Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Édesanyák, mostoha anyámat,...

Édesanyák, mostoha anyámat, apukák, az összes nézőpont érdekel? Mit tennél? Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

Adott egy család, anya-apa és 3 gyerek (3,4 és 6 évesek) a szülők 1 éve mentek külön, Májusban költözött el az apa. Akkor már az anyának és az apának is volt párja. Az apa rögtön össze is költözött a párjával. A gyerekek nagyon szeretik, az első perctől fogva. 2 hetente egy hétvégén vannak az apjuknak és minden héten egy választott hétköznapot.

Ezek az alkalmak jól telnek kivéve az elválás. A középső gyerek minden alkalommal sír, hogy nem akar haza menni. Ez első perctől kezdve így van. Most kb 2 hónapja már nem csak sír, ordít, hogy nem akar hazamenni. Legutóbb is úgy ment haza, hogy közölte az anyjával, ő az apjához költözik, bement a szobájába parkolni. Az apja,anyja együtt győzködte, hogy nem lennének ott a tesók, mikor látná akkor anyát, hiányozna anya stb, de ő nem nem és nem ő költözik. És órdít és sír. Minden nap mikor megy érte az anyja az oviba, üvölt, hogy nem megy vele haza, apjához akár menni. Minden egyes nap.

Mit tennél ilyen helyzetben? Ez megy 7 hónapja és egyre jobban mondja akarja. A másik kettő is szereti az apját, de ők nem csinálják ezt, nekik jó így ahogy van.

Mit tennétek? A gyerekeket szétválasztani sem jó ötlet (van ilyen a családban egyik gyerek anyánál másik apánál. Mondjuk ott működik)

Bármilyen tanácsot elfogadok.



2017. dec. 14. 16:00
 1/10 A kérdező kommentje:
*mostoha anyák
2017. dec. 14. 16:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjen apához pár hétre és eldől. Ez a legkézenfekvőbb. Felesleges nyúzni, győzködni.
2017. dec. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a legjobb, de az anyja nem engedi :/
2017. dec. 14. 16:08
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Hagyd hogy ezt az apa és anya megbeszéljék.
2017. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos lassan 8 hónapja nem sikerült :(
2017. dec. 14. 16:12
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Pedig a gyerek érdekeit kéne nézni.

Jo ötlet lenne pár hétre ,aztán majd eldöl.

Probáljon vele apuka beszélni. Biroságra is lehet menni esetleg.

2017. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Kèthetente egy hètvègèn làtja az apjàt, meg egy hètköznap...Még jó, hogy hiànyzik neki...Ha fordítva lenne, szerintem ugyanezt csinàlnà csak az anyjàval akarna lenni.
2017. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is természetes reakció, hogy az Apukájával szeretne maradni, hiszen keveset lehet vele, ritkán látja. Ha jól értem a 4 évesről van szó, mivel ő a középső. Már az is kiderült, hogy az anyuka nem engedi, hogy a gyerek az apjához költözzön, amit valamilyen szinten szintén megértek, de én másképp csinálnám. Nyilván fél az anya, hogy elveszíti a gyerekét, de nem kellene. Én elengedném a fiam (vagy lányom) biztos nagyon fájna és folyamatosan utána aggódnék, de úgy gondolom, hogy egy kis idő múlva (pár hét) vissza akarna jönni, és ugyanezt csinálná ott is. Egyébként, ha ezek után velem nem ugyanannyit találkozna, mint eddig az apjával, és erőszakoskodnék, csalogatnám haza, akkor nagyon visszásan is elsülhet ez a dolog, de, ha hagyjuk, hogy minden a maga módján menjen a saját idejében, akkor szerintem hamar hazaköltözne a kisgyerek. Az furcsa nekem, hogy azt írod, hogy a 2 évesnek jó így, ezt például miből gondolod? A másik, hogy (számomra) egyértelmű, hogy Te szeretnéd, hogy a gyerek hozzátok költözzön, akkor miért írod, hogy nem jó ötlet szétválasztani a gyerekeket? Aztán meg egyből, hogy máshol működik. Szerintem a 6 éves már elég nagy, hogy lássa, hogy a kisebb testvére folyamatosan zokog azért, hogy az Apjával lehessen, nem akar hazamenni és a többi, megértené, hogy hová tűnt, a legkisebb meg nem tudom, hogy mit fogna fel az egészből, akár azt is gondolhatja, hogy egy hosszabb táborban van a testvére. Én megpróbálnám, a jelenlegi helyzet senkinek sem jó, főleg a gyereknek nem.
2017. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Közös nevelés nem megoldhato?

Vagy ,hogy többet lássák az apjukat??

2017. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez van lepapírozva, de ha úgy van akkor többet jönnek ez nem szentírás.

Meg nyári szünetben is voltak itt 3x1 hetet és egyszer kettőt. Akkor is ugyan ez volt, mikor ment haza ordítás, ő ideköltözik :/

Én nagyon sajnálom szegényt, amikor viszi haza az apja őket meghasad a szívem ahogy sír.

2017. dec. 14. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!