Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, van olyan, hogy egy...

Anyukák, van olyan, hogy egy 3 éves kisgyerek éretlen az óvodára?

Figyelt kérdés
Ismertek olyat, hogy a gyerek csak 4 évesen kezdte az ovit, mert éretlen volt rá?
2015. okt. 5. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
én magán bölcsiben dolgoztam gyes előtt és igen volt olyan "gyerekünk" aki éretlen volt még 3 évesen és megkértük a szülőt, hogy ne vigye még el, mert nálunk csak 7 gyerek volt a csoportban ott meg ugye nagy létszám van, ahol "elvesznek" - volt szülő aki megfogadta a tanácsunkat, volt aki nem... de aki nem utólag ő is bevallotta, hogy megbánta a döntését, mert sok probléma volt a kicsivel :/
2015. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, keresztlányom.

Ritka genetikai rendellenességgel született, készségek-képességek terén 1,5-2 évvel van lemaradva a kortársaitól.

Rengeteg fejlesztésre hordja az anyukája évek óta, ma már középsős, de idén 6 éves lesz.

2015. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne olyan? Az enyém 4 és fél lesz, mire elkezdi az ovit.
2015. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

És aki nem volt bölcsis, hanem 3 évesen bekerül amúgy is az oviba, arról hogy állapítják meg, hogy óvoda érett-e vagy nem?

Szobatisztaságon kívül még milyen feltételek vannak?

2015. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl.2,5 évtől kezdik az ovit (mivel nincs bölcsi),mini csoport van. Így 4 évig járnak oviba.

Nálunk csak a szobatisztaságot mondták, mint feltétel....de van aki még 5 évesen is bepisil!

2015. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányomra pl azt mondtak hogy nem érett, mert a délutáni alvasoknal bepisilt. Így addig nem aludhatott ott, míg ki nem alakult, ez fel év volt.

Egyebkent a színeket kell tudni 3 éves korra, mennyire beszel, nappalra szobatiszta-e, általában ezeket szoktak kérdezni a 3 éves státuszon.

2015. okt. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Én voltam az, aki kérdezett. Miért kellett lepontozni? Semmi rosszindulat nem volt a kérdésemben? Arra lettem volna kiváncsi, hogy az otthon maradt gyereknél hogyan szűrik, hogy óvodaérett-e? Mivel én Itthon vagyok vele.
2015. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam!
2015. okt. 6. 09:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy otthon (vagy bölcsiben) maradhasson kell a védőnőtől egy javaslat erre, szerintem a 3 éves státuszvizsgálat alapján dönti el. Ha nem értesz egyet, vagy bizonytalan vagy még a nevelési tanácsadóban is kérhetsz egy vizsgálatot.

Egyébként úgy tudom, hogy a szobatisztaság "nem lehet" feltétel, csak az óvónéniknek kevesebb a dolguk egy olyan gyerekkel, aki már magától kimegy a wc-re vagy bilire, mint akit még pelenkázni kell, vagy még csak leszokóban van a pelenkáról.

Érettségi szempont még, a gyerkőc játéka (tud másokkal együttműködve játszani, vagy csak egyedül játszik?) illetve, hogy hogyan rajzol.

2015. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó szerintem az oviban nem kényelmi szempontból nem pelenkáznak....èn,mint anya

úgy gondolom a pelus csere gyorsabb mint mindig átöltöztetni a bepisilt/kakilt gyereket! A pelus veszélyes hulladék,így külön kell mindentől tárolni illetve nincs pelenkázó!

A lányom ovijában is van (írtam is az előző válaszomban) aki bepisil,heti egy-két alkalom nem hiszem,hogy gond....de napi többszöri bepisilésnél szólnak az óvónők...ott azért már gond van szerintem!

Mint írtam nálunk csak ez volt a feltètel...volt aki mèg nem beszélt mégis felvették oviba,rajzát akkor nem nézték!

2015. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!