Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova menjünk a fiammal?

Hova menjünk a fiammal?

Figyelt kérdés
27 hós és nem beszél. Nagy jóindulattal 10 szöt kb és hosszú ideje stagnál. Az első szava 14 hós korában volt. A hallása biztosan szuper. Jobb az enyémnél. Pl hamarabb mondja hogy ninó mielőtt én is hallanám. Más gond is van, kanállal nem eszik egyedül pedig sokat gyakorol. Pár hónapja aggasztanak már ezek a dolgok, a gyerekorvos legyintett. Én már lépni akarok de hova vigyem? Helyileg Nyíregyháza, ha jártas itt valaki.
2017. dec. 22. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem ezért menjetek el egy hallásvizsgálatra.

Nálunk is az volt, hogy én azt hittem, hogy hall a kisfiú, de még majdnem 3 évesen is csak 1-2 szót mondott... A gyerekorvos hasonlóan legyintett, hogy ő ilyen későn érő típus, a fiúk ilyenek stb.

Végül nem bírtam tovább, és elvittem vizsgálatra, és az derült ki, hogy egyes hangtartományokban nem hall. A magas hangokat jól hallotta, pl. egy tapsolásra is odakapta azonnal a fejét (ez volt a szuper teszt a gyerekorvostól...), de PONT az emberi beszéd hangtartományában nem hallott...

Ha kiderül, hogy a hallásával minden rendben, akkor pedig ott abban is tudnak segíteni, hogy kell-e máshova vinni, és ha igen, akkor hova.

2017. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadó. Az hogy ennyi idősen nem beszél, szerintem nem jelent problémát önmagában.
2017. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem 2 évesen még nem kell tudnia elszavalni a Walesi bárdokat.
2017. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Einstein 4 éves koráig nem beszélt. Megpróbálhatod a nevelési tanácsadót és a hallásvizsgálatot is.
2017. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 babyboom567 ***** válasza:

Keresztfiam 28 hónaposan kezdte a bölcsit.Pár szót mondott.Bölcsi kezdés után kb 2 hét alatt folyékonyan mondatokban beszélt.

Hallásvizsgálat nem árt,ha aggódsz,de szerintem semmi baja.

2017. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig is aggódtam de pont ma a másik kérdés ihlette ezt, hogy még óvodás sem beszél, ki tudja az én fiam meddig nem fog. Hallásvizsgálatra elviszem mindenképpen, a nevelési tanácsadónak utánanéztem, hogy 3 éves kortól foglalkoznak gyerekekkel?

A kisfiam egyébként nem megy bölcsibe, majd szeptemberben óvodába fog.

2017. dec. 22. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!