Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen orvoshoz menjünk a 10...

Milyen orvoshoz menjünk a 10 éves fiammal aki nagyon szőrösödik?

Figyelt kérdés
Mindig is jobban szőrös volt mint a többi vele egyidős fiúk, de sosem aggasztó mértékben, de nemrég a vajúdás, hasa és a mellbimbója is elkezdett erősen szőrösödni. Normális ez vagy menjünk orvoshoz, de milyen orvoshoz kell ilyenkor menni.

2017. jan. 5. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Normális.
2017. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus. Beutalót a gyermekorvos adhat. De 10-11 évesen már elkezdődhet a szőrösödés.
2017. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg teljesen normális. Koránérő fiatok van. Én is találkoztam már olyan sráccal akinek 14-5 éves korára már olyan testszőrzete volt, mint egy 20+asnak.

Ezt el kell fogadni, el kell neki magyarázni (ha nem érti), hogy ez természetes folyamat és ő előbb lesz férfi mint más. Hogy ez jó dolog. Ne mutassatok felé semmilyen "félelmet, aggódást", hogy azt higgye, ez így nem természetes, mert akkor hibás elvárásai lesznek saját magával szemben.

2017. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

13 évesen már borotválkoznom kellett. És felnőttként sok, nálam szőrösebb férfi van.

Nincs vele semmi baj - szerintem.

2017. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Endokrinológushoz,az a hormonokkal foglalkozik.Lehet simán csak koránérő,sok kamasznál lesz cicije amikor serdülő,mert a szervezete több női hormont termel,de többnyire,legkésőbb 18 éves korukra a férfi cici magától eltűnik.

De jobb ha látja endokrinológus

2017. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csak megijedtem hogy túl szőrös, mert annyira szőrös mint a 15 éves bátyja ezért ilyedtem meg ettől.
2017. jan. 6. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
18 éves vagyok és 1 kezemen megtudom számolni a szőrt a mellbimbómnál..szerintem nézesd meg a fiad.
2017. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Szkafandert is huzz rá nehogy levegő érje.Ő előbb ér.Ennyi.Semmi rossz nincs benne.13 évesen körszakállas voltam.14 évesen a melkasom a vállam és a hátam is szőrös volt.Na és?Több a férdi hormonom ennyi.Gondolom te vagy az anyja.A férfiaknál nem gáz ha szőrösek hacsak nem akarsz csajt belőle.....Ilyen szülőknek gyerek....
2017. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul ilyen. Semmi baj nincs ezzel,nem egészségtelen, csak kellemetlen amikor a többiek csúfolnak miatta. Azért tudom,mert én is ilyen voltam/vagyok.
2017. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!