Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39hetes vagyok, és apás...

39hetes vagyok, és apás szülésre készülünk, viszont az nagyon aggaszt, hogy a kórházban ahol szülni fogok nem adnak beöntést, szóval jönni fog minden, pisi, kaki, puki. Ti hogy vagytok ezzel lányok?

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 10:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy kicsit kellemetlen pont a párom jelenlétében. Bár azt mondta, hogy ne foglalkozzak ilyenekkel, mert Őt cseppet sem érdekli csak az, hogy minden rendben legyen velünk, de azért én kicsit tartok tőle!
2008. nov. 25. 10:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fogok kapni beöntést (külföldön élünk, itt ez nem szokás). Igazából bennem sokáig fel sem merült, hogy ez gondot jelenthet, vagy aggódnom kellene amiatt, hogy a férjem ott lesz és ilyen dolgokat is látni fog. Lehet, hogy mi vagyunk túlságosan "közvetlenek", de simán járkálunk a másik mellet a fürdőszobában, amikor az a nagy dolgát végzi. De a múlt héten láttam egy hasonló kérdést, ahol a kismama is emiatt aggódott és akkor jobbnak láttam tisztázni a helyzetet.

Én annyit tettem az ügy érdekében, hogy szépen elmondtam a férjemnek, hogy mire számíthat. Hogy nem lesz beöntés, de ha lenne, akkor is előfordulhatna, hogy tolófájásoknál nem csak a baba jön. Egyáltalán nem döbbent meg, nem láttam rajta, hogy kínosan érintené, annyit tett hozzá, hogy sejtette és őt egyáltalán nem zavarja. Még azt is megemlítette, hogy ne felejtsem el, bármi megtörténhet, lehet, hogy vén korunkban, ha valamelyikünk nagyon beteg lesz, akkor a másik fogja éveken át pelenkázni... Ez már eléggé kisarkított dolog, de tulajdonképpen igaza van és örülök, hogy így áll hozzá.

Szerintem a legjobb, ha te is elmondod ezt a párodnak, szólsz neki, így egyrészt nem fog meglepődni, ha eddig nem tudott volna erről, másrészről téged is meg fog nyugtatni.

2008. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a pukit nem befolyásolja a beontes, vagy igen? és a pisit sem, az csak a kakitól véd meg (lehet, hogy nincs igazam, életemben nem kaptam beontest)


ha nagyon zavar a dolog, ajanlom, hogy vigyél egy glicerinkúpot. a pisire nem gondoltam, valoszinuleg inni fogsz vajudas kozben, ahogy en is.. a pukin lehet elnevetnem magam abban a nyomorult szituációban, inkabb, mint cikinek érezném, szerintem a kornyezet is pozitivabban le..mar ha egyaltalan eszre fogjuk venni!


meg ugy tudom, hogyha tervezett, aznap nem igazan lehet enni, de lehet ezt is rosszul tudom.



könnyű szülést :)

2008. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszetekbe sem fog jutni akkor, ott, h ezen aggódjatok! Majd meglátjátok! :) Amúgy a glicerin kúp nálam nem vált be, inni meg nem hagytak. A vajúdás alatt kimehettem pisilni is. :)

Könnyű szülést Nektek!

2008. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ez csak most aggaszt téged, majd két fájás között pont nem fog érdekelni, hogy jött-e kaki, vagy sem.

Amúgy én is kérdeztem a férjemet, hogy mi lesz, ha bekakálok előtte, azt mondta, nem érdekli, ez ezzel jár, és ugyanúgy fog szeretni utána is. Juhéé :)

Szerintem ne izgasd ezen magadat.

2008. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12:06-os vagyok, én 38hetes!
2008. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy nem kapsz beöntést, bár én se kapnék!!! Amúgy ismerek olyan anyukát, aki mindkét szülésnél kapott, mégis kijött egy kis kaki a babával együtt. Meg a kitolási szakaszban általában a dokik is kérik az apukákat, hogy inkább a párjuk fejéhez és ne a lábukhoz álljanak, tehát még ha meg is történne a "baleset" sokat úgyse látna belőle. :) 37 hetes
2008. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés előtt pár nappal már nem igazán kívántam a nehéz kajákat, sőt a könnyűeket sem nagyon..szóval, sztem így készült a szervezetem. Mikor beöntést kaptam a kellő pillanatban :) szinte nem is jött semmi. Pukizásról még nem hallottam, de sztem az összes csordogáló dolog annyira nem fog érdekelni, hogy észre sem veszed, a magzatvíz folyamatosan jön (sikosítandó a szülőcsatornát), a kakival meg úgy voltam, hogy a szülésznő azt mondta, hogy azok már a tolófájások, mintha azt érezném, hogy nagyon kell kakilnom, úgyhogy alig vártam!!! Mondjuk engem ezek a kérdések sosem zavartak, már csak azért sem mert lombikbabánk van, akire elég sokat vártunk és küzdöttünk, ahhoz képest, meg az utána levő dolgokhoz képest a szülés tényleg csak egy "apró" dolog. A férjed, ha bemegy, nyilván tisztában van ezekkel a dolgokkal, beszéljetek sokat róla, nehogy akció közben kapjon sokkot . könnyű szülést Nektek!
2008. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az én páromat sem érdeklik ezek a dolgok, ezt minden nap elmondja, hogy ez legyen a legkisebb gondom, és nagyon örülök, hogy igy áll hozzá, csak nekem ez akkor is ciki, nem tehetek róla! Bár gondolom a szülésnél nekem is ez lesz majd a legkisebb gondom!
2008. nov. 25. 13:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem kaptam beöntést, mert annyira gyorsan szültem, hogy nem volt idő. De előtte nagy hasmenésem volt, úghogy semmi nem volt bennem. A párom meg nem is látta volna, ha jön is vlm, mert a fejemnél állt. Ne aggódj emiatt, észre sem vennétek, ha történne vlm....:-)
2008. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!