Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masfel-ket eves gyereketekkel...

Masfel-ket eves gyereketekkel hogy telnek a napok a vele valo foglalkozas telinteteben?

Figyelt kérdés

Mennyit foglalkoztok vele? Direkt kulon is leultok neha jatszani vele, vagy csak ugy eldegeltek egymassal/egymas mellett? Ha leultok mennyit, mit jatszotok? Mire van szuksege egy ekkora gyereknek?

Az en gyerekem elvan, nem igenyel foglalkozast, de nem is jatszik egyedul, csak ugy maszkal, nezelodik, tesz-vesz (mindig a kozelemben, nem tagitana mellolem a vilagert sem).

Az kielegito egy gyereknek ha reagalok a szavaira, ha hiv jatszani (nem szokott, en szoktam) akkor megyek. Konyvet szoktunk olvasni. Esti rutin csak rola szol, etkezesek jol telnek, aktivan "taarsalgunk". Ez eleg?

Folytonos buntudatom van hogy tobbet kene vele foglalkoznom, de nem tudom mit kene, valamint az is bennem van hogy inkabb az onallosagra szoktatnam.

Ha nem nyuglodik akkor nem lehet baja igaz, akkor igy jo neki?

Neha eloveszek konyvet es olvasgatok mellette, hogy ne a telefonomat nyomkodjam, jobb peldaval jarjak elo. Csak azert irom ezt hogy lassatok mennyire nem foglalkozom vele sokszor. Ez gaz?


2017. jan. 31. 16:51
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja meg a setak is csak rola szolnak. Tehat osszessegeben mondjuk ha nagyon szarazon altalanositani akarok akkor: delelotti seta, delutani seta es az esti masfel oras furdes, meseles az ami csak es kizrolag rola szol. Meg az etkezesek. Ez eleg lehet ugy hogy a koztes idokben inkabb csak egymas mellett elunk? Persze mondom, ha hozzamszol valaszolok:) meg stb. Meg neha leulok hozza, de nem rengetegszer.
2017. jan. 31. 16:54
 2/21 A kérdező kommentje:

Foleg olyanok valaszat varom akiknek hasonloan kisigenyu a gyerekuk.

Es meg hozzatennem: nagyszeruen fejlodik, boldog, kiegyensulyozott gyerek (mindenki szerint!)

2017. jan. 31. 17:12
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem kell a közös játék, foglalkozás is és kell az önálló időtöltés. Én a magam részéről sokat foglalkozom az enyémnel. Úgy is, hogy leülök cele rajzolni, építeni, matricázni, társasozni. Ő is igényli és én is szeretem.
2017. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa, ahogy írsz róla. Nálunk a nap rólunk szól, nem csak róla. Én is eszek, én is játszok. Direkt fejlesztő játék naponta kb 20 perc tsmt, naponta párszor 10perc dögönyözés, amikor elkapom, vagy rámászik a hátamra. Ha vevő rá, akkor addig bohóckodunk, kergetem, amíg élvezi és én is élvezem. Ha ő kapja el hirtelen a lábam, és van kedvem meg ráérek, akkor is játék.


Fürdésnél pl most telefonozok ő meg játszik a kádban mellettem. Nem csak róla szól.


Szoktunk könyvetolvasni, szokott segíteni teregetni, kipakol a mosogatógépből és sepreget. Ezeket sosem kérem, magától bekapcsolódik.


2 éves.

2017. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen az gáz h sosem ülsz le vele játszani valamit.

Az hogy nem igényli azt te csak bemagyarázod magadnak. Igényelné, ha játszanál vele.

2017. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Jó hát nálunk is kb az van amit a második ír, csak én ezt kevésnek érzem. Vagyis félek hogy kevés... És nekem pl szörnyű érzésem van a mellette telefonozástól.

De igen, ezaz hogy biztos azért írtam ilyen furán, mint ahogy a második kiemelte, mert én épphogy úgy érzem hogy csak rólam szól a nap, és nem kettőnkről. Legalábbis szerintem valami ilyesmi lehet ami miatt furcsának tartod amit írtam, azért írtam így hogy sarkítsam kicsit, hogy kihegyezzem arra amit meg szeretnék tudakolni.


