Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az érdekelne: kinek milyen...

Az érdekelne: kinek milyen volt a 2. terhessége? Könnyebb nehezebb? fiús-lányos anyukák is írjatok

Figyelt kérdés

Nekem a 2. terhességem,első fiú.Vele semmi nem volt,észre se vettem.Hústól kezdve mindent ettem állandóan éhes voltam.álmos voltam max ennyi!

Most van minden:hányinger,undor,émelygés.Kívánok reggel joghurt-süti,nappal mindegy,amit megeszek felfordul a gyomrom.Szinte egész nap kísért.De ilyen sós-savanyú-se erős dolgok abszolút nem mennek nekem,aggódom a gyümik miatt,mert csak banánt eszem,pedig sosem szerettem,inni keveset iszok..de az is nehezen megy..

Ha nem tapasztalom,el se hiszem van ilyen különbség ..Kedvenc ételeim mind száműztem a jó kis saláták műzlik..

És az álmatlanság...abszolút nem értem, előtte folyton aludtam...



2012. febr. 23. 07:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ezekre az ellentétes tünetekre olvasgatom nem lehet mit adni,egyénenként változik,és nem biztos más is lesz a baba neme.(ovu utáni 2.napra saccolom ..akkor lehet jött össze a bébi,előtte nem voltunk együtt--ez akkor fiús projekt)
2012. febr. 23. 07:37
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,igen 80% h fiad lesz most is.


ELSŐ terhességem a lányommal:

- minimális émelygés.aluszékonyság de 7.hónapig sportoltam olyan erős voltam.Csak fájdogált a petefészkem vagy inkább a méhszalagok ahogy nyúltak.

MÁSODIK terhességem a fiammal:

-Szörnyen nagy hányinger ,iszonyú fáradtság,szivdobogás,szapora pulzus,alacsony vérnyomás,semmi fájdalom.

HARMADIK terhességem:

-Se fájdalom,se hányinger,se gyengeség.Semmi bajom.kivéve h talán kissé aluszékonyabb vagyok most is.

Teljesen független a gyermek nemétől.

Hányingerre ajánlom a gyömbér teát.Teljesen elmúlasztja.

Álmatlanságot is kezelni kell,mert fokozza a rosszúlléteket és a babának se jó,mert alvás közben termelődik a növekedési hormon.

Próbálj vitaminokat(nyomlelemeket,ásványi anyagokat) szedni,mert bármelyiknek a hiánya álmatlanságot okoz.

2012. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tartalmas választ! Gratula a 3 gyerkőchöz.

Igen , azt hiszem figyelnem kell jobban bizonyos dolgokra.

2012. febr. 23. 07:53
 4/12 Csillus25 ***** válasza:
100%
Szia,nekem a lányom most 4éves és vele semmi bajom nem volt.Most vagyok 33hetes kismama a második csajszival és kedden jöttem haza kórházból mert nyomta a feje a méhszájat meg sokat görcsöltem az elején is ....fáradékonyság mindkettőnél volt ez szerintem általános tünet..így nekem a második nehezebb és most pihenésre vagyok ítélve nehogy hamarabb jöjjön a kelleténél..
2012. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1. és 2. baba is lány, semmi rosszullét, semmi émelygés (állítólag ez alkati dolog, anyumnak se volt sose, amikor minket várt a húgommal), aluszékonyság és fáradtság viszont volt (de szerintem ez tök általános tünet, mindenkinek van).

Mindkettővel (főleg már a 3. trimeszterben) szörnyen kívántam az édességet. Szóval nekem mindkét terhesség hasonlóan zajlott/zajlik.

A 2. babával most vagyok 37 hetes, kíváncsi leszek,a szülés is hasonló lesz-e.

2012. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, úgy látszik ez tényleg egy rejtély..akár kit kérdezek..mindenki mást mond ezekre a kísérő tünetekre :-D


Aki ráér írjatok! Köszönöm szépen !

2012. febr. 23. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányommal 15. hétig reggeli rosszulléteim voltak és szörnyű fáradtság, kis mellfájdalom. A húsra rá sem bírtam nézni, ha csak beszéltek róla, rosszul lettem!

Most még csak 11 hetes vagyok, nem tudjuk a nemét, 6. hét óta szinte minden nap hányok, nem csak émelygek, kijön minden, főleg a főtt étel. Amúgy minden eszek, mindig mást kívánok, kolbászt, csokit, sósat, édeset, gyümölcsöt, szóval mindenevő vagyok, nem úgy mint a lányommal. Szóval teljesen más a kettő. Most is fáradékony vagyok ugyan, de az 1 éves lányom mellett pihenni lehetetlen:)

2012. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Jubilee ***** válasza:
100%
Az első gyermekem kisfiú, a második kislány. Egyikkel sem voltam rosszul, egyikkel sem hánytam. Apró különbségek voltak csak a két terhességem között, a kisfiamnál feszültek nagyon a melleim és húzódtak a szalagok. A kislányommal való várandósság alatt ezeket nem tapasztaltam.
2012. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Beigazolódott a sejtésem...iker kisfiaim után ismét kisfiút várok..Az ikrekkel semmi ,most még a 19 elmúlt néha itt kering a hányinger.Érdekes, már bőven mozog, és nem szűnt meg teljesen..

Ennek ellenére nagyon örülünk... :-D !!!!!!!!!

2012. ápr. 7. 18:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! :)) Nekem mindkét terhességem u.olyan émelygős, az első kislány, most kisfiú van a pocakban... :)
2012. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!