Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 évesnek lehet értelmes...

3,5 évesnek lehet értelmes jatekot venni, vagy kapja meg az ezredik autot?

Figyelt kérdés

Kisfiam nem legozik.

Ugy erzem joformán mindene megvan, ill minden mashoz kicsi viszont.

Pl van gyurmaja, gyongyfűzoje, epitői, jateklaptop, autopalya, ugralos csacsi, -labda, motor, biciklik, ollo, ragaszto, origamis fuzetek stb


Viszont pl még kicsi olyanokhoz, hogy gipszkiöntő, agyagozas, tudomanyos jatekok, pl keszits kristályokat, a tarsasok java része sem valo még neki, igy van egy memoriaforgo babocas, plusz mesekonyvek, zenei dolgok is vannak, de pl szintetizatorozni, gitarozni ugy sem tudna, igy azt sem vehetek.nem kudarcélményeket akarok.


Geomag is van, arra is felesleges jobban beruházni.


Távirányitos autoja is van.


Egyedul pl a robottá alakithato auto a hatalmas ötletem karácsonyra, mert olyat még nem látott..

Ill a trambulin, vagy ugralovár kicsiben, amire nincs keret viszont, ill max 20.ezerért nem találok.


A gyermek erdeklodesi köre autok, autopalya, autoház, garázsok, de őszintén sajnálok ilyenekre 7-10.ezreket költeni, mert semmit nem fejlodik tőlük, most azert vegyem meg, hogy brümmögjön velük...?mert igazábol ez lenne a nagy öröme. De amibe beleszerelmesedett, könyörgöm, egy doboz az egész es két lyukkal szepen lefestve, es szirenazik, autogarázs cimen a boltok polcain, ezert adjak ki 8000 Ft-t...?


Vagy a karácsonyt vegyem ugy, hogy a gyermeknek okozok örömöt, hogy fájo szivvel megveszem a hülyeséget neki, mert az az álma?


2017. nov. 28. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem most, hogy mg csak 3,5 éves, ne akarj mindenáron fejlesztőjátékot. Ha autópályára vágyik, vegyél neki azt. Nagyon jók vannak, sokféle árkategóriában.

Vannak nyomógombos gitárok, fejlesztőnek próbálkozhatsz kártyákkal is.

Annó figurás dominónk volt. De ilyentájt volt menő a mágneses tábla betűkkel, figurákkal.

Keress magadnak egy kis időd, és menj be bámészkodni csak úgy egy játékboltba, sok érdekes dolgot láthatsz, amit közelebbről is eg tudsz nézegetni. Vagy vegyél neki több, olcsóbb játékot. Pl. kisautó, kártya, könyv.

2017. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%

Muszáj ezt a vásárlósdit erőltetni? Süss neki autóalakú süteményt vagy csináljatok valami aizóval kapcsolatos programot

Vagy vidd ki az állatkertbe vagy egy játszóházba hátha más is fogja érdekelni mert ez elég egyoldalú. Valószínű mem üy született, hogy az autók érdekelték hanem ezzel találkozott. Ha a természettel találkozik majd az is érdekelni fogja. Szerintem hulla felesleges 1100 játékot venni a gyereknek aminek a 90% a sarokban fog állni. Már így is annyi a hulladék a Földön. Ki lehet találni mást is. Aminek a gyerek is örül. A legnagyobb élmény mindig a program. Nem valami műanyag vacak aminek örül fél napig. Még pici most jól rá lehet szoktatni erre és belőle legalább nem lesz az a gyagya felnőtt aki plazma.tv-t vesz a nagymamának karácsonyra. ☺

2017. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Hasonló problémával küzdök, pedig csak 2 éves. Valszeg ugyenez lesz a problémám, amikor 3,5 éves lesz, de még kicsi a gipszöntéshez, a gyurmát is még kis galacsinonként szétszórja a lakásban.


Télapóra: Most kapni fog nagy alakú, pár darabos puzzle-t, nagy kindertojást, színezőt.

Karácsonyra: Mivel most ló mánia van, kap állatfarmot, amiben ló is van, meg külön még egy másfajta lovat, amit a farmhoz is tud majd használni.

