Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi lesz így a...

Szerintetek mi lesz így a gyerekekkel, hogy írni nem tudnak helyesen, de a Snapchat az megy?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de elképedek komolyan, hogy Facebookon is miket írnak ezek a 10-12 évesek, kivétel nélkül, de a kutyafüles Snapchat fül az ott van.

Aztán hozzáteszik, hogy "de hát kitünö vagyok ezért okos is vagyok, meg helyes irás versenyt nyertem, szoval leszarlak". Nem egy hanem több száz korodztálybeli.


Ez már az egyévesen hisztizek a telefonért nemzedék? Ilyenkor szégyenlem, hogy a magyar oktatásban tanulok.


2017. nov. 27. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vannak a magyar oktatasnak hibái, de a legtöbb helyen felüti a fejét az általad említett probléma, ne utáljuk ennyire az országunkat. Tudom a finnek, meg a svédek bezzeg mások, de azért rajtuk kívül is van még európai ország, ahol szerintem ugyanez a baj.

A kérdésedre a válaszom az, hogy a helyzet valóban elkeserítő, és elképzelésem sincs, hogy ez hova vezet.

2017. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Mi az a snapchat?meg mi az a snapchat fül?

Lassan 27 leszek lány de f#ngom nincs mit jelentenek :D

2017. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
19 vagyok, én is rosszul vagyok ettől. Bármi is lesz majd a jövőben, a gyerekeim nem fogják simogatni eszeveszetten a tapifont (azt sem tudják mindig, hogy mit csinálnak), mert más, értelmes, a fejlődésükre pozitív hatással lévő tevékenységeket fogok csinálni vele.
2017. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne a gyerekek szidjuk, hanem a szüleiket. Nekik kell erre felügyelniük, mint ahogy ránk is felügyeltek anno. Mármint, amelyikünkre felügyeltek. Egyébként nem minden gyerek ilyen, csak ez szúr a legjobban szemet. Te majd megtanítod a sajátodnak az általad helyesnek vélt értékeket, és sokkal jobban odafigyelsz rá, mint esetleg a többi szülő. A többi ellen sajnos nem tudsz mit tenni.
2017. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, de légyszi ne általánosíts. Nekem egy éve van snapchat -em és ötös a helyesírásom. Sojat telefonozok , de emellett még többet olvasok, úgyhogy ez nem mindenkire igaz. Amúgy én is látom ezt a problémát ,de szerintem ezt az okozza , hogy a mai kamszok aokkal
2017. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi véletlenül elküldtem.

Szóvala mai kamszok sokkal kevesebbet olvasnak , mint az egyel idősebb generáció.

14/l

2017. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, valóban az is probléma, hogy nem olvasnak a mai fiatalok. És mikor lehet megszerettetni a gyerekkel az olvasást? Kisgyerekkorban, 4-5-6 évesen. Van olyan szülő, aki egyáltalán nem mesél a gyerekének, ezáltal nem fogja őt érdekelni az olvasás, nem fogja megtapasztalni az olvasás szeretetét. Ebből meg az következik, hogy később, amikor már tud írni-olvasni, nem fog fejlődni a helyesírása, a szókincse. Csak az lesz a fontos (ez a kivételeknek nem szól), hogy minél többet simogassa a telefont, mert elég csak hozzáérni a képernyőhöz és ott vannak a betűk, mindenféle baromságot lehet találni, amitől még jobban el fog távolodni a könyvektől.
2017. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem annyira az olvasás, és sem olvastam annyira sokat.
2017. nov. 28. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!