Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le erről 3 és...

Hogy szoktassam le erről 3 és fél éves fiamat? (Kaka, pisi, puki viccelések)

Figyelt kérdés

ÁLLANDÓAN ezeket mondja. Képes mondani valamit és a mondat minden szava helyett behelyettesíti hogy kaka. Énekel pl.egy oviban tanult dalt, minden második szó helyett kakát mond. Kérdezem mit főzzek, pisilevest meg kakát. Ő ezeket roppant viccesnek tartja. Engem már kezd baromira idegesíteni. Először úgy voltunk hogy nem foglalkozunk vele, úgy majd abbahagyja. De amikor a szomszéd bácsinak köszönés helyett azt kiabálja hogy kaka, vagy az ovónéninek azt mondja hogy kakanéni, azt már mégsem hagyhatom szó nélkül. Ezekért kikapott, meg bocsánatot kellett kérnie amit meg is tett, de ez sem érdekelte, folytatja ahol abbahagyta.

Hogyan lehetne leszoktatni erről?


2017. nov. 30. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

életkori sajátosság :D még eltart egy ideig, főként, ha látja rajtad, hogy bosszant :D

de amúgy szerintem a fiúk talán sosem szoknak le erről teljesen :D

2017. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer Tedd elé amit kèr

Kutyaszart azt jó étvágyat fiam

2017. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

9 éves a nagylányom neki ez soha nem volt vicces.

Fiamnak most így lassan 6 évesen is marha nagy poén,pedig kapott jó párszor érte a nagytól amikor úgy kezdte,hogy kaka Nadin,de amúgy dettó az óvónő is kakanéni (elég szigorú az óvónő,így csak a háta mögött meri mondani).

Szóval mindenki meg minden kaka és pisi és nagyon jól elszórakozik rajta attól független,hogy rajta kívül senkinek nem vicces. Viszont van egy lassan 3 éves lány is akire szintén ragad minden,de ő kizárólag a bátyára mondja,hát ugye akitől tanulta. Azért viszont ahogy az lenni szokott úgy már cseppet se szórakozik jól ha rá mondják. Mondjuk szerintem annyira már nem lenne vicces a dolog,ha nincs benne partner,de az oviba a barátai simán partnerek ebbe,így még mindig szórakoztatónak tartja.

2017. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Nyomd az orrát szarba ha azt akar.

Garantáltan soha nem fogja többé mondani.

Öntsd nyakon jó sárga teával hogy Nesze a Pisi levesed

Tényleg nem fogja többet viccesnek találni.

Egyik ismerős megcsinálta soha életbe nem mondta. És tudott normálisan viselkedni beszélni és tudott kérdésre válaszolni

Nem lelt sérült.

4 nyelven beszélő 3 diplomás fiatalember lett belőle

2017. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Mármint a gyerekből
2017. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
4-es Te normális vagy????
2017. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Életkori idegesítő szokás. Fiaimnak is volt egy ilyen korszaka. Milyen jókat nevettek rajta, az sem érdekelte, hogy senkinek nem vicces. Oviban tanulják, mert pl ők előtte egy hasonló szót sem ejtettek ki a szájukból, csak ha kakilni vagy pisilni kellett.
2017. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Ahányszor mondja annyiszor a szájára verni. Vagy vinni a fürdőbe szappannal mosni a száját.

Lehet ha egy nap 10x akkor 10x

2017. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Azt hittem én leszek az egyetlen aki ezt mondja: üss a szájára. Mindkét gyerekem csinálta, mindkettő akkor amikor oviba kerültek. Eleinte vicces volt (mert nekünk is új volt), aztán már idegesítő, többször szóltunk, nem értünk el vele semmit. Utána jött az, hogy beígértük, ráütünk a szájukra, nem hitték el. Egyszer kapott mind a kettő, azóta nagyon ritkán viccelődnek ezzel a kaki-pisivel, azt el is engedem a fülem mellett.
2017. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
Fiam is mondogatta ezt.(kaka,hulye,puki,pisi,stb...) Mondtam neki,ha megegyszer kimondja szappannal fogom kimosni a szajat. Egyik vacsinal,amikor azt mondta a testverere,hogy hulye- kaka,akkor fogtam,bevittem a furdobe,es egy darab szappannal kimostam a szajat. Persze volt siras,de azota nem mondja.
2017. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!