Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire "rossz", hogy majdnem...

Mennyire "rossz", hogy majdnem 3 éves lányom nélkülem jár a barátnőihez?

Figyelt kérdés
Egy előző kérdés gondolkodtatott el, ahol többen írták, hogy 4 éves gyerekük nélkülük nem megy másokhoz (gondolom azért a család kivétel, mellesleg a válaszokkal az említett kérdésnél egyetértek). Kicsit számomra furcsa volt, mert lányom, aki csak januárban lesz 3, rendszeresen jár "barátnőzni". A házban lakik egy kisiskolás lány, hozzá is feljár néha, ha hazajön az iskolából. A szemközti házban lakó 2 óvodás kislányhoz is átjár játszani. Nyilván a házig átkísérem, ott felcsengetünk aztán magától felmegy és játszik akár 2-3 órát is a lányokkal, én addig itthon teszek-veszek. Ez amúgy fordítva is működik, hozzánk is járnak, csak ugye ők már mind nagyobbak nála, nem tudom ez az ő korában mennyire átlagos. Vagy túl lazán elengedem, ott kellene vele lennem mindig?
2017. nov. 21. 00:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Miért kéne ott lenni vele?

Feltételezem van ott másik felnőtt,aki figyel a gyerekekre,teljesen felesleges lenne neked is a sarokban ülni...

2017. nov. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Akkor igazabol lepcsohàzakban grasszál egyedül?de a többi ideje felnott felugyelet alatt van?
2017. nov. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen felnőtt van vele ott.
2017. nov. 21. 01:18
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon közvetlen a kislányod, ez nagyon jó, de óvatosnek kell vele lenni.

Az én lányom is nagyon közvetlen mindig is az volt és valahol én is éreztem, hogy ez nem teljesen jó.

Nem tudom, a tied barátságos e idegenekkel, észrevetted e már, hogy már-már túlzottan is.

Meg kell nekik tanítani, hogy nem szabad mindenkiben megbízni. Az enyém mostanában kicsit azért óvatosabb, kezdi megérteni és betartani ezeket a szabályokat -idegenekkel nem állunk szóba, nem vagyunk túl barátságosak stb...Ezek azért nem jók, mert nem tudhatjuk, hogy ki figyeli ki, hogy az én gyerekem akárkivel barátkozik, hogy aztán elrabolják se perc alatt.

Figyeld meg a tied is különböző helyzetekben, mennyire zavarja, ha nem vagy ott, milyen gyorsan barátkozik vadidegennel a játszótéren.

Én emiatt is talán, próbáltam minél tovább húzni-halasztani az időt, amikor elengedtem a játszótérre egyedül-ami 2 percre van tőlünk és az udvarunkból látni is. De valahol meg el kell engednem, mert ha nem teszem, akkor meg nem tanulja meg, hogy egyedül is tudnia kell vigyázni magára. Nagyon jó környéken lakunk, forgalmas út a játszótér után van csak.

2017. nov. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ez is meredek, és egy kicsit hihetetlen is, hogy egy 2 éves, mert írod, hogy még a 3 évet se töltötte (akkor mégis miért tartod 3 évesnek?), önállóan lépcsőzik, liftezik (ki tudja ki száll mellé...), eleve eléri a gombot? (az extra magas 2,5 évesem nem éri el)...
2017. nov. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan ennyi idős a lányom.Hogy éri fel a liftgonmbot?
2017. nov. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Lehet hogy nincs lift...nálunk sincs,ez egy 3 emeletes panelház.Gondolom fogyelemmel kíséri hogy megy a lépcsőn,vagy elkíséri a lakásig majdnem.
2017. nov. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó pár válaszoló! Csak nekem világos, hogy nem egyedül megy a gyerek, hanem az anyjával, és úgy van otthagyva felnőtt társasággal és gyerekekkel? Ősanyák...
2017. nov. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

Sehol sem írta, hogy liftezne. Simán lehet tégla lakópark is 3 emeletes házakkal lift nélkül.


Szerintem nagyon durva, én biztos nem engedném.


Minden alkalommal megnézném, épp ki van velük felnőttként, nem csak remélném, hogy az, akit ismerek.


Csak olyan felnőtt felügyeletét engedem, akit kedvelek. Ha nem kedvelem, jöjjön a másik gyerek hozzánk.


Szerintem elég rémes eleve azis, hogy egy 2,5 éves úgy lépcsőzik lefelé, hogy senki sincs vele. Egy kicsit lesz izgatottabb, és akkorát esik, hogy a fogai/feje bánják.


Az enyém nem lépcsőzhet úgy, max 2 fokot, hogy nem vagyok ott. Felfelé még oké, de lefelé..


Szerintem sem kellene 3 évesnek hívni. A körülöttem lévő 3 éves kis töpszliket na meg a sajátomat elnézve iszonyú nagy felelőtlenség elengedni úgy, hogy nem kíséred fel ellenőrizve, pontosan ki van a lakásban.


Nekem olyan gyerekkorom volt, ahol a szüleim sosem féltettek vagy vigyáztak. Én is mehettem a szomszéd utcába, másokhoz, majd éjszakázni 13 évesen bulikba, mert én már olyan érett voltam. Hát nem. Hiányzott a féltés, a kicsit szigorúbb határok, amiket feszegethettem, a rengeteg kellemetlen vagy rémes dologról, amik velem történtek pedig inkább nem is beszélek(amikről a szüleim sosem tudtak).


Szóval én a saját tapasztalataim alapján nevelem a lányom, hetente 1x mehetne 2 órát valóban 3 évesen valahova nélkülem, ha előre egyeztettem a másik szülővel, hogy pontosan ki lesz ott. Amúgy haverkodás játszótéren lehet, vagy az oviban.

2017. nov. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

8, te vagy itt, aki nem tud olvasni!

Világosan leírta, hogy nem kíséri fel, hagyja bóklászni a lépcsőházban, és vagy felér vagy sem. Ha csak egy emelet van is, akkor is felelőtlenség. Akár lift, akár lépcső.

2017. nov. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!