Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy készítsem fel az ovira,...

Hogy készítsem fel az ovira, hogy könnyen menjen a beilleszkedés?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdi majd az ovit. Elég félénk kisgyerek, kell neki kb 1óra mire feloldódik, főleg idegen helyen. Nagyon keveset voltunk távol egymástól, elég anyás is. Egyébként ügyes, okos nagyfiú, az óvodaérettség kritériumait már tavaly is elérte, csak évvesztes. Azon kivül, hogy "fényezem" neki az ovit, hogymilyen jó lesz, tehetek még valamit?
2010. jún. 4. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

sétáljatok sokat az ovi felé, a játszótéren beszélgessetek az ovis gyerekekkel, hogy milyen az óvoda, együtt vegyétek meg a tornazsákot, "ovis zsákot"; apja is legyen büszke, dícsérje meg, hogy neki már olyanja is van

amikor elkezdtek járni az óviba és először otthagyod, mindig mond el neki, hogy hova mész, mit fogsz csinálni.

pl. "anya elmegy a közértbe, veszek kiflit, rudit. Utána visszasétálok hozzád az óviba. Akkor fogok megérkezni, amikor kimentek játszani az udvarra és már egy kicsit játszottál a többiekkel.

vagy: amíg te óviban vagy anya dolgozik majd, "ezt és ezt fogom dolgozni". Nagyon sokat gondolok rád, te is hiányzol nekem". Akkor fogok érted jönni, amikor amiután megetted az ebédet és kezet mostál. (persze mindig az igazat kell mondani és pontosan érkezni)

stb.

A legfontosabb, hogy te is elhidd, hogy jó neki ott, mert jó lesz, hidd el! biztosan zökkenőmentesen fogja venni az akadályokat!

drukkolok!

2010. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Addig még van sok idő, menjetek gyerekes közösségbe, jó lenne, ha addig megismerkedne 1-2 környékbeli ovis csoporttárssal. Biztos meg lehet tudni, kik azok. Lényom együtt nő fel az utcában a gyerekekkel, azokkal fog egy csoportba járni. Addig is hagyd egyedül apára, itt-ott, hogy szokja az anya nélküli életet.
2010. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a "fényezés" a legfontosabb. Az én lányom is nagyon félénk, ezért mindenki azt mondta, hogy nagyon nehezen fogja megszokni az ovit. Én attól a perctől kezdve, h beiratkoztunk, egész novemberig, mert akkor lett 3, mondogattam neki, hogy milyen klassz az ovi, elmondtam mi mindent fognak ott játszani, minden nap 5-ször megkérdezte, hogy és még mit fogunk játszani,már alig bírtam valami újat kitalálni. Persze mindezt teljes átéléssél, fülig érő szájjal. És meglett az eredménye, mert 2 nap alatt beszokott, imádja azóta is az ovit, bár azóta is nagyon visszahúzódó.
2010. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Azt én soha nem mondtam neki, hogy hiányzol majd, meg gondolok rád, mert az én lányom olyan, ha ezt mondom neki sírva fakad, hosszú elválásra gondol, pedig sosem volt benne része. Szóval én egyáltalán nem érzelegtem, csak amikor mentem érte.
2010. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!