Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alkalmas az óvodára 3 éves...

Alkalmas az óvodára 3 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

3 éves volt októberben a fiam, viszont még nem beszél sokat, főleg szavakat mond, kb 150, és nagyon rövid mondatokat. A baj inkább az, hogy szerintem nem is ért mindent, mivel nem válaszol a kérdéseimre, pl megkérdezem, hogy mit játszol, és azt mondja hogy jól. Azt pl egyáltalán nem mondja, hogy igen-nem. Megkésett beszédfejlődés miatt járunk fejlesztésre, és tsmt-t is csinálunk, de ők azt mondják vigyem oviba januártól. Én viszont aggódok kicsit, hogy hogy fog ott boldogulni.

Szobatisztaság most van kialakulóban, de kakánál még nem szól. Öltözködésnél letolja a nadrágját, cipőjét, leveszi a pulcsiját. Beszédértésre visszatérve, szerintem sokmindent megért, mert pl ha mondom, hogy gyere ide, hozd ide, fordulj vissza, nem arra megyünk, akkor ezeket teljesíti.

Volt valaki hasonló helyzetben? Vajon az oviban behozza a lemaradást?


2017. nov. 28. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem szobatiszta, nem fogják felvenni. Nem tudom, mi a tsmt. A hallása rendben van?
2017. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én várnék szeptemberig, ha van rá lehetőség.
2017. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tutira megvárnánk a szeptembert.

A fiam tavaly kezdte az ovit 3,5 évesen, akkor már javában (2 éves kora óta) stabilan szobatiszta volt, folyékonyan beszélt, mindent értett, mondókázott, nagyon önálló volt. Gond nélkül beilleszkedett. Szerintem így nyugodt egy szülő, és ilyen körülmények mellett nem okoz extra törést egy kisgyermekben a leválás. Nálatok félő hogy megsínylené. Nem engedném mág oviba.

2017. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várjatok még vele. Nagyon sokat fog fejlődni jövő szeptemberig, bőven elég ha akkor elkezdi.
2017. nov. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Beszédfejlesztésen javasolták az óvodát akkor nem tudom, hogy min filózol?! Fiam tavaly márciusban töltötte a 3 évet, március végén már ment is oviba mert előtte februárban szakmai tanács javasolta az óvodát, szintén megkésett beszédfejlődés miatt. Fiam 3 évesen kb 30 szót (se) használt, max 2 szót rakott össze, ez volt nála a mondat. 1 hónap múlva már nagyon sok változást vettünk észre, fél év múlva már folyékonyan beszélt, igaz enyhén hibásan de már ez is hihetetlen nagy fejlődés volt. Jár hozzá logopédus, tehát azóta is fejlesztve van. Most 4.5 éves, a szakmai tanács ősszel azt mondta, hogy behozta a lemaradást, egy átlag 4.5 éves gyerek szintjén van a beszéde.

Nálunk az óvoda dobott sokat a gyereken, aztán a logopédus.

2017. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tényleg elég kis éretlennek tűnik még a korához képest, én is aggódnék. De az is igaz, hogy láttam már olyan gyereket, akire az óvoda valami hihetetlen hatással volt, kb 2-3 hét alatt mondatokban kezdett beszélni, ahogy elkezdte az ovit. Bár ha a beszédértéssel is vannak gondok, akkor nem tudom, lehet tényleg érdemesebb lenne várni.
2017. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is várnék, viszont ha szakemberek javasolják akkor valószínű hallgatnék rájuk. Az óvodában is megkapja majd a szükséges foglalkozásokat vagy külön hordani kell? Amit írsz, már egy másfél éves is megérti szerintem. A beszéden javíthat az ovi, viszont ha még éretlen többet árthat, mint használ. A kislányom nem volt elmaradva semmivel - 3,5 evesen kezdte az óvodát és nagyon úgy éreztem, hogy kellett neki még az a fél év. Pedig már folyékonyan beszélt, szobatiszta volt stabilan..Az anyák érzik ezt szerintem igazán.
2017. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!