Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis hogy a logopedus...

Normalis hogy a logopedus azrhiszi hogy a gyerek nem tud hangokat kiejteni mikozben csak varialja a betuket? Szakember az ilyen?

Figyelt kérdés

Biztos tapasztaltak màr sokan, de errol szakkonyvek vannak amugy is!, hogy a gyerekek nem betunkent, hanem egesz szavak tanulasaval kezdik az anyanyelvuk elsajatitasat es ezert teljesen termeszetes, ha pl egyik szoban hasznal olyan hangot amit a masikban nem, ez majd foleg iskolara elkopik ea betunkent is tudnak mar ertelmezni habar még suliban is lesokkolja öket pont ezert a szotagolas is még kezdetben es nem ertik hogy a ma-ma szotagolas az nem ket szo, hanem egybemondva egy szo mama.


De nem ragozom tovabbaz eloszot.


Pelda: a gyerek kimondja hogy kakas, kukoriku, de pl a pokot csak ugy mondja pó. Ettol még ugye a k betüt ki tudja ejteni.

Erre az ovis logopedus szerint gyakoroljuk a k, g hangokat, pedig siman kimondja azt is pl liba liba gà gà gà, csak mas szoban a g helyett mas hangot tesz be.



De mindennek a tetejebe a lagy hangokkal vannak oriasi bajok pl ty, gy, mert azokat abszolut nem hasznalja, a tyuk, az kúk. Soha nem ejt lagy hangokat az anya szon kivul semmiben. Ez nem tünt fel neki??


Legszivesebben kivàgnàm a gyakorlofeladatlapjàt is es ilyen foglalkozik a gyerekemmel..?


Vagy en vagyok most tenyleg az extrem sötet hogy szakembert biralok?


2017. dec. 17. 12:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jelzem kiscsoportos gyerek.
2017. dec. 17. 12:20
 2/16 A kérdező kommentje:

Ill most hogy még kihegyezettebb fullel hallgatom a gyereket, nem is anya vagyok, hanem "ANA"!!


Egy làgyhangja sincs a gyereknek, es gyakoroljuk a k,g-t..

2017. dec. 17. 12:37
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy azzal azért nem foglalkozik mert mondjuk ebben a korban természetes, de a többit már helyesen kéne neki. Amúgy barátnőm mindkét gyerekével vokt pszichológusnál, aki elég más dolgokra hívta fel a figyelmet mint amit mi itthon észrevettünk rajtuk laikus hallgatóként. A szakemberek jobban rálátnak arra hogy pl. egy-egy hangnál hogy kell állnia a nyelvnek, stb. és lehet látja hogy a ny és gy hangok jönni fognak csak még korai, ellenben más hangnál nem jó a szájformálása.

Én azért megkérdeznék egy másik logopédust is hogy megnyugodjak, de nem netes random anyukákat mert azzal nem lennék beljebb.

2017. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Én is kikérném másik szakember vélemènyét, ahogy lakásfelújításnál a szakik, úgy a gyerekemmel kapcsolatban is ellentmondtak egymásnak gyógypedagógusok, azt teljesen jól látod, hogy vannak jobbak és rosszabbak, nem mindenki az atyaúristen a szakmájában.


Talán úgy gondolja, hogy kevésbé tisztán ejti azokat a hangokat, mint kellene. Biztos van különbség egy betű kiejtésében, ha a szó elején, vagy végén, vagy közepén mondják. Passz. Abszolút nem értek ehhez, de ha számodra nem helytálló magyarázattal akarnak valamit lenyomni a torkodon, szerezz másodvéleményt. MINDEN ESETBEN.

2017. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze megkérdezhetsz mást is, DE vanbak lépések. Pl az én gyerekem nem tudha kimondani az r betűt. Nekünk csak ez tűnt fel, viszont az óvódai logopédus és egy ismerős logopédus is megvizsgálta és pl rájöttünk hogy pl az s sz zs hangok sem mindig tiszták nekik vagy épp nem jól képzi egy adott szóban viszont vannak szavak amikben szépen mondja. Nos amíg ezeket nem teszik tisztába nem szabad az r betűt sem megtanítani neki mert nagy valószínűséggel rosszul rögzül a képzés. Szóval nem olyan egyszerű ez mint gondolod.

