Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 év körüli gyermeketekkel...

3-4 év körüli gyermeketekkel hogyan telnek az esték?

Figyelt kérdés
Vacsi mikor? Utána mi történik, mit csinál, játszik e egyedul, mikor megy aludni, hogy alszik el, pelus van e éjjelstb
2017. dec. 7. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Februárban lesz 3 a nagyobbik lányom

5 körül vacsizunk, 6 körül fürdünk, 6:50-kor megnéz egy Dóra felfedezőt, utána olvasunk, aztán fekszünk. 8-kor jövök ki a szobából, sztem fél 9-re már alszik.

Nem használunk éjjel se pelenkát már, nem is tud hogy bír ki 12 órát pisilés nélkül.

Köztes időben szépen eljátszik magában vagy a húgával.

2017. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nemrég múlt 4 éves a kislányom.Fél 7-kor van vacsi,de mostanság kitoltuk 7-re,mert a kistesó fürdetése miatt problémás volt(ez hosszú,nem írom le de nem is ez volt a kérdés).Fél 8-kor fürdés, 8-kor még egy kis játék,Apát megszeretgeti,mesél neki,mert ilyenkor ér rá,ez csak az ő egy órájuk,én ilyenkor csinalom a sajat dolgaim,rendezem a kistesót.Fél 10-kor még meseolvasás és 10-kor már alszik,van hogy hamarabb is kidől már egy 10 perc mese után.
2017. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja és pelus már nincsen,ugyan 4 éves múlt,de egészen nyár végéig kellett még éjjel a pelenka.De most már tényleg teljesen szobatiszta.

Előző voltam.

2017. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
10? Atyaég. Az enyém 21.00 korul alszik el és én már ettol odavagyok marmint eddig elaludt mindkét gyerek fél 9 fele és boven megtudtunk nézni legalább egy filmet mostanában meg az oviban alszik ugyan, de estére alig fáradt, és az egész esténk elmegy a pörgésével. 3.5..éjjelre még pelusos. Nem mindig száraz reggel így nem merem levenni egyik ejjelről a másikra..ti ugy csináltátok?
2017. dec. 8. 01:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Októberben múlt 3 éves a lányom. 6 körül vacsorázik, közben mesét néz, 7 körül fürdés, majd az apjával szöszmötölnek még kb. fél órát, amíg én a kicsit (7 hónapos) rendezem. Fél 8-kor leteszem a kicsit, mesét olvasok a nagynak és 8-kor irány az ágy, 5 perc múlva alszik. Pelust már nem használ. (Én is imádom, hogy este még van idő a saját dolgaimra)


Akkor vettem le a pelenkát éjszakára, mikor 1 hete száraz volt minden reggel. Egy darabig figyeltünk az esti folyadék bevitelre.

2017. dec. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 és fél éves a lányom.

Fürdés: 17.30 és 18 között.

Utána vacsi. Van hogy 7kor már elalszik ha napközbe nem aludt. Van hogy 21kor alszik el. Ha tovább fenn van megvárja az apját aki fel8 fele ér haza. Ad egy nagy puszit neki és megy nézi a cicás mesét.

Amikor meg pörög mert olyan is van akkor pakol. Sorba az állatokat... az ágyat.... mikor mit. Volt egy idő nem kellett pelenka aztán jött egy nagy betegség. (Hányás-hasmenés) utána vissza raktam. Az9ta van éjszaka is. Olyan szeptember óta. 4 éves korig kb. Semmi gond nincsen azzal ha pelenka kell estére. Mostanában 1 hete kb. Nem pisilt bele, de rakok rá mert volt 2 hetem mindent lepisilt éjszaka és nem volt buli minden nap mosni a lepedőket.

Most várok még mikor.mondja megint ő hogy nem kell..

2017. dec. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 és fél éves fiú. 6 körül vacsora, fél8kor fürdés, 8-fél9kor mese (sokszor egy kupacban fekszünk), fél9-9kor alvás. Még pelusos éjjelre, majd jobb időben újra próbálkozunk... Van egy kisiskolás bátyja, fürdés után még együtt játszanak. A nagyobbik ekkora korában kb. 2 órával többet aludt éjszaka és magát altatta el, a kicsinek (sajnos) jóval kevesebb az alvásigénye, és követeli a jelenlétem, amíg el nem alszik. (Viszont vigasztalhat, hogy nem szopja az ujját, így neki szépek a fogai.)
2017. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 éves lányom és 4.5 éves fiam van. 4kor hazaérünk az oviból akkor uzsonnáznak (másodszorra mert baromi éhesek ovi után), joghurt-gyümölcs-puding-túrórudi-keksz ilyesmiket, 6körül vacsora (addigra készítem el), fél7-7 között fürdés, fürdés után 10-15 percig nézhetnek még mesét, addig felöltöztetjük őket és utána alvás (mostanában már negyed8kor mennek aludni, de legkésőbb 8kor biztos alszanak, kivéve nyáron, akkor előfordul, hogy tovább ébren vannak). A 3 éves pelenkában alszik, a 4.5 éves már nem, de tavasszal (4 évesen) még pelenkában aludt. Uzsi és vacsi között (4-6-ig) nagyrészt egyedül játszanak vagy mesét néznek, de ha úgy van időm akkor leülök közéjük, vagy az apukájuk foglalkozik kicsit velük.
2017. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Igen sajnos 10-ig fent van es nem birom hamarabb lefektetni.Az oviban meg ugye alszik delutan es szerintem emiatt nem faradt.Pedig heti 3-szor jar tancra is,olyankor is csak max fel oraval hamarabb alszik el.

A pelust mi ugy csinaltuk hogy lefekves elott egy oraval mar nem ivott csak par kortyot,gumilepedot huztam az agyara,egy hetig ez ment,hogy minden ejjel bepisilt.Akkor kicsit hagytuk,mert rajta is lattam,hogy bantja,hogy bepisil es nem megy neki.Aztan ugy csinaltam hogy amikor mar reggel szaraz volt a pelusa,megprobaltuk ejjel a bugyit,hogy abba bepisil e.Nem mondom hogy nem volt nehez.3 honapig folyamatosan ez ment,ha szarazan ebredt kapott jutalmat.Augusztusban lett 4,meg oktoberben is elofordult nem egyszer hogy bepisilt.Most mar egy honapja nem volt baleset,nagyon buszke vagyok ra.Szerimtem nalunk az is kozrejatszott,hogy idokozben megszuletett a kisöcsi es iszonyat feltekeny volt.Most mar ez is rendben van.Ne aggodj,menni fog az nektek is csak ido kerdese es turelem az kell.Ne lassa rajtad a gyerkoc hogy ideges vagy,csak mosolyogj hogy semmi baj nincs ha bepisil😊

2017. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!