Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? Érdemes vele...

Ez mi lehet? Érdemes vele elmenni szakemberhez?

Figyelt kérdés

Most járom a 8.osztályt.Tudom ebből arra következtettek hogy biztos valami kamaszpanasz vagy hiszti vagy megjött a mikulás :P de nem.

-Gyakran kapok gyomorgörcsöt

-nem tudok rendesen aludni,elaludni is nagyon nehezen

-nehezen koncentrálok

-türelmetlen vagyok és sokszor nagyon könnyen dühös leszek

-nincs étvágyam

-gyakran lehúzom magam

-mindenkinél rosszabbra értékelem magam

-csúnyának látom magam

-sokszor fáj a fejem

-sokszor vannak negatív gondolataim

-félek kérdezni másoktól

-rosszul vagyok idegen helyeken(pl.:először utaztam metrón,nem hátrafelé,és olyan rosszul lettem hogy le kellett szálljunk)

-nehezen ismerkedem

-sulin kívül nincsenek barátaim

-nincs motivációm

-kevés dolog köt le

-hamar megunok dolgokat(pl.sportok:a legtöbbet pár hónap vagy év után abbahagytam)

-dolgozatok előtt szinte félek,mert ha 4-es lesz már azért is leszidnak otthon

-nem szeretem a tömött helyeket,rosszul vagyok a sok embertől

-nincs véleményem

-nem vagyok határozott


Egyszer fakadtam ki anyumnak.Elmondtam neki,hogy hogy érzek.Erre:-Jaaaaj...fejezd már be ezeket az idióta depressziós gondolatokat!Ne sajnáltasd magad.


Ezek minek lehetnek a tünetei ?Persze tudom,így senki nem tudja megállapítani,de valami sejtés ?

Érdemem vele elmenni szakemberhez ?

Egyre jobban zavar,és egyre jobban észrevehető.

14l



2017. febr. 16. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég kombinált a dolog (egy része tényleg csak a kamaszkorral jár, illetve személyiségjegy), a szüleid hozzáállása sem segít. Én elmennék pszichológushoz, mielőtt túlságosan foglalkoztatnak ezek a dolgok, és esetleg a teljesítményedet befolyásolják. Jó szakemberrel ezek általában megoldhatóak. Ha nem megy az otthoniakkal, kérj segítséget az iskolában. Ha jól tudom, ott is van pszichológus.
2017. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

eléggé depresszív állapot.


Nehéz születésed volt?

2017. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Császármetszéssel születtem(ha erre gondoltál).Utána inkubátor...,nem hiszem hogy nehéz születésem volt,legalábbis nem tudok róla.
2017. febr. 18. 16:14
 4/5 anonim válasza:

Bántottak esetleg gyerekkorodban, vagy az iskolában? Én lelki okra vezetném vissza ezt. A szüleid nem veszekedtek gyerekkorodban előtted? Bocs, hogy ilyeneket kérdezek, igaz nem vagyok szakember, csupán próbálom logikusan visszavezetni ezt. Így első olvasatra személyiségzavarra tippelek, illetve depresszióra, szorongásra.

17/f

2017. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szüleim sokat veszekszenek,oviban az ovónők utáltak(mindig megbüntettek mindenért és kizártak a játékokból)+anyám szinte minden áldott nap szóval bánt vagy gúnyolódik.Már a 4-esért is leszid,ha meg kapok egy 3-ast akkor én vagyok a szemét,a lusta,a hazug,meg soha nem fogok kelleni senkinek,mehetek irodai munkásnak meg egyebek.
2017. febr. 19. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!