Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segítsek a fiamnak...

Hogyan segítsek a fiamnak feldolgozni ezt?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon nagy igényű volt babának és tulajdonképpen mind a mai napig az, szó szerint két felnőtt kevés hozzá. Ehhez képest mivel férjem nagyon sokat dolgozott, többnyire egyedül vagyok vele, persze már ovis. Minent túl jól akartam csinálni, nagyon sokat akartam adni neki, viszont semmi lehetőségem nem volt sem kikapcsolódni, sem csak egy-egy órára másra bízni, és utólag belegondolva, bele is roppantam ebbe kicsit. Súlyos depressziós lettem, és komoly dührohamaim voltak (nem bántottam a gyereket, de sírtam előtte és hamar elvesztettem vele szemben a türelmemet).


Szakember segítségével kezdek jobban lenni, ám nagyon fájdalmas arra gondolnom, hogy a fiamnak mennyit ártottam kb. másfél és 4,5 éves kora között.


Hogyan tudnék segíteni neki, terápiára is vigyem, vagy elég, hogy megváltoztam?


2017. nov. 22. 11:01
 1/6 A kérdező kommentje:

Az elmaradt, hogy fiam ADHD-s, és Aspergerre utaló jelek is vannak nála. Amikor azt írom, könnyen elvesztettem vele szemben a türelmemet, akkor úgy értem, hogy hozzá eleve a megszokottnál nagyon türelem, stabilabb pszichés állapot kell, ami nekem nem volt meg, sőt. Az elmúlt három évben voltak nagyon rossz és teljesen jó periódusok, de ezekből volt lényegesen kevesebb.


Magam tekintetében találtam segítséget, de fiammal kapcsolatban egyébként még mindig nem....:(

2017. nov. 22. 11:06
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Mire gondolsz? Azt kéne feldolgoznia, hogy őszinte voltál és kimutattad előtte az érzelmeid? Ha nem rajtad vezetted le, szerintem ezt ne bánd és ő se fogja. Vagy jóval komolyabb?

Szerintem - totál laikusként - legfontosabb a megbocsájtás. Ami nem varázsütésre fog menni és nem felejtést jelent, hanem tudatos elhatározást, ami után csak nagyon lassan, akár évek múlva alakulnak majd át az érzelmeid. Úgyhogy kérj bocsánatot tök egyszerűen. Nem fogja érteni, nem is kell terhelned valami nagyjelenettel, magyarázattal vagy ígérettel, hogy őt is magadba bonyolítsd, csak egyszerűen, egy mondatban. Pl. "Bocsánat, hogy sokszor voltam veled dühös és türelmetlen."

2017. nov. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sokat sírtam, volt, hogy a világba kiáltottam a tehetetlenségemet és frusztrációmat (kisebb korában), később sokszor kiabáltam vele akkor, amikor az lett volna a helyes, hogy hatmilliomodszor is inkább szépen elmagyarázok valamit:(
2017. nov. 22. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el pszichológushoz, mondd el neki, hogy emiatt hozod, vizsgálja meg. Ha ő azt állapítja meg, hogy minden OK, akkor megnyugszol, és ez is megéri a szakember óradíját.

Ha meg valamit tenni kéne a gyerekkel, akkor majd megmondja ő, hogy mit kell és mennyi ideig fog tartani.

2017. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ezentul folyamatos stabil lelkuletű anyat kap akkor ő is stabilizalodni fog lassan. Ide nem pszichologus kell mert az anyaval van a gyermek szimbiozisban es az anya jelenti a vilagot, azt hogy az egy jo hely es ő szeretnivalo, vagy azt hogy ez a pokol es ő szenvedesre hivatott. Az anya tukrozi neki hogy ő maga kicsoda esmilyen a vilag.


Egeszen 12 eves korig ki vannak hegyezve az antennaikaz anya minden akar ki nem mondott ki nem mutatott rezduleseire is.


A multat megvaltoztatni ne tudod, tartsd magad a jövőhöz. A gyereken latszik mindig ha valamit rosszul teszel, jelzo a szulonek hogy valtoztasson.

2017. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyha mérgedben rákiabáltál, hogy ne nyúljon a konnektorba, mert huszadszorra sem használt a magyarázat, akkor szerintem átlagos anya vagy. Akkor is, ha volt olyan, hogy sírtál előtte vagy sírni hagytad vagy veszekedtél vele... ezek szerintem bármelyik nem birkatürelmű és kötélidegzetű anyánál bekövetkeznek, még bűntudatkeltőbbek is, pláne ha 3 évig otthon van, többségében felnőtt társaság nélkül. Biztos másképp képzelted, mint ahogy alakult, talán mert a gyerek is más személyiséggel született és talán azt hitted, neked is máshol vannak a határaid. Próbáld meg a jót keresni és elfogadni, hogy az élet nem mindig tervezhető, minden felnőtt foghatna valamit az anyjára és erre te is anya vagy :) Nem tudom, mik azok a vétkek, amiket elkövettél a gyerek szerinted optimális fejlődése ellen, de az biztos, hogy nem egészséges, de nem is kötelező egy képzelt szuperanyához mérni magad.
2017. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!