De lehet hogy elvétettem, főleg a harmadik válaszolból válik egyértelművé hogy túlzásba estem a sarkításommal: nyilván játszom vele, foglalkozom vele, de a nap nagy részében nem és nem azért mert halaszthatatlan dolgaim adódnak. Persze mi is takarítunk együtt, főzünk, stb, tökre élvezzük mindketten.

De nagyon sokszor adódik olyan (főleg így hogy ennyit ülünk itthon ebben a szar levegőben, szar időben) hogy én csak "döglök" (amitől eleve bűntudatom van merthogy milyen rossz példa már!) ő meg csak járkál, és olyan mintha nem tudná hogy mit kezdjen magával. De közben nincs baja vagy ilyesmi, de nem az van hogy elmélyülten játszik és én akkor ülök félre, hanem ilyen helyzetben. És ezért érzem rosszul magam, mert nem tudom hogy ez normális viselkedés-e a részéről, és csak "elmélkedik-e" meg ilyesmik, vagy pedig szerencsétlen halálra unja magát és nem tudja hogy mit csináljon én meg nem vagyok folyton ott hogy segítsek neki elfoglalni magát. Értitek?

2017. jan. 31. 20:55
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
az enyem is ilyen kisigenyu ahogy irod, nyugis es remekul eljatszik egyedul. viszont - es ez a fontos - o el tud melyulni dolgokban, nem.csak tesz vesz. es ez a te feladatod, hogy ertekes jatekokat vegyel neki es ne csak lerakd melle hanem mutasd is meg hogyan tud vele jatszani akar egyedul is. epp ezert hiaba van el egyedul is akar egesz nap a lanyom, annak az idonek, amit nem setaval evessel alvassal toltunk, kb a felét ráforditom, akkor is ha epp ellenne nelkulem. a gyakorlatban ez ugy nez ki hogy egyet jatszok vele valamivel, utana egy valami hazimunkat megcsinalok pl lefurdok. aztan megint jatszpk vele 10-20 perccig valami massal, majd megint megyek es pl elmosogatok...es akkor ezt igy valtakoztatom egesz nap, igy tartom koordinacio alatt hogy a szabad idonk legalabb feleben vele jatszak. es ez nayon jol hat az onallo fejlodesere is mert most mar 2.5 eves, es ha valamit kozosen jatszunk akkor masnap o is ugyanazt jatsza egyedul. es egyaltalan nem dacos nem hisztia a mai napig, mert megtanitottam micel hogy tud jatszani. van egy babahaza azt pl imadta pakolgatni kezdetektol, de nem hagytam rá, hanem mutatgam neki hogy nezd zsuzsika, most a mariska bekoltozik iszik egy teat atoltozik kivasal stb es akkor o is utanoz es igy jatszik vele, 2 eves kora ota, nem pedig caak ugy ramolgatja.
2017. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ezeket szoktuk játszani: bújócska; próbálok vele labdázni de nem érdekli; építek tornyokat (nem köti le sok időre, nem száll be a játékba); van formabedobója, azt szoktuk együtt, egyedül azt sem; próbálom mutatni neki a szerepjátékozást, etetni a plüsseit, főzni, stb., már láttam hogy egyedül is csinálja, de kb 5 percig; olvasunk; hancúrozunk; autóknak építek garázst, ilyesmi, azt is utánozta már, de az is pár perc egyedüli játék, ráadásul együtt se kötik le hosszan.


Általában minden együtt játék is abból áll, hogy én leülök, játszani próbálok vele, egy ideig (kevés perc) nézi, részt is vesz akár, aztán megy és mászkál és más után néz. Szóval így nem is olyan könnyű játszani, foglalkozni vele amúgy.


Miket lehetne még játszani?

2017. jan. 31. 21:05
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, rajzolni is szoktunk. Ő kéri hogy rajzoljak 50 templomot én meg lerajzolom:)... és néha belefirkál.
2017. jan. 31. 21:12
 10/21 A kérdező kommentje:
A második hosszászólóhoz lenne még egy kérdésem is: és amikor nem foglalkozol vele éppen akkor mit csinál/tok?
2017. jan. 31. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!