A szótagolós példádhoz visszakapcsolódva, igenis tudja a gyerek hogy a mama szótagolva ma-ma sőt hosszabb szavakat is. Pl a logopédiai felmérésen ilyen is van hogy a logopédus mond szót majd a gyerkőcnek el kell szótagolni és ez óvoda. Szerencsére ez nekünk megy, szerinte megmaradt neki a népdalolásból és természetesnek veszi hogy így működnek a szavak.

2017. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem is értem, kiscsoportosokkal minek foglalkozik a logopédus? 5 éves korig alakul még magától, segítség nélkül is. Csak durva beszédhiba miatt kellene ilyen idős gyereknek szakember segítsége.

Nagycsoportban van logopédiai felmérés, és szükség esetén foglalkozás.

2017. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Logopédus vagyok.

Miért jár a gyereked logopédiára? Egészen biztos, hogy nem a hanghibák miatt, mert azokkal 3 éves korban még nem foglalkozunk, élettaniak, sok esetben spontán javulnak.

A ty, gy, ny hangokkal is ráér még.

Arra tudok gondolni, hogy a 3 évesek nyelvfejlettségi szűrésén "akadt fenn", vagyis megkésett beszédfejlődés terápiát kell(ene) kapnia. Ebben az esetben cél a szókincs bővítése, és a helyes grammatika fejlesztése (ahol kell beszédértés fejlesztése).

2017. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ugy kezdodott az egesz, hogy kezdetben minden rendben volt, elkezdett gagyogni, 8 hosan szotagolni, egy evesen megjelentek az elso szavak, kb 15 hosan az osszetett szavak, es 18 honapos koratol ahogy elkezdtem bölcsibe szoktatni (de siras miatt kivettem es 20 honaposan szoktattam ujra)szoval onnanstol megkukult a gyerek es 2,5 eves korig nem beszelt 18-20 honapos koratol. A gondozok folyamatosan stresszeltek ezen engem, nem hitték el azt sem hogy korabban beszelt, ragtak a fulem, hogy vigyem vizsgalatra. Ezen beaggodva a tsmt k utan mar a szakszolgalatnal rimankodtam hogy segitsenek, mire ők megallapitottak akkor már honapban nezve 30-32 hosan, hogy 27 honaposnak felel meg a beszedkommunikacioja (mivel2,5 evesen kezdett ujra beszelni)es kiirtak a logopediai fejledztest amit szeptemberi kezdessel kap az oviban es idegesit a modszerük, mert tenyleg nem 5 evesként kéne kezelni szerintem sem.


Ennyi a törtenet

2017. dec. 19. 05:38
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintem is szokincsben es grammatikaban boven le van maradva, deezert gondolkodasban is.


Pl latom amikor nagyon orul, vagy a tarsai felé kezdemenyezne es egyszeruen nem tudja mit mondjon, ill rengeteg az olyan hiba is, pl esik a eső, gőze sincs mikor kell a vagy az nevelot hasznalni, ragozasai: betakarozol engem? A betakarozni, takarozz be kifejezesek utan, vagy pl segitel? Az iszol, eszel kifejezesek utan, vagy pl ezt en is nem tudom, az en is kerek mintájára, millio ilyen hibaja van.

2017. dec. 19. 05:48
 10/16 A kérdező kommentje:

Grammatikailag ugy ragoz, tesz mondatokat ill szavakat össze, mint a külföldiek

Kb innen van ez a mondata ezt en is nem tudom.


Vagy pl azert hasznalja azt, hogy en is akarok az ovonők tanitasa, en is szeretnék helyett, mert nem erti a feltetelesmodot. Tegnap ugy mondta hogy szeretne hintazni, es akasszam neki fel, hogy "anya hintazni szeretek"es mutat rá.

2017. dec. 19. 06:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!