Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan anyukát keresek akinek...

Olyan anyukát keresek akinek nagyon dadogott a gyermeke és elmúlt szeretnék tőle kérdezni. Mennyi ideig tartott és hogyan dadodott?

Figyelt kérdés

2017. nov. 21. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Én nem vagyok anyuka, de gyerekkoromban dadogtam, 3 éves koromtól 7 éves koromig tartott. Abból adódott a probléma, hogy át akartak szoktatni balról jobb kézre, ez összezavarta a beszédközpontot, illetve a családon belüli viták miatt elvileg. Anya az óvónőtől kért segítséget, 5 éves koromtól az ovi küldött logopédushoz és pszichológushoz; az ő segitsége kellett hogy tudjak normálisan beszélni,

A logopédust és pszichológust amúgy elvileg minden ovi biztosítja, vagy segítenek szerezni ha szükség van rá.


Amúgy a h,k,p,b betűs szavakat mondtam ki nehezen,akadoztam stb.


Sajnos ha több mint egy éve fennáll a dadogás vagy egyéb beszédhiba akkor szükség van logopédusra, illetve pszichológusra hogy tudják mi az oka a dadogásnak,

Lehet idegrendszeri probléma, lehet valami félelem az oka, vagy családi probléma vagy mint az én esetemben is,a bal és jobb kezes probléma

2017. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak 2,5 éves korában volt az elsö dadogás-hulláma, az nem volt olyan durva, nem is a klasszikus dadogás volt, hanem csak mintha rugózott volna a szó utolsó szótagján, hogy aztán átbillenjen a következő szó elejére. Sokszor olyan volt, mintha az ismételgetéssel egy kis időt nyerne, hogy kitalálja, hogyan folytassa a mondandóját. Kb. 2 hét alatt el is múlt. Rá pár hónappal visszatért a dadogás, az viszont nagyon durva volt. Néhány nap leforgása alatt eljutott oda, hogy nem tudott megszólalni, nem tudta elkezdeni a szavakat. Akkor nem ismételgetett, hanem teljes blokk volt.

Elvittem gyermekpszicholóushoz, aki szerint mentálisan makkegészséges volt a kisfiam, szerinte a tipikus élettani dadogás jelentkezett. Logopédushoz is elvittem, ő is ezt erősítette meg. Persze, hozzátették, ebben a korban még nem lehet tudni, hogy élettani-e és idővel teljesen elhagyja, vagy valódi dadogásról van-e szó, amelyet még mindig kinőhet az évek múlásával.

Kegyetlen pár hónap volt, éjjel a párnámba fúrva az arcomat zokogtam, annyira sajnáltaü, ugyanis a teljes blokk már Őt is zavarta. Elsírta magát, hogy miért nem tud beszélni. Addigra egyébként már mondatokban beszélt.

Kb. 3 hónap alatt elmúlt az a hullám is.

Áprilisban lesz 5 éves. Nagyon lekopogom, de nem tért vissza a dadogása. Mindig bennem van a félsz, én ugyanis dadogtam gyerekkoromban, a fél ifjúságomat végigkísérte a dadogás. Végül elhagytam, de saját erőmből, elhatároztam, hogy elfogadom magam olyannak, amilyen vagyok. És ezzel csillapodott a görcs. A mai napig bizonyos helyzetekben rám jön, de már nem a dadogás, hanem csak egy kis hadarás, vagy néha keresgélem a szavakat. A környezetem, a kollégáim nem is tudnak erről.

2017. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fiam dadogott, nem szörnyen idegesítően, de volt egy rosszabb időszaka kb ötéves korában, akkor a szavak elejét tovább ismételgette. Amikor izgatott, még manapság is néha előfordul ez, de talán egyre ritkábban és nem zavaró nagyon. Most 11 éves. A lányom szintén dadogott, neki 1 év alatt sikerült teljesen kijönni belőle, ma már egyáltalán nem dadog. 3-4 éves körül volt ez a hullám: egyre rosszabb lett, majd amikor már alig tudott valamit elmondani, utána egyre jobb lett, végül eltűnt. A logopédus azt mondta mindkét esetre, hogy élettani dadogás. Fiam volt nála 7-8 éves korában is, akkor a logopédus szerint egyáltalán nem dadogott. Hát persze, mikor teljesen nyugisak voltak ott a körülmények :) Próbáljuk őt tudatosan tanítani, hogy gondolja meg először, hogy mit mond, csak azután mondja :) Remélem, nálatok is megoldódik a gond!
2017. dec. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat mi is remenykedünk,hogy egyszer csak elmúlik nála..9hónapja tart de közben töbször is volt olyan hét is sőt eggy egész hónap,hogy eggyáltalán nem dadogott de sajnos olyan is volt ,hogy nagyon.Hullàmzó.Fiam nem szavakat szótagokat ismételget(néha azt is)hanem pl.mmmmmikor megnyomja erőssen az első betűt.Nemtudom mire számítsak.Azért is aggódom mert énis ugyan így dadogok de már nagyon ritkán jön elő gyerekkoromba is ahogy visszaemlékszem csak ha nagyon izgultam vagy nagyon gyorsan akartam valamit mondani.Nàlatok valaki dadog a családban?
2017. dec. 16. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!