Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Féltékeny másfél éves baba....

Féltékeny másfél éves baba. Mi tehetünk?

Figyelt kérdés
A másfél éves lányom pár hete dühös lesz, széttol minket vagy hőzöng ha az apukájától kapok egy puszit vagy egy ölelést. Ez régen nem volt, mindig mosolygott amikor látta hogy szeretjük egymást. Sokat foglalkozom vele, őt is szeretgetjük, nem veszekszünk, nem bánt a férjem, ha a férjemmel játszik, szintén sugárzik az örömtől, fogalmam sincs miért alakult ez ki nála. Most jön egyszerre négy őrlő foga és útban a kistesó. Esetleg ez lehet a baj? Mit tehetek, hogy visszaálljon a rend és ne legyen féltékeny. Főleg hogy nemsokára négyen leszünk, nem lesz szerencsés ha ezt váltja ki belőle hogy anya már nem csak az övé.

2017. márc. 21. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk fordítva van. Nem bújhatok az apjához stb. Ha fekszünk az ágyon, nem hajthatom rá a fejem, egyből jön és löki le a fejem.

Én életkori sajátosságnak tudom be. Nálunk se volt mindig így. Próbáltuk hogy olyankor őt is megöleljük, de akkor is engem ellök, és öleli apát 😊 Nem tudok megoldást....

2017. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%

Nálam ez addig volt így amíg el nem váltak (22 éves koromig), persze egy idő után nem lökdösődtem meg nem próbáltam meg mindenáron megakályozni hogy egymáshoz érjenek, de nem bírtam elviselni!


(1,5 éves már nem baba egyébként...)

2017. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
(Ja, és ez nálam nem féltékenység volt, nem tudom mi, lehet legbelül éreztem már akkor is hogy egy szar alak aki tönkreteszi az életünket, hiába játszotta a szépet -#2)
2017. márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ödipális konfliktusnak még korai, úgyhogy valószínűleg inkább a kistesó érkezése zavarhat be. Az idő és a türelem megoldja remélhetőleg.
2017. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, akkor ezzel nem vagyunk egyedül. A második válaszoló. .. A férjem a legjobb ember a világon. Ha nem így lenne nem lenne második baba úton. Negyedik válaszoló. Szintén Köszönöm a választ. Akkor rabizzuk az időre.
2017. márc. 21. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongásnak másfél évesen van egy újabb felvonása, szerintem ez lehet a titok nyitja :) A lassan 21 hónaposom is 2-3 hónapja megint egyfolytában rajta csüng, jön vele vécére, fürdeni, mindenhová, ha kimegyek egy helyiségből, egyből rongyol utánam, folyton hajtogatja, hogy anya-anya-anya, pedig már egészen lecsengett ez nála korábban. Állítólag másfél éves kor körül jön egy újabb löket. Nálunk nem tolja el apát, ha megölel, viszont csak nekem akar puszit adni, velem akar fürdeni, öltözni, pelenkázni. Majd elmúlik :)
2017. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

(Mi is azt hittük, minden álomba illő volt)

Amúgy egy ekkora gyereknek lövése sincs arról hogy mi az hogy testvére lesz, úgyhogy én erre nem fognám

#2

2017. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1,5evesen már nam baba.


De telejsen normális. Szerintem amivel csillapítható, hogy össze bújtok, és mikor ö közeledik, akkor a férjed rögtön oda hívja , és vegyétek be az ölelésbe öt is. Puszi mindkettötöktöl egyszerre.

Azt érzi, hogy nem lehet részese annak aminek annyira akar. Ès ha már ö nem akkor ti sem.

Nálunk a kisebbik ilyen.

2017. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ráfognám a kistesó dologra. 17 hós gyerkőcöm pl azóta lett extra-extra anyás, hogy kimaradt a mensim.
2017. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt...kb. másfél évesen kezdődött és kb. másfél évet tartott. Vagy széttolt minket, vagy durcásan elvonult. Tesó kanyarban sem volt még. Próbáltuk abba az irányba terelni, hogy az természetes, hogy a szülők megölelik egymást, puszit adnak egymásnak. Mondogattuk, hogy milyen jó neki, hogy a szülei szeretik egymást, őt is mennyire szeretjük, hívtuk őt is odabújni. Szép lassan elmúltak a negatív reakciók. Ma már (4 és fél), ha adunk egy puszit az apjával, csak vigyorog egyet. Ha odabújik valamelyikünkhöz, akkor a másikat is hívja. Természetesen a családi ölelkezésből a fél éves kistesó sem maradhat ki. :-)
2017. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!