A Lidl-ben és Aldiban árultak fa vasutat, azt is kap.

Anyóséktól vagy kapni fog olyan táblát, aminek egyik felére rendes krétával lehet rajzolni, a másik meg mágneses és letörölhető filccel, vagy ukulelét. Ez egy igazi kis gitár, de nem játékgitár, mert apja gitározik és hogy neki is legyen, amivel tud prüntyögni.


Ötlet:

- Orvosi készlet,

- szerepjátékához (kiskonyha stb.) valamilyen kiegészítő,

- roller, futóbicikli (nem baj, ha nem tudja most használni, majd belenő),

- hangszer

- csempematrica a fürdéshez, amivel játszhat fürdés közben és leszedhető

- ugrálólabda

- puzzle

2017. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy szinte mindene megvan, pl magneses/krétas tabla is, puzzle, soksuor kap kindertojast, takaritoszettet en csinaltam neki, azt is szereti, szoktunk kirandulni menni rokonokkal, nyarankent vidamparkok, stb, nem negy fal közt nevelem, aprosagokat pl furdőskreta, kisfüzetek szinte mindig kap, nyitom az allatokra, multheten voltunk cirkuszban, mutatom videokon is, de ez utobbi erdekes nem marad meg benne. Már nem tudom hány pandamacit mutattam igazit is videokrol, mégsem tudja ha kerdezem milyen a pandamaci, jeges, barna, koala..


Pont, hogy elkezdtem nezelodni az uzletekben es neten is, erre jött rám ez a szorongás. Bennem is atfutott az, hogy kap egy kisebb szirenazos autot ezrediknek, egyutt csinaljuk a mezes sütiket es ennyi..

De ez meg olyan fura igy valahogy..

2017. nov. 28. 14:58
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ami eszmbe jutott, például szerszámok, autópálya, sátor alagúttal.

Nekem a karácsony arról szól, hogy örömet okozzak a szeretteimnek. Ha ez az ezredik kisautó, akkor megveszem azt.

Én is minden alkalomra mindenkitől barbiet kértem kislány koromban. Volt vagy 20 db, de nem untam meg egyiket sem, mindegyikkel játszottam. Annyira imádtam őket.

Néhány ötlet:

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Autómániás fiam tavaly karácsonykor volt 3,5 éves.

Tőlünk Play Doh készletet kapott, ezt:

[link]

Ez azért tettszett neki.

A mamától Hot wheels pályát kapott, annak tényleg nem volt sok értelme...


Idén nálunk a lego lesz sláger, de abból is a Verdás, meg az autós legó. Nem nagyon épít mást, csak autókat...


Esetleg ha látta a Verdákat, akkor a 3. részét megkaphatná DVD-n (ha leköti). Vagy valami Verdás dolgot.


A Crayola színezője is jó, abból is van Verdás.

2017. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 3,5 évesem van és nagyon szeret társasozni (pl. Bogyó és Babóca), memóriakártyázni és szintetizátorozni. Egyéb ötletem: jelmez, -kiegészítő ahhoz, ha szeret vmi szerepjátékot (pl. tűzoltó, rendőr), mesefigurás takaró, kis hátizsák, ha nincs még, futóbicikli, de a lego duplo is mindig tuti befutó.
2017. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2017. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok ötletet :)

Közben találtam kicsi ugrálovárat, "olcson", erre véleményezik a rokonok, hogy szorom a pénzt...hát kösz, pont a gyerek erdeklődése az ugrabugra az autok mellett, örülök hogy hasznos is, mert keves lehetosege van mozogni, nagynehezen megvan végre a célirány, erre..

2017. nov. 28. 19:24
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Igen, karácsonykor azt venném neki, ami örömet okoz. Még ha sok haszna nincs is. Majd kap fejlesztőt a szülinapjara. 3 évesen az enyémmel lehetett már társasozni is mondjuk. És gyurmázni is. Viszont ha az autók és a garazs tetszene neki, hagy kapjon azt. Lesz még ideje más iránt érdeklődni. Van ismerős kisfiú, aki mindig sárkányokat kér, egy másik meg dinókat. Mondjuk olyat egyet se ismerek, aki fejlesztő játékokra vágyna. :-D
2017. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!