Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanulnak meg leirni...

Mikor tanulnak meg leirni szavakat a gyerekek?

Figyelt kérdés
Mikorra varhato el ez toluk?
2017. dec. 16. 07:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Iskolásan várhatod el.
2017. dec. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor ugynkerdem mennyi idosen kezdte el leirnj mondjuk a nev÷t vagy masok neveit? Tehat amikor nem csak masolt hanem sajat maga kibetuzte magaban es ugy leirta
2017. dec. 16. 08:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miután az összes betűt megtanulta. Ez a gyerekek 90%-ánál iskola 1. osztály. De pl. fiam óvodásan már tudta a nagybetűket, és a tabletek korában egyre több gyerekre igaz ez. De elvarható csak akkor, ha tanulta az összes betűt (nyilván)
2017. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
a betűket már ismeri, és most kezdi leírogatni a neveket (3,5 éves). Ha van egy négybetűs szó pl abból már 3 betűt egymásmellé ír (kibetűzi magában). Sok betűben én segítek neki, hogy hogy néz ki, felismeri ha látja, de fejből nem jut eszébe hogy néz ki
2017. dec. 16. 08:24
 5/18 A kérdező kommentje:
nagyon érdeklik a betűt, a számok. A mozgás sajnos kevésbé :)
2017. dec. 16. 08:24
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Enyém is ilyen volt :) Ha ez így is marad, legalább a suliban nem lesz gondja. Enyém most elsős, szereti hogy tud írni-olvasni ezért több idő marad olyasmit gyakorolni, amit még bem tud (folyóírás). Magabiztos és mindig van sikerélménye, emlekszem nekem ugyanígy volt, én is olvasva-írva kezdtem az elsőt anno és nagyon jó volt így!

2.

2017. dec. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
én arra nem emlékszem hogy írtam volna, arra viszont igen hogy olvastam (tehát gondolom írtam is pár szót). Meg összeadás kivonás ment, mire a sulit kezdtem habár úgy látom, az megelőzi majd az írást, vagy legalábbis egy jegyű számokat már összead a kezén
2017. dec. 16. 09:12
 8/18 A kérdező kommentje:
és az mennyire igaz, hogy nem jó ha túl korán kezdik ezeket? mégis mit lehet tenni ellene, ha kell ellene tenni? Igazából nem nagyon gyakorolok vele, hanem csinálja amit szeret, és az általában véve a rajzolás írás számolgatás
2017. dec. 16. 09:13
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Ki szerint nem túl jó? A többi szülő szerint? Mert annak hidd el, megvan az oka ;)


Tanárcsaládból származom, lehet, hogy nem véletlen, hogy nálunk a gyerekek hamar érdeklődnek! És SEMMI hátránya nem volt hogy oviban írtam-olvastam. Nem unatkoztam a suliban, majd sorra nyertem a helyesírasi és irodalom versenyeket. Ma hobbiból könyveket írok :)

Kisfiam pedig szintén imadja a sulit, szóval nála sincs hátrány. Sőt...

2017. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

az enyém is tanárcsalád mondjuk pont én kilógok, de úgy látszik átugrottunk egy generációt...

van ovónéni a családban, és ő mondta hogy azért nem túl jó ha így előre tudja ezeket a dolgokat.

egyébként mozgásfejlesztésre kell járnunk mert bizonyos dolgokban kicsit lassabb mint a társai...gondolom ez az oka, és ezért hiszem hogy lehet hogy tényleg nem túl jó hogy ennyire kis "könyvmoly" de az az igazság hogy már 7 hónapos korától figyelt a mesékre, míg pl ülni baromi nehezen tanult meg, szóval egyszerűen nem volt időm elejét venni ezeknek a dolgoknak...egy évesen alany állítmány tárgy szerkezeteket alkotott....de a motort 2 éves koráig nem tudta hajtani. a beszédbe hogy akadályozhatná meg egy szülő a gyerekét? celluxal? :)

2017. dec. 16. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!