban Ödipusz komplexus lesz. Tulajdonképp ebben a korban a gyerek rivalizál veled, az anyja szeretetéért. Ennek szokott tipikus példája lenni a "ha nagy leszek anyát veszem feleségül."

Lányoknál is, fiúknál is teljesen természetes folyamat az ellenkező nemű szülővel, csak a neve más. :)

Gyanítom, nálad azért ilyen erőteljes a dolog, mert kevesebbet vagy a fiaddal, anyu meg talán túl sokat is, ez az ágyban alvás pl. nem feltétlen jó dolog. Persze, hogy féltékeny, hiszen ez esetben szó szerint foglalod el a helyét, nem csak képletesen.

2017. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a 4 éves lányom csinálja. Ha megölelem az apját, rohan oda hogy nem nem, széthúz minket és azt mondja Apa az én barátom
2017. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem rizsa volt a válaszom hanem az öidipusz komplexus csak kia szelete annak ami ilyenkor a gyermekben vegbemegy es az azon tuli szemelyesisegfejlodest is vazoltam fel, csak a lepontozok csak az odipusznal leragadtak. Hat ki milyen szinten all..
2017. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem amatőr pszichológiai elemzésekre voltam kíváncsi (persze azokat is köszönöm!), hanem hasonló szülői tapasztalatokra. A jelenség magyarázatát èn is ismerem.
2017. nov. 19